Skocz do zawartości

Pomoc w doborze zestwu stereo (muzyka filmowa z PC)


trojek

Recommended Posts

Dzień dobry.

Szukam zestawu do słuchania muzyki filmowej/klasycznej, ewentualnie rock'owej czy oglądania filmów (kolejność nie jest przypadkowa). Planuję przeznaczyć na ten cel do 2000 zł, choć za dodatkową funkcjonalność np. bluetooth jestem w stanie trochę dopłacić. Interesuje mnie sprzęt możliwie prosty, a dobry jakościowo. Nie planuję rozbudowywać zestawu.
Głównym źródłem odtwarzania będzie laptop (mogę go podłączyć kablem z wzmacniaczem/amplitunerem) albo za pomocą bluetooth. Muzyki słucham cicho, głośność przeciętnego głośnika jest dla mnie zupełnie wystarczająca, zależy mi na jakości/czystości dźwięku.

W związku z powyższym proszę o poradę przy wyborze amplitunera lub dac'a + wzmacniacza + głośników.

Pozdrawiam,
Tomek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jaką wielkość pomieszczenia?
Nowy używany?



Są to de facto dwa połączone ze sobą pomieszczenia, jedno ma około 14m2, a drugie 16m2, ściana na której chcę ustawić zestaw ma około 4 metrów długości. Innymi słowy w prostokącie chciałbym umieścić zestaw na krótszej ścianie.

Prawdę mówiąc nie mam zdania czy nowy czy używany. W związku z faktem, że nie znam się na sprzęcie preferuję nowy. Myślałem przykładowo o zestawie Yamaha R-N301 + Q Acoustics 3010, ale nie jestem w stanie ocenić czy to dobry zestaw. Może lepiej kupić osobno DAC (np. Cambridge Magic DAC) + wzmacniacz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rn 301 nie pasuje do tych kolumn to twardo i analitycznie grający amplituner, dwie klasy lepszy jest rn 500 ( bardziej klasyczna seria Yamahy) . Lub jak wspominasz o oddzielnym DACu to klasycznie wzmacniacze jak jesteśmy przy yamasze to as300, 500 ( lub z optykiem as501, as301).
Przy graniu z laptopa DAC by się bardzo przydał, wtedy też masz wybór innych klasycznych wzmacniaczy Denon 720, Pioneer A30, Nad 316, itd..
Jeszcze co do RN500, lub Onkyo tx8130( też kosmos przy rn301) to masz tam także wejście usb z odczytem plików (także bezstratnych) , dobre dacki, więc możesz podpiąć dysk HDD i nie kombinować już z laptopem. Są też inne cyfrowe wejścia.
Wymienione kolumienki są najmniejsze z możliwych bardziej do pokoju max 10m lub na przysłowiowe biurko. Jak chcesz koniecznie kolumny podstawkowe to takie na głośniku 6-6,5" ( 15-16cm) . I nie chodzi tu o głośność, ale jakość, solidność.
W tym budżecie musisz wybrać jakiś element używany, chyba lepiej jak będą to kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Cena Cambridge Magic DAC + wzmacniacza Yamaha AS-300 jest zbliżona do ceny np. R-N500, jeżeli w jakości nie ma dużej różnicy to wolę mieć jedno urządzenie.

Rozwiązanie z podłączeniem dysku pod np. R-N500 wydaje mi się bardzo interesujące. Czy dobrze rozumiem, że jeżeli podepnę przez USB dysk HDD (2.5") to z poziomu amplitunera np. za pośrednictwem pilota będę mógł przeglądać foldery i wybierać muzykę? Czy są tutaj jakieś dodatkowe wymagania? Oprogramowanie, specjalny kabel USB?

Odnośnie głośników nie upieram się przy podstawkowych. Może nawet lepiej zastosować inne. Te chciałem ułożyć w odległości od siebie około 1,2m jeżeli postawię je na podłodze odległośc pomiędzy nimi będzie większa, a do każdej ze ścian zostanie znacznie ponad metr. Proszę o poradę jakie głośniki mógłbym dobrać do np. R-N500.


Cytat

rn 301 nie pasuje do tych kolumn to twardo i analitycznie grający amplituner, dwie klasy lepszy jest rn 500 ( bardziej klasyczna seria Yamahy) . Lub jak wspominasz o oddzielnym DACu to klasycznie wzmacniacze jak jesteśmy przy yamasze to as300, 500 ( lub z optykiem as501, as301).
Przy graniu z laptopa DAC by się bardzo przydał, wtedy też masz wybór innych klasycznych wzmacniaczy Denon 720, Pioneer A30, Nad 316, itd..
Jeszcze co do RN500, lub Onkyo tx8130( też kosmos przy rn301) to masz tam także wejście usb z odczytem plików (także bezstratnych) , dobre dacki, więc możesz podpiąć dysk HDD i nie kombinować już z laptopem. Są też inne cyfrowe wejścia.
Wymienione kolumienki są najmniejsze z możliwych bardziej do pokoju max 10m lub na przysłowiowe biurko. Jak chcesz koniecznie kolumny podstawkowe to takie na głośniku 6-6,5" ( 15-16cm) . I nie chodzi tu o głośność, ale jakość, solidność.
W tym budżecie musisz wybrać jakiś element używany, chyba lepiej jak będą to kolumny.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...