Skocz do zawartości

Pomoc dla świeżaka


pawlica

Recommended Posts

Cytat

No to ceny wyższe niż u nas. Ikony 6 kupisz za 3000 zł. I masz wybór.
Z linków od Ciebie Vento są najsensowniejsze.

Zróbmy tak, bo nie będę wertował od początku posta, a może akurat się coś zmieniło.
Jaki dźwięk chcesz uzyskać? Masz jakiś wzmak?



Z tymi cenami nie jest tak go końca popatrz sobie tutaj http://hificorner.nl/ i porównaj, oczywiście nie wszystko, bo jak sam dobrze wiesz , że mając jakiś produkt na promocji możesz go mieć w najlepszej cenie w całej europie. Co do używanych sprzętów to już sprawa wygląda inaczej i mam wrażenie ,że u nas w kraju można jednak trafić lepszą ofertę pod każdym względem.

Wzmaka nie posiadam , szukam najpierw kolumn a preferencje masz w moim pierwszym poście jakbyś chciał poczytać.

Cytat

Mnie jakoś żadne z tych kolumn specjalnie nie podeszły. produkty dość drogie, dość nowe i nieco trywialne, że się tak wyrażę.
W takich pieniądzach celowałbym w coś bardziej wyrafinowanego. Szkoda, że nie chcesz kupić w Polsce.
Ale rozumiem, trzeba posłuchać.



Sorry, ale Twój post nic nie wnosi do tego by mi jakoś pomóc icon_wink.gif ja póki co ( i pewnie tak już pozostanie) nie rozróżniam kolumn pospolitych od tych hiendowych - no chyba , że ich cena może to podpowiedzieć ale i tak pewnie nie zawsze. Chcę coś kupić aby to grało dobrze z muzyką jaką słucham i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanwing nie wiem gdzie widzisz problem.
To kolumny używane u nas do dostania taniej.
Więc gdzie Europa?

Pawlica no używki drogie a o nowe pytaj u nas o rabat. Powiem ci o dziwo ale wysyłamy sprzęt do Holandii i UK icon_smile.gif a zekomo tam taniej. Jest tu na forum kilku chłopaków którzy mają od nas sprzęt niby w tych rajach sprzętowych.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spojrzałem że to używki. Ale fakt, że ceny nie tylko sprzętu do zarobków to bajka tam. Weź nawet kartę graficzną: u nas 2 tys zł masa ludzi zarabia około 2 tys miesięcznie, w Niemczech ta sama kosztuje 450 euro a większość ludzi zarabia około 2 tys euro. Szkoda, że firmy nie zwracają uwagi na zarobki w danym kraju i nie kosza więcej w krajach lepiej rozwiniętych tak by w rozwijających się taniej puścić produkt. Ale korporacje tak mają, że nie interesuje ich ile przeciętny konsument zarabia mają światowe stawki i przy dużych obrotach w totalu nie myślą o takich panstewkach jak Polska. Ale to nie temat o tym w sumie. Szkoda tylko że te korporacje potrafią dostosować wynagrodzenie za pracę do najniższej krajowej w danym kraju a nie do średniej z dobrze rozwiniętych krajów;) dowcipnisie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się zgadzam. Ale weźmy teraz to pod lupę dokładniej.
Jesteś producentem kolumny wyceniasz ja na 1000 zł.
Zalatwiasz sobie sieci dystrybucji sklepy itp. Te kolumny w Polsce sprzedają się za 1000 zł. Masz szansę wejsc na Ukrainę i co nagle powiesz że ten sprzęt jest warty 400 zł? No nie.
Cena katalogowa jest jedną i de fakto większość rzeczy tak działa. Masz np metkę na ubraniu w sklepie ta sama cene wyrażona w różnych walutach.
Żywność to co innego.
Z reguły artykuły spożywcze sa produkowane w danym kraju dlatego cena może być do niego dostosowana.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem w CC też jest ogólnie światowa cena na napój za 1l to samo pepsi i masa produktów z branży spożywczej też tak ma, ale po to są lokalne cenniki żeby dostosowywać produktu cenę do rynku. Pewnie widziałeś nieraz Pepsi za 5 zł za 2l a nieraz jest po 2.49. Ja wiem że to bardziej wina Państwa że 90% społeczeństwa zarabia jakieś drobniaki ale producenci też powinni zwrócić uwagę na poziom życia choć świat audio jest dla bogatszych ludzi(nowy w dobrej jakości) Bogu dzięki że mamy używki i że dystrybutorzy starają się często na byle jakiej marży sprzedawać produkty żeby ratować i siebie i pomoc klientowi. Może nasze dzieci dozyja lepszych czasów ( w tym względzie bo nie wszystko jest źle;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra idąc twoim tropem.
Sprzęt w uk i de kosztuje 1000 ich lokalnej waluty.
Żeby się zgadzało u nas musi kosztować np 1000 zł. To już jest 4 razu taniej. Dokładając sieci dystrybucji producenta i transport. Producent albo dokłada do naszego kraju icon_smile.gif tylko dlatego że chce.miec tu sprzęt albo zarabia wyraźnie mniej. Teraz taki dystrybutor w uk czy de woli kupić w pl bo ma taniej. no i robi się kwas na rynku.

Doskonale cię rozumiem. Chciałbym żebyśmy zarabiali tyle co w uk i było by po problemie. Ale postaw się w roli producenta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...