Skocz do zawartości

Audyssey Marantz nr1607


krzycho1979

Recommended Posts

Witam.
Mam takie pytanko. Czy jest możliwość ingerencji w automatyczną kalibrację kina domowego w przypadku marantz nr1607. Czy można samemu zmieniać ustawienia w Audyssey, bo według mnie wygląda na to, że po kalibracji są one niezmiennie. Zmieniać można tylko w ustawieniach ręcznych, ale jeżeli mam włączone ustawienia Audyssey, to chyba zmiany w ręcznych nie wpływają na dźwięk?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Czyli wszystkie korekcje manualne mają i tak wpływ, a opcja Przywrócenie spowodowałaby powrót do ustawień audyssey. Mam z przodu podłogówki kef q500, a z tyłu q100. Wszystkie te głośniki audyssey widzi jako duże. Zastanawiam się, czy powinienem zmienić je na małe, a odcięcie dać na 80hz na wszystkie głośniki. Dziwne też, że jak dam na kalibracji suba level na połowę, to podbija mi go o 5db. A jak lekko zwiększę, to z kolei wycisza o 5db. Chyba lepiej go ręcznie wyśrodkować, bo jest albo za słaby, albo za mocny. Jak jest u was?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było ustawione równo ale po dodaniu wzmacniacza i zmianie kolumn chyba nie sprawdziłem. Myślałem, że między innymi po to jest Audyssey, żeby samemu wyrównać poziomy. Poza tym slyszalem, że w mniejszych pomieszczeniach (moje ma 19 M2) zawsze traktuje jako duże. To ogarnę przy kolejnej kalibracji. A jak powinno być z odcięciem suba? I fronty też powinny być jako małe? Tylko centralny widzi jako mały.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofon oryginalny ale tylne głośniki są dużo bliżej strefy odsłuchowej, więc może dlatego widzi je jako duże. Fronty idą przez wzmacniacz stereo wejściem Power amp direct in i są trochę cichsze. Audyssey je podbił, a tylne zmniejszył ale obie strony widzi jako duże. Zmienię wszystkie na małe i odcięcie dam na 80hz. Zobaczymy. Choć tuba też jest podbita przez Audyssey i nie wiem, czy przy takim ustawieniu nie zaczyna stukać przy bardzo mocnym basie. Tuba stoi trochę w przejściu i nie ma ściany za sobą, przez co bas ucieka i chyba dlatego Audyssey tak ją podbija. Spróbuję ustawić ją inaczej ale kabel ma tylko 3m. Zrobię test jeszcze raz ale chyba dopiero po zmianie wzmacniacza stereo, bo ten pm 7004 trochę mi nie pasuje z barwą dźwięku. Dzięki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponownej kalibracji znowu to samo. Przesunąłem nawet fronty troszkę do przodu, bo są trochę przyciszone przez to, że sygnał przechodzi przez wzmacniacz stereo. Jedyna zmiana, że tym razem poziom suba został zmniejszony, a nie zwiększony. Chyba mam problemy z akustyką pomieszczenia, bo z salonu są dwa szerokie przejścia bez drzwi. Do korytarza i do kuchni.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...