Skocz do zawartości

Amplituner do PSB Alpha T1


ptak

Recommended Posts

Witam icon_wink.gif


chciałbym się zdać na pomoc bardziej doświadczonych użytkowników.

Posiadam obecnie 2 kolumny PSB Alpha T1 oraz sub Jamo 210.

Chciałbym nabyć nowy amplituner (budżet 1.5 - 2 tyś) oraz używany cd-player. Pokój 20m2
Muzyka to raczej ciężkie, dynamiczne brzmienia. Obecnie lecę na Pionieer'ze 322 - jako że taki mam pod ręką, ale coś to kiepsko lata - albo i nie lata...

Czy Onkyo TX-8150 to dobry wybór do tego zestawu - czy rozglądać się za czymś innym?

Co do cd-playera to nie mam kompletnie pomysłu - chciałbym zmieścić się w budżecie 300-350 zł (używka).

Będę wdzięczny za sugestie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Zależy mi na dobrym brzmieniu - chyba nam wszystkim o to chodzi? icon_smile.gif

Nie chciałbym jednak rezygnować z radia - muszę dać czasem chwilę odpoczynku sąsiadom. Również pytanie co z subem w tym przypadku.

Mogłbyś polecić coś - za czym warto się obejrzeć? Do tej pory nie brałem wzmacniaczy bez tunera pod uwagę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub w stereo, to na ogół słaby pomysł. Rzadko udaje się to dobrze "zszyć" całe pasmo dźwięku. Odradzam, ale jak chcesz.
Lepiej kupić odpowiednie kolumny stereo, jeśli brakuje niskich tonów. A jak już musi być subwoofer, to trzeba kupić wzmacniacz z wyjściem z przedwzmacniacza (pre out) nie połączonym z wejściem na końcówkę mocy (main in) żadną zworką.
Do wzmacniacza stereo można dokupić osobny tuner. Za grosze można nabyć całkiem przyzwoity. Jeśli musi mieć pilota, to będzie na ogół sporo droższy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumn nie zamierzam wymieniać - myślę, że obecnie najsłabszym ogniwem zestawu jest wzmacniacz (Co prawda docelowo zestaw miałbyć 5.1 - jednak filmów oglądam stosunkowo niewiele, ewentualnie tv - dlatego też padło na 2.0 lub 2.1)

Niestety z moich obserwacji wynika, że basu trochę mało - i przydałoby się chociaż trochę wesprzeć subem. Nawet delikatnie. (Tak też teraz robię, sub na pre out - chociaż obecny aplituner marnej jakości).
No chyba, że faktycznie kolumny rozwiną skrzydła przy nowym wzmacniaczu i nie będzie takiej potrzeby.

Faktycznie jest aż tak kolosalna różnica, jeśli weźmiemy przykładowo wzmacniacz stereo za 1200 zł + tuner za 200 zł niż aplituner za 1500 ?
Rozumiem, że między 5.1 a 2.0 w przypadku muzyki jest skok kolosalny. Tak samo jest w tym przypadku?

Jeszcze jedno pytanie przy okazji - sorry, że tak męczę. Ale sporo muzyki mam w formacie mp3/flac ogólnie na dysku sieciowym. W przypadku wzmacniacza stereo, źródłem dźwięku w 80% byłby laptop/telefon. A to pewnie przełoży się na całość - jako kiepskie źródło dźwięku? Czy w przypadku aplitunera i "podaniu" pliku bezpośrednio po usb/sieci - nie jest to lepsze wyjście?

Czy też źródło nie będzie miało aż takiego znaczenia - zaraz się okaże, że przydałoby się Fiio do tego i masa innych rzeczy, na które mnie niekoniecznie stać.

Dzięki jeszcze raz za poświęcony czas icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogół jednak wzmacniacz gra lepiej niż amplituner w podobnej cenie. I jest moim zdaniem większy wybór dobrych wzmacniaczy niż amplitunerów.
Jeśli masz muzykę w plikach, to oczywiste, że będziesz potrzebował DACa. Inaczej muzyka z samego dysku zagra dość kiepsko.
Ewentualnie możesz kupić niedrogi odtwarzacz CD i nagrywać CDRy w formacie Audio, by słuchać ulubionych, często odtwarzanych płyt.

W Twoim budżecie znajdziesz pewnie amplituner z wejściem na DAC. Ale czy to jest lepsze rozwiązanie?
Będziesz miał DAC, ale gorszą ogólną jakość dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Rozjaśniłeś mi temat wystarczająco icon_smile.gif Zdecydowałem się na wzmacniacz stereo.

A więc czy moglibyście mi polecić sprzę za jakim warto się rozejrzeć. W tym przypadku chciałbym wydać na ten sprzęt około 800 - 1500 zł (myślę, że to odpowiedni budżet, szczególnie, że będe potrzebował jeszcze kilka rzeczy do tego).

Jak pisałem słucham cięższych brzmień - metalu. Raczej szybkie i szczegółowe kawałki (Lamb of God, Exodus, Kreator, CoB, Grip inc, Mastodon, Nevermore, Dark Tranquality, Slayer, Testament etc).

Mam również kilka starszych nagrań - w nie najlepszej jakości - także też nie szukam sprzętu, który uwydatni wszystkie braki. Zależy mi jednak aby stopa i perkusja kopała. A całość nie była zbytnio przekłamana/pokolorowana.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...