Skocz do zawartości

Wybór zestawu 2.0 pod TV - muzyka/filmy


JohnyProjects

Recommended Posts

Cześć,

Stoje aktualnie przed zakupem sprzetu RTV. Bedzie to Samsung z serii ku6400. Ponieważ nie oglądam TV, bede korzystać praktycznie tylko i wyłacznie z funkcji smart, najwiecej ze Spotify(naprawde sporo) i Netflix. Z tego względu poszukuje zestawu 2.0 do codziennego użytku.
Po zapoznaniu sie z wieloma opiniami w gre wchodza:

Microlaby 9c - maja polaczenie optyczne / brak bluetooth
Microlab 7c - brak polaczenia optycznego / brak BT + dobra cena
Microlaby 6c - jeszcze taniej...

Edifier 2730db BT - maja polaczenie optyczne / jest BT
Edifier 1700 BT - brak opty. / jest BT + dobra cena

Szukam zestawu z maksymalnie najlepszym stosunkiem jakość/cena. Do wszystkich zestawów jestem skłonny dokupić DAC Fioo D3 - słyszałem że działa cuda. Czy w tym układzie warto sie w to bawić? Czy warto dopłacać do zestawów z połaczeniem optycznym?
Ps. jak dla mnie polaczenie BT w głosnikach jest super, ale nie jest konieczne, teraz nie mam i żyje icon_smile.gif
sprzet musi być nowy
wiekszy nacisk na muzyke (tak wiem TV to nie jest najlepsze źródło)
1000PLN i nie wiecej
Czekam na odpowiedzi icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz dobry model TV z dobrą matrycą dobrymi algorytmami przetwarzania obrazu do słuchania muzyki ze spotify ...cóż można i tak, jak widaćicon_wink.gif
Odniosłem się do tego bo wiele osób z pieczołowitością podaje markę i model Tv, a czasem i wymiary Tv kiedy wybiera sprzęt audio, w sumie można by jeszcze polecieć z modelem auta i laptopa. Żart icon_wink.gif .



Cytat

Do wszystkich zestawów jestem skłonny dokupić DAC Fioo D3 - słyszałem że działa cuda.



Skoro jeden model danej marki aktywnych kolumn już posiada już wejście optyczne po diabła chcesz Fiio D3 ? Czyni cuda z muzyką z TV , nie nie czyni, bo nie ma możliwości.
Cuda czyni poprawny dobór kolumn do wielkości pomieszczenia i ich poprawne ustawienie.

Cytat

Czy warto dopłacać do zestawów z połaczeniem optycznym?


Na połączeniu mini jack będzie dużo gorzej , co tu się rozpisywać. Fiio d3 jest rozwiązaniem ciekawym jak ma się wzmacniacz bez wejśćia optycznego i czasami chcemy nagłośnić koncert w Tv czy film. Jednak cudów ze skompresowanym audio z netu, muzyka z Tv nie zrobi.
Co do kolumn aktywnych możesz popatrzeć jeszcze na Kruger&Matz mają kilka modeli.
Rozumiem że być może muzyka z Tv i spotify to jakiś czasowy krok, tylko może warto się zastanowić nad innymi opcjami.
Jak dla mnie te kolumny aktywne to owszem lepsze rozwiązanie od telewizyjnego soundbara, bo kolumny można poprawnie rozstawić , zgodnie ze stereo i da się słuchać muzyki ( z soundbarem jakby nie patrzeć nie da się tak zrobić). Jednak oddzielny wzmacniacz, kolumny pasywne i co ważne lepsze źródło muzyki by się przydało, nawet jakaś midi wieża, upgradowana o dobre kolumny podstawkowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano można icon_biggrin.gif co ciekawe nie wszystkie telewizory smart maja spotify, a tylko 3 marki pozwalaja na polaczenie "spotify conect" czyli obsluge zdalna innym urzadzeniem, philips- to są psuje, nie chce tego sprawdzac na sobie, sony-niestety na ten moment poza zasiegiem przy moich "potrzebach" i samsung- no cóż, jedyne co zostaje...(podałem serie TV, moze ktos bedzie chcial sprawdzic co za złacza ma taki sprzet i cos doradzi) oczywiscie moje pytania zdradzaja fakt że jestem laikiem wiec posługuje sie skórtami myslowymi i uzywam słow ktore srednio rozumiem icon_smile.gif

zatem słucham propozycji, odpowiadam na pytania i udzielam informacji! icon_smile.gif pomysł na te kolumny oczywscie stąd że jest to w moim mniemaniu najprostsze rozwiazanie.


Czego oczekuje? -sprzetu który znacznie poprawi jakość dzwieku z TV. - a z tego najczesciej bedzie grala muzyka. Byłoby super gdyby była możlwość również odtwarzania muzyki bezprzewodowo (bez właczania TV, stąd zestawy z BT) takie tam fanaberie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak pisałem posłuchaj z 3 modeli Kruger, bo aktywnych kolumn mają z 10 modeli, ale np. passion , jurney gra naprawdę dobrze i ma sporo regulacji tonów i różnych wejść, optyczne, coaxialne , rca, czy usb. Mają swoje sklepy w centrach handlowych.
Szkoda że znów mało konkretów napisałeś ;/ np jaka wilkość pokoju.
Co do opcji BTH to kiedy kolumna ma wolne wejście ( aux, 2rca) można sobie kupić moduł odbiorczy takiego sygnału, pytanie czy jest sens, ale to już każdy sam musi sobie odpowiedzieć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To jak pisałem posłuchaj z 3 modeli Kruger, bo aktywnych kolumn mają z 10 modeli, ale np. passion , jurney gra naprawdę dobrze i ma sporo regulacji tonów i różnych wejść, optyczne, coaxialne , rca, czy usb. Mają swoje sklepy w centrach handlowych.
Szkoda że znów mało konkretów napisałeś ;/ np jaka wilkość pokoju.
Co do opcji BTH to kiedy kolumna ma wolne wejście ( aux, 2rca) można sobie kupić moduł odbiorczy takiego sygnału, pytanie czy jest sens, ale to już każdy sam musi sobie odpowiedzieć.




Pokój 5x3,5m ~18m^2
układ jak na obrazku, tak wyobrażam sobie najbardziej optymalne ulożenie, jedynym obiektem który jest nieruchomy to szafa zilustrowana jako czarny obiekt z niebieskim konturem w prawym dolnym rogu. środkowy element to miejsce odsłuchu "kanapa" jakieś 2m od okien oznaczonych po lewej stronie -2 niebieskie prostokąty.
Tyle na szybko icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szukaj nowych monitorów aktywnych klipsch r15pm.
Albo innych używanych monitorów aktywnych.
Idąc w klasyczny sprzęt polecał bym denona pma560 z tannoy m2, jednak dac chociaż taki prosty jak fioo wskazany.

Pozdrawiam



Coś musi w nich być bo jesteś już kolejną osoba która sugeruje ten zakup ale to ponad 1000zł wiecej niż w załozeniu, ktore nie ukrywam juz troche przekraczam icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Szukaj nowych monitorów aktywnych klipsch r15pm.
Albo innych używanych monitorów aktywnych.
Idąc w klasyczny sprzęt polecał bym denona pma560 z tannoy m2, jednak dac chociaż taki prosty jak fioo wskazany.

Pozdrawiam



Coś musi w nich być bo jesteś już kolejną osoba która sugeruje ten zakup ale to ponad 1000zł wiecej niż w załozeniu, ktore nie ukrywam juz troche przekraczam icon_biggrin.gif




Decdyuje się raczej na Edifiery, jeszcze jedno pytanie, przeczytałem że 2730DB wymagają "dobrego" źródła dzwięku, zakładamy że TV taki jak wspominałem nim nie będzie? A może nawet i bedzie ale muzyka ze Spotify jest zbyt niskiej jakości żeby mialo to znaczenie?

Z czasem jeśli nie bede usatysfakcjonowany dokupie DAC, kwestia tego które wybiore, sugestie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...