Skocz do zawartości

Pomoc dla świeżaka


pawlica

Recommended Posts

Witam , chciałbym się przedstawić i przywitać, to mój pierwszy post, tematu dla nowicjuszy nie znalazłem więc... na imię mam Paweł i szukam czegoś co mi dobrze zagra w salonie. Witajcie!

Nie będę tutaj oryginalny i zapytam Was o to samo co większość nowych użytkowników. Chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze zestawu do słuchania muzyki - stereo( do oglądania tv również będę tego używał , ale to nie jest wyznacznik przy wyborze sprzętu w sensie dźwięku, chociaż jakieś złącze w klocku do podłączenie TV by się przydało, mile widziany DAC).

Widok pomieszczenia pokazany na zdjęciach, 8x4m. Ustawienie jak widać i raczej nie zmienię tego ( sam nie mieszkam icon_wink.gif- ew. prosiłbym o pomoc co mógłbym jeszcze tu dodać (większy dywan, kwiaty itp?) Te czarne szafki robią za kolumny, rozstaw między nimi od 2,5 do 3m. Preferowałbym jednak kolumny o ile miałyby basreflex z otworem z przodu.

Muzyka jakiej słucham to rock,elektroniczna trochę muzyki hiphop. Co lubię w muzyce? Z tego , że jestem laikiem w tej kwestii napiszę to swoimi słowami : wolę dolne granie czyli basowe, góra mnie drażni o ile wbija mi się w uszy, podoba mi się gdy słyszę detale - jakieś instrumenty w głębi sceny , nawet słuchając ostrzejszego grania wolę jednak bardziej stonowane dźwięki. Chociaż nie wiem czy np detale w muzyce nie wykluczają się z jej ostrością. To tak z grubsza - nie śmiejcie się icon_smile.gif - napisałem tak bo czytając posty często pytacie co w muzyce się podoba.

Źródło na obecna chwilę do laptop , spotify lub tidal. Nie posiadam za dużo plyt cd więc póki co wykluczam zakup cdplayera.

Budżet: max do 7-8tyś zł, dodam że mieszkam za granicą więc kupowanie w kraju spostrzegam jako alternatywę. Oczywiście nie musi to być budżet wydany co do centa , jak wydam 5 tyś na coś niewiele słabszego od sprzętu za 7-wchodzę w to. Trzeba jeszcze liczyć na okablowanie ew DAC jeżeli nie będzie go w wzmacniaczu. Oczywiście pójśice w drugą stronę też jest możliwe z paroma dodatkowymi stówkami.

Sprzęt: nowy ( preferuję ), używany ( rozpatrzę).

Co do tej pory słyszałem: ( dodam tylko, że tu gdzie mieszkam nie ma za dużo salonów w których mógłbym odsłuchać sprzęt w moim budżecie, zazwyczaj sprzęt mają dużo droższy, odwiedziłem trzy takowe i np w każdym od razu zaproponowano mi MA bronze6 ( max 1000euro za pare kolumn ) dlatego też, przykłady zestawów niżej mają raczej Was naprowadzić na to co mi się podoba i czy w niższej cenie mogę dostać co gra podobnie może nawet i lepiej).

Denon Avr x3300 z: (wiem , że to nie typowy wzmacniacz stereo ale plan na początku był na rozbudowę w przyszłości KD).

- MA bronze6 - dla mnie słabo , nie czułem żadnej ukrytej w nich "mocy", nie zrobiło to na mnie wrażenia

oraz

- Cabasse Jersey MT32 -to już mi się spodobało i to bardzo , dźwięk dużo bardziej bogaty no i wyczuwalny wyraźnie bas.


Cambridge Audio CX a60 z:

- Dynaudio DM3/7 - zagrały całkiem inaczej niż poniższe używki BW, scena wypełniona w detale , w porównaniu do BW grały bardziej "równo" tzn: góra, środek i dół. Chociaż przy Pretenderze Foo Fighters poprosiłem o zmianę kawałka na inny bo soprany nie dały żyć. Źródłem był Tidal , który przed odsłuchem Pan w salonie bardzo zachwalał a po stwierdził , że akurat ten utwór jest złej jakości:/

oraz
- B&W dm640 ( używane ale w bd.stanie) mimo swojgo wieku grały dość ładnie, dźwięk jednak się różnił od w/w , był bardziej ciepły - rozmyty?

Pierwsze miejsce oczywiście mowa tylko o dzwięku mają dla mnie ex aequo : cabesse i dynaudio , nie dużo gorzej w moim odczuciu wypadły bw , może te bronzy i by zagrały lepiej z jakimś wzmacniaczem no ale nie miałem okazji...Co do wyglądu hmm no widzę raczej wszystko "na czarno" icon_wink.gif

Dzięki serdecznie za pomoc.
 

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ciekawie napisałeś, dość obszernie, szczegółowo. Dałeś plan pokoju I to mi się podoba. A nie tylko dwu, trzy zdaniowy "sms" jak to wiele osób czyni.
Ale niestety przed weekendem nie znajdę czasu, by się temu dokładniej przyjrzeć. W weekend być może, nie obiecuję.

Co do ustawienia kolumn, to wiesz, że jest nieszczególne. Przewiduję kłopoty ze sceną stereo, podbarwienia dźwięku, może nawet nadmierne wzmocnienie niskich tonów.
Napisz do mnie na PW jeśli chcesz otrzymać skany i PDFy ciekawych artykułów na temat akustyki i ustawiania kolumn. Podaj adres mailowy, bo poczta tu jest słabo drożna, pliki nie przejdą. Chyba, że znasz dobrze ten temat, choć podstawy, to wiesz o czym piszę z tym ustawieniem.

Jakby co przypomnij (daj link na PW) o tym temacie w piątek wieczorem, bo może mi gdzieś "uciec".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki f1angel, czytałem Twoje posty i ( tu bez wazeliny ) liczyłem na jakąś Twoją opinie ew pomoc.

Co do czasu to spokojnie, nie muszę kupować sprzętu na wczoraj , wolę zapytać , odsłuchać itd nawet jak mi to zajmie dłużej niż bym chciał.

Zgadzam się co do tych ustawień , no jak na razie nie mam za dużego pola do popisu , ew jest opcja, jak ta pierwsza w ogóle "nie zagra" na przesunięcie skrzynek bardziej na środek ściany ( tej samej co stoją na załączonym zrzucie) nie wiem na ile to by mogło coś pomóc, Myślałem już o zrobieniu jakiś ekranów , bo w sumie ściany są "gołe".

Jak już będziesz miał czas i ochotę to napisz jak Ty to widzisz .

Dzięki za zainteresowanie i proszę również innych użytkowników o opinie i jakieś pomysły co do doboru sprzętu.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W jakiej zagranicy mieszkasz bo część sprzętów jest część nie, różne tez ceny.
Niestety teoria akustyki to jedno a praktyka drugie. Dlatego po odsłuchach w salonach zalecam jednak sprawdzenie sprzętu u siebie. Przy nowych powinieneś mieć taką możliwość.
A teraz jeśli chodzi o sprzęt.
Odpuść amplituner kina domowego jeśli nie zamierzasz go rozbudowywać w ciągu 6 miesiecy. Wiem jak jest lepiej to opuścisz wejdzie nowy model, kolejne dylematy itp.

Rozumiem też że zależy ci na funkcjonalności.
Moim zdaniem w tym budżecie możesz śmiało iść w
1. Dac + wzmacniacz + kolumny
2. Odtwarzacz sieciowy + dac + kolumny

Pierwsza opcja zapewni że będziesz miał lepsze kolumny bo wzmak z daciem wyjdzie taniej. Tu myślę o nad 356 bee, Denon pma 1520 z Cambridge dac 100 na przykład
Przy drugiej opcji np ten sam Denon plus dnp730 , lub marantz 6006 z na 6005 itp.
Co do kolumn. Przy twoich preferencjach posłuchaj heco music style 900, elac debut f6, czy zensor 7

Co do ekranów to gotowe pomysły masz na Apama Acoustic my stosujemy czasem rozwiązania od nich. Byli także na audio show część sal byka wykonana w ich aranżacji akustycznej. I dość dobrze to wyszło.

Pozdrawiam i pozostaje do dyspozycji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,

W jakiej zagranicy mieszkasz......




Witam, mieszkam w Antwerpii i z tym sprzętem do domu to jest tak nie za ciekawie- nie chcą dawać, po drugie jak wejdziesz na strone takiego salonu to asortyment zdaję się być bogaty ale na miejscu to już wygląda inaczej, nie ma tego co Cie interesuję , nie jesteś na 100%zdecydowany to nie będą tego ściągać - mam też "salon" , icek prowadzi icon_smile.gif i ma bogatą ofertę w używkach ale o wypożyczeniu do domu nawet nie chcę słyszeć.

Holandia jest blisko i czasami ceny są tam dużo atrakcyjniejsze niż w Belgii i Polsce, więc myślę o zakupach tam właśnie, przez pracę też nie mam czasu jeździć i słuchać każdego zestawu jaki mi się teoretycznie spodoba.

Co do amplitunera KD to już odpuściłem go sobie dawno , pisałem w pierwszym poście że tylko na jednym takim słuchałem kolumn bo plan był inny - stereo i tylko stereo.
Skłaniam się ku Twojej pierwszej propozycji. Kwestia finansowa tez jest ważna ale wydaję mi się że taki układ będzie jednak jakościowo lepszy - może też i się mylę.

Popatrzę na to co mi zaproponowałeś , czytałem tylko że ten 356bee to jedno ze słabszych ognich tej serii , ale pewnie zdania są podzielone.

O ekranach to myślę w stylu DIY.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura z tym NADem 356BEE,
Dużo osób pisze a nawet nie widziało, nie mówić o słuchaniu, nie mówię że tutaj ale na rożnych stronkach z opiniami. Jeden z lepszych wzmacniaczy nowych do takiej kwoty. Dynamiczny, pełny grający do przodu. Jak znajdziesz lepszy to chętnie go odsłucham.

Opcja 1 jest o tyle lepsza że komputer jest lepszym źródłem dźwięku. Płynniejszym, pojemniejszym, łatwiejszym w obsłudze.
A w cenie odtwarzacza sieciowego kupisz wysokiej klasy DAC.

Troche dziwnie że nie dają możliwości wypożyczenia sprzętu. Jak będziesz w kraju to zapraszam do nas icon_smile.gif my dajemy taką możliwość.

Służę pomocą jeśli miałbyś jeszcze jakieś pytania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie dyskutuję a to pewnie była opinia kogoś ( bo już nie pamiętam gdzie to czytałem) komu najzwyczajniej ten wzmacniacz nie pod pasował. Napisałem to właśnie bo również się nim interesowałem , mam jeszcze na oku Nad C375 Bee w cenie 1 tyś euro ale ta opcja plus dac i skrzynki przekroczyłaby mój budżet o jakieś min 2 tyś zł.

Co myślicie o tym wzmacniaczu porównując go z 356 wart jest tych pieniędzy ? Dodam że miałbym możliwość odsłuchania go ale na skrzynkach , których i tak pewnie nie kupię więc nie wiem czy to ma sens ?

PS

Jak bym mieszkał w PL to już dawno bym coś kupił icon_smile.gif ale dzięki !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tymczasem pokażę Ci najciekawsze moim zdaniem kolumny, które znalazłem na Allegro. Ale nie wiem, czy dobrze robię, ze Ci je pokazuję.
Moim zdaniem kompletowanie systemu należałoby zacząć jednak od kolumn. A te są w różnych aspektach bardzo dobre.
Od polskich ESA (na bardzo dobrych głośnikach) czy AA.
Ale bardzo uniwersalne, choć może mniej plastyczne byłyby Canton Ergo SC-L.
Najlepiej jakbyś się zdecydowanie określił na podstawie informacji o akustyce i ustawianiu kolumn, jak mógłbyś najdalej od tylnej ściany (mierząc od przedniej ścianki) i jak daleko od bocznej (lewej) możesz odsunąć kolumny.
Bo większość z poniższych, to są świetne kolumny, ale na pewno nie w dotychczasowym ustawieniu.
Może mniejsze jak ESA Ostinato 2 lub AP Tempo można by pewnie zastosować przy bliższym ustawieniu koło ściany.... ale.
No niestety sytuacja jest taka, że pomieszczenie masz duże a kolumny stoją zbyt blisko ścian.
Co to oznacza? Że duże pomieszczenie wymaga większych, potężniej grających kolumn a bliskość ścian raczej mniejszych, delikatniej grających szczególnie dołem. Czyli zachodzi sprzeczność.
Może Canton Z regulatorem niskich tonów udałoby się w takim układzie jakoś "upchnąć". Choć większość dobrych kolumn niestety dobrze gra dopiero w dość dużym oddaleniu od ścian
Do tego trzeba by kupić odpowiedni, dobry wzmacniacz. I DAC.
Ale wzmacniacz ma pasować do kolumn oraz do Twojego gustu. Powinien być dobrej jakości oraz wydajny prądowo. A to niestety kosztuje. Myślałbym raczej o minimum 7n kzł.
Nowe w takim budżecie zagrają owszem. Dość poprawnie, może dobrze. Ale raczej nie ekscytująco.

http://allegro.pl/esa-meritum-2-i6685492302.html
http://allegro.pl/esa-ostinato-2-i6684646586.html
http://allegro.pl/aa-hyperion-iv-4-miesiec...91.html#thumb/2
http://allegro.pl/aa-hyperion-iv-4-miesiec...6686372911.html
http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-audio-...03.html#thumb/8
http://allegro.pl/castle-acoustics-harlech...38.html#thumb/3
http://allegro.pl/canton-ergo-sc-l-control...6681058301.html

Zgadzam się z kolegami z branży. NAD C 356 BEE, to dobry wzmacniacz. Jeśli chodzi o nowe, to na pewno nie jest zły.
Ale w tej cenie da się kupić sporo lepszy używany. Bez dwóch zdań. No, ale zależy o co komu chodzi. Jeśli o moc, energiczne granie, to NAD może być jak najbardziej. Jeśli o barwę dźwięku, finezję, oddech, to już niestety gorzej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja tymczasem pokażę.......




Dzięki za odpowiedź ! i po kolei:
- co do Twoich propozycji , to nie ukrywam , że kupuję na razie oczami i to w sumie też ma znaczenie bo chcę mieć coś co sprawi mi również przyjemność w tym segmencie - rzecz normalna ( preferuję jednak duże kolumny)

Hyperiony i Cantony to jest coś co by mogło u mnie stać , ja mam na oku TE : ( tu w Belgii)
jak to gra to już polegam na Waszej opinii , te z mojego linku są do odsłuchu ale czy warto?

- dołączam zdjęcie podglądowe z pomiarami ( w miarę są dokładne) myślę, że te min 50cm od tylnej ścianki do ściany będzie zachowane ( jak patrze na te hyperiony z aukcji na alle... to stoją w ogóle "na ścianie"

- na razie szukam kolumn ( wzmianki o wzmacniaczu to na razie "wzmianki") a propo : to jak w końcu jest z tym 356bee???
-piszesz o 7k tyś za wszystko ? bo jeśli tak to nie m problemu (budżet 8k do lekkiego naciągnięcia)

Pozdrawiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad 375 to jeden z mocniejszych wzmacniaczy w tej cenie i to czuć. Gra gęsto, miesiscie. Mocno. przy tym bardzo dobrze kontroluje pasmo. Można go zestawiać z kolumnami wymagającymi i tymi o mniejszej kontroli.
356 gra nieco jaśniej, góra jest bardziej analityczna w tym wzmacniaczu. Czy to plus czy minus to już zależy od kolumn.

Jak znajdziesz w cenie 5 tys studio 16 hz minas anor, tannoy precision 6.4, tempo VI czy dynaudio focusy 260 to bierz. Nowsze konstrukcje ale zostaną z tobą na lata. I do tego wystarczyl by ci 356 bee.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

O gustach się nie dyskutuję a to pewnie była opinia kogoś ( bo już nie pamiętam gdzie to czytałem) komu najzwyczajniej ten wzmacniacz nie pod pasował.


Czytając skrajne opinie, należy odrzucać te gdzie ktoś napisał niczym dziecko " to jest g...no" , bo to faktycznie nic nie wnosi, lub krecia robota konkurencji .
Lub, że jak napisałeś komuś nie podpasował" to fajnie by było jak by opisał dlaczego nie i z jakimi kolumnami grało. Przecież jakieś świetne kolumny i świetny wzmacniacz nie muszą już razem tak świetnie grać, bo zestaw audio to zbiór wszystkich cech i synergia minimum tych dwu elementów toru audio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od pokoju i akustyki.
Lepiej to teraz wygląda. Jest szansa na dobre granie. Ja bym jeszcze to wszystko przesunął w prawo, ale wiem. Pewnie się nie da.
Lecz możesz choć trochę zmniejszyć rozstaw kolumn. Bo stoją nieco za szeroko względem odległości do miejsca odsłuchowego.
A to dałoby jeszcze choć kilka centymetrów oddalenia od bocznej lewej ściany z oknami. Co może być bardzo cenne.
Skręcenie kolumn do środka w tej sytuacji jest pożądane i powinno przynieść słyszalne efekty. Kąt skręcenia dobierzesz odsłuchowo.

Nie bardzo rozumiem co oznacza te 70 cm od kolumn do linii z bocznymi wymiarami?

Oczywiście wiesz, co trzeba zrobić z lewą ścianą? Na pewno ze względu na okna da się zawiesić grube, ciężkie, mocno pofałdowane kotary.
Albo choć jakiś ustrój akustyczny przesuwany. Np. na sztaludze jak ja to mam zrobione.
Za głową też koniecznie coś musi być. Czyli ustrój akustyczny mocno pochłaniający dźwięki.
Samemu raczej trudno coś zrobić aby było dobre. Ale można, oczywiście.
Dywanik powinien być większy, sięgać prawie do kolumn. A stolik jest zbędny, przeszkadza. Ale to wiesz, bo czytałeś o akustyce.
Temat jeszcze do rozwinięcia.

Co do zestawu, to możesz kupić najpierw kolumny, bo najbardziej wpływają (oprócz akustyki) na dźwięk.
A jaki wzmacniacz, to na Twoim miejscu zdecydowałbym po zakupie kolumn.
NAD jak pisałem może być. Ma tę podstawową zaletę, że napędzi nawet wymagające kolumny, którymi wyżej wymienione w większości są.
Z Dynaudio Audience na czele (moim zdaniem). Ale jak pisałem z wyrafinowaniem gorzej. To taki wół roboczy.
W kwestii charakterystyki bardzo ładnie opisał te wzmacniacze S4Home.

Zobaczymy na jaki wzmacniacz Ci starczy po zakupie kolumn.
Takich konstrukcji jak ESA nie lekceważ. Są naprawdę dobre.
Co do modelu Canton, które proponujesz, to nie znam.
Ale specjalista w tej dziedzinie, jakim jest na naszym forum Profi, twierdzi, że te z symbolem DC są trudne do napędzenia. Wolałbym je sobie odpuścić.
Tym bardziej, że SC-L są wyposażone w moduł Control Unit. Da się tu w dużym stopniu regulować jakość i natężenie niskich tonów.
W tym właśnie m.in. upatrywałem siłę tych konstrukcji i dlatego Ci je zaproponowałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak znajdziesz w cenie 5 tys studio 16 hz minas anor, tannoy precision 6.4, tempo VI czy dynaudio focusy 260 to bierz. Nowsze konstrukcje ale zostaną z tobą na lata. I do tego wystarczyl by ci 356 bee.Pozdrawiam



Dziękuje za konkretne propozycje - o takie mi właśnie chodzi , do tej kwoty to chyba będzie ciężko no ale będę szukał, W między czasie pojawi sie może jakaś inna opcja godna uwagi i rozpatrzenia.

Cytat

Czytając skrajne opinie, należy odrzucać te gdzie ktoś napisał niczym dziecko " to jest g...no" .....



Zgadzam się, żadnej merytoryki w tym opisie wzmacniacza nie było ale uległem jej i stwierdziłem , że jak komuś się "nie podoba" to już jest bee - błąd. Na pewno rozważę jego zakup ale jak napisał f1angel najpierw muszę wybrać kolumny.

Cytat

Zacznijmy od pokoju i akustyki......



Co do przesunięcia to może dałoby się to zrobić,może o jakieś 50cm. Wówczas odległość kolumny od ściany z oknem , zwiększy się do ok 110cm licząc od środka średnicy kolumny . Ta półka pod TV ma 2,20 więc kolumny będą stały od siebie mniej więcej w tej odległości - nie chce ich stawiać przed meblościanką tylko ostatecznie po jej "bokach".

Odległość miejsca odsłuchu na pewnie nie będzie mniejsza od odległości między kolumnami - wręcz odwrotnie ale nie dużo , trójkąt równoramienny będzie prawie że zachowany.

Te 70x70 ma oznaczać właśnie , że tu by dokładnie stała kolumna-jej środek.

Na okno jakieś zasłony pójdą na pewno, teraz tylko firaneczka wisi. Mam tylko dwa pytania które nie dają mi spokoju.

Pierwsze , to co zrobić z brakiem ściany po prawej stronie , bo od okna będzie ten metr a do prawej strony to jest więcej niż połowa pokoju, czy tak wolna przestrzeń nie zaburzy sceny? Na pewno bym coś tam postawił , jakiś kwiat itp na razie jak widać stoi mała komoda.

I drugi problem , to że siedzę dość blisko ściany za mną , praktycznie sofa jest na niej, Wisi mi nad głową ponad metrowy obraz "made in Ikea" którego planuję wypchać jakimś pochłaniaczem np watą wygłuszającą ale nie wiem czy to coś da.

Pisałem wcześniej o ekranach, chodziło mi o jakieś panele pochłaniające i takowe idzie zrobić samemu wówczas poszłyby w miejsce obrazu oczywiście dużo większe niż ten obraz.

Szukam kolumn i nie lekceważę żadnej Waszej sugestii na temat kolumn, czytam test i oglądam zdjęcia - selekcję muszę jakąś przeprowadzać bo sami wiecie ile tego jest.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli udałoby się to wszystko jak przesunąć jak piszesz, to byłoby super.

Za głową koniecznie daj coś mocno pochłaniającego dźwięk. Obraz można wypełnić choćby wełną owczą albo wełną mineralną o dużym ciężarze właściwym. Ale taką wełnę trzeba zabezpieczyć przed pyleniem.

To, że nie będzie ściany po prawej stronie nie jest takie złe jak gdyby była zbyt blisko.

Co z kolumnami? Kupiłeś, jesteś bliski kupienia jakichś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem trafiają się perełki jeśli chodzi o kolumny ale musisz je polować od razu.
Wtedy przychodzi moment zawahania "czy warto, napisze na forum". A tu bach ktoś je klikną szybciej.

Niestety takie przypadki nie zdarzają się często ale widziałem parę przypadków gdzie sam myślałem postawie je w salonie a tu ktoś je kupił przede mna icon_biggrin.gif
Dlatego jak znajdziesz coś godnego uwagi od razu wrzucaj icon_smile.gif

Tylko może nie 100 linków dziennie icon_biggrin.gif
Idż na odsłuch kilku nowych konstrukcji dla porównania. Czasem da się też wyrwać nowe kolumny z pełną gwarancją za tyle ile ludzie krzyczą za używki w sieci.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , będę kombinował z tym wygłuszeniem ściany za mną , dobrze że chociaż brak ściany nie będzie stanowił większego problemu (oby) .

Co do kupna , to póki co śledzę rynek wtórny w Belgii, w PL nie będę kupował używek , bo to jednak ryzyko . Wolę chociaż je obejrzeć a na pewnie i się będzie dało ich posłuchać.

Na pewno będę się Was radził co do wyboru , praca i inne zajęcia nie pozwalają na zajęcie się tylko szukaniem sprzętu.

Dzięki i pozdrawiam.

PS. czytajcie wątek jak już coś w nim napiszę
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za słowa "otuchy" icon_smile.gif

Wiem angel , że każdy ma swoje i nie wymagam od nikogo rzeczy niemożliwych, a z tym co jest dobre to nie mi to oceniać hhehe nie znam się na tym więc nie będę zaśmiecał wątka każdą pojawiającą się "okazją" ale np te
https://www.2dehands.be/audio-video-tv/audi...-329114027.html przykuły moją uwagę , po zobaczeniu jednak , jak idzie licytacja to szybko zamknąłem stronę icon_smile.gif

[RoRo piwo mają i tu trzeba im to przyznać -rewelacyjne. Wybór jest mega.

S4Home Jakaś zatoka pewnie i jest belgijska nawet się nie interesowałem , a co do innych portali to jest np http://www.kapaza.be/ albo jak wyżej www.2dehands.be - jest jeszcze Holenderski odpowiednik ale jakoś mało tam sprzętu , to głównie na nich szukam.


typy
https://www.2dehands.be/audio-video-tv/audi...-329198544.html
https://www.2dehands.be/audio-video-tv/audi...-328796630.html
https://www.2dehands.be/audio-video-tv/audi...-328746435.html
https://www.2dehands.be/audio-video-tv/audi...-326982753.html

Może jakieś sugestie? Czego unikać na co zwrócić uwagę? Ceny akurat może nie są 'okazyjne" ale też i na takie nie liczę bo będę czekał na to do u...ej....

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekki offtop ale jak patrzę na te ceny za granicą to mi się ciepło robi. U nas trzeba całe dwie wypłaty wydać na kolumny albo i trzy a tam za połowę jednej ten sam produkt się ma.... I to tak ze wszystkim. Co za wspaniały kraj mamy:) jeszcze nadal lat nim do poziomu Europy dotrzemy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...