Skocz do zawartości

stereo z PC


perla

Recommended Posts

Witam
Jestem zielony w tych sprawach, potrzebowałbym pomocy.
Mianowicie jak poprawić jakość dźwięku z PC, w moim przypadku mediacenter z KODI.
Odtwarzane treści to głównie mp3 320kb/s oraz FLAC (szczerze mówiąc nie widzę różnicy w jakości)
player wbudowany KODI
karta dzwiękowa soundblaster Z
połączona ze wzmakiem jack---->2x chinch, kabel najdroższy jaki był w Media Markecie icon_biggrin.gif
wzmacniacz NAD356BEE
podpięte to do dwóch kolumn po kablach 1,5m każdy grubych jak kciuk za które zapłaciłem po 200zł za sztukę w specjalistycznym sklepie audio.
kolumny podłogowe jamo concert c97, pomieszczenie 30m2 kolumny stoją w odległości od słuchającego 4m, od siebie 2,5m.
i teraz, myślałem że gra mi to ładnie, jednak kiedy byłem u kolegi który ma soundbara za 1tyś i odtwarzał mp3 z usb załamałem się, bo grało to wyraźnie lepiej niż u mnie. Zacząłem się zastanawiać co jest i szukać "wąskiego" gardła w całym torze.
Myślę że może to karta dźwiękowa, może powinien być jakiś DAC? a może kolumny słabe do stereo chociaż nie sądzę.
nie chciałbym jednak wydawać kasy w ciemno, macie jakieś pomysły?
z góry bardzo dziękuje za jakiekolwiek podpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mianowicie jak poprawić jakość dźwięku z PC, w moim przypadku mediacenter z KODI.
Odtwarzane treści to głównie mp3 320kb/s oraz FLAC (szczerze mówiąc nie widzę różnicy w jakości)

Po zainwestowaniu w dobry DAC na pewno usłyszysz.
Cytat

[...]połączona ze wzmakiem jack---->2x chinch, kabel najdroższy jaki był w Media Markecie icon_biggrin.gif

Kabel może i najdroższy, ale połączenie kiepskiej jakości.

PC bit-perfect http://www.tweaks.pl/poprawianie-jakosci-b...rfect-pc-audio/ -> dobre połączenie (najlepiej USB, ewentualnie kabel optyczny lub coaxialny) z DAC (ten który zaproponował Kolega Rms ma świetne opinie, powinieneś jednak posłuchać i ocenić sam, porównać z innymi) -> DAC wpięty do systemu.

W skrócie PC->DAC->wzmacniacz

Napisz coś o swoich preferencjach, jaki dźwięk lubisz, jakiej muzyki słuchasz? Będzie łatwiej polecić jakiś konkretny DAC, lub pójść w innym kierunku. Jaki budżet chcesz przeznaczyć na DAC? Przeczytaj też podstawowe artykuły o akustyce, może popełniłeś jakieś błędy w ustawieniu?

http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen

Miło by było także zobaczyć plan pomieszczenia, w którym słuchasz. Im więcej informacji podasz, tym szybciej można zaproponować konkretne rozwiązanie. A tak, to postrzelamy ślepakami icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi.
Przeczytalem wszystkie odnosniki dot, akustyki i umiejscowienia glosnikow.
Przez weekend postaram sie potestowac rozne ustawienia, faktycznie kolumny stoja przy scianie m/w 10cm od niej, jedna w dodatku w narozniku,
sprobuje to poprzestawiac.

Jak pisalem zrodlo to mediacenter z kodi na pokladzie w dodatku na linuxie wiec programy pod winde odpadaja,
a i konfiguracja audio tez ograniczona jak to bylo w odnosniku do PC bit perfect.

Kolumn nie zmienie w najblizszym czasie.
Chcialbym jednak dokupic DAC.

Muzyki slucham kazdej, duzo jazzu,rocka, kazdej fajnej icon_biggrin.gif
Dzwiek trudno opisac jaki lubie nie jestem profesjonalista, ale nie lubie stlumionego dzwieku, raczej przestrzenny, wiecej gory i dolu niz srodka.
Nie wiem czy odpowiednio to opisalem icon_biggrin.gif
NA DACa nie chciabym przeznaczac wiecej niz 2 tys zl. Jednak naczytalem sie ze niektore karty typy xonar essence st dorownuja DAC.
Mam lekki metkik w glowie. Nie chcialbym wydac kasy i pozniej zalowac.
ew. zakup DAC sluzyc bedzie jako przejscie z PC do zestawu streo. Nie potrzebuje wielu portow w takim sprzecie,
ma to poprawic jakosc dzwieku.

Na kilku portalach powtarzalo sie stwierdzenie ze dosc dobre DAC moga dorownac odtwarzaczowi CD w porownywalnej cenie.
Oznacza to ze DACi sa slabsze czy odtwarzacze CD takie dobre? mam na mysli jakosc dzwieku.

jeszcze raz dzieki za pomoc.
ps, nie pisze z polskiej klawiatury stad brak polskich znakow, sry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O efekt poprawy dźwięku po zastosowaniu DAC możesz być spokojny, no chyba, że totalnie nie masz słuchu, ale to raczej wykluczam.
Już w miarę niedrogi DAC (około 650 zł) którego polecił RMS.PL (Dac Magic 100) zmianę wprowadzi znaczącą. Testowałem go na sprzęcie za 2000 zł, 4000 zł i około 10 000 zł. Na każdym pokazał znaczne różnice. W najtańszym sprzęcie bardzo ładnie poukładał pasma ( np bas nie dudnił, miał ładniejszą barwę), w sprzęcie pięciokrotnie droższym wpłyną np. na detaliczność. Zaś jeśli chcesz wydać do 2000 zł z pewnością przy dobrym doborze te różnice się trochę spotęgują.

Co do akustyki, chociaż książkowego rozstawienia kolumn, trójkąta odsłuchowego itp spraw to podstawa. Bardzo dużo może wnieść do odbioru dźwięku. Czasami (przy dużych błędach w początkowym rozstawie) system może zabrzmieć przynajmniej dźwiękiem o klasę wyższym.

Zdecydowanie polecam DAC, nie kartę. DAC wykorzystasz do połączeń w przyszłości (TV, CD itp).

Co do CD. Aby z CD wyjść kabelkiem RCA (chinch) do wzmacniacza musi on też posiadać przetwornik wbudowany (DAC). Skoro sam DAC chcesz kupić za 2000 zł, to większość CD w podobnej cenie raczej nie dorówna (CD poza przetwornikiem ma laser, napęd - silnik, mechanizmy ramienia lasera, obudowę itp.). Temu potem, w uproszczeniu oczywiście, będziesz mógł kupić tańszy CD i za pośrednictwem DAC - który już będziesz miał "podrasujesz" jego brzmienie, on zaś posłuży tylko za cyfrowy transfer i napęd płyty.

...aha, jeszcze coś. DAC + laptop oraz oprogramowanie, konfiguracja bit-perfect (jako źródło muzyki) to nie cena tylko DAC'a (jeśli chodzi o finalne brzmienie). Więc poniekąd należało by je wg mnie zsumować, choć częściowo i wówczas kwota trochę wzrośnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.
Dzięki wszystkim za pomoc.

Podzielę się spostrzeżeniami:

Po pierwsze zacząłem przestawiać kolumny i po odsunięciu ich od ścian rozstawieniu szerszym rzeczywiście zaczęło grać lepiej.
Po drugie Dokupiłem DACMAGIC 100, różnica jest spora. Gra czysto, głośniej , dźwięk bardziej przestrzenny, tylko Incoming simple rate się nie zmienia bez względu na to czego słucham. Ogólnie już jest sporo lepiej.
Myślę jeszcze o kolumnach. Mam do kupienia Boston Acoustic m340 za 4 tyś zł za parę.
Ktoś testował może te kolumny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś 2 tyśna przetwornik to można było iść w coś lepszego. Ale w sumie to wrzuć resztę kwoty do kolumn.
Co do tych bostonów nie jestem ich fanem osobiscie. Wymagają mocnego wzmacniacza i są powiedzmy przeciętne w swojej cenie.
W takim budżecie celuj w używane Studio 16HZ Minas Anor, używane Magnat Quantum serii 8 lub 1000.
Z nowych konstrukcji Elac Debut F6, Monitor audio Silver 8, Tannoy XT8F.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK wiec dzisiaj miałem okazje podłączyć mój nad c356bee plus dacmagic 100
Do kolumn Dali opticum 6 i kopara mi opadła.
Nie miałem pojęcia ze muzyka może tak brzmieć.
Znalazłem swoje kolumny, teraz muszę tylko trochę kasy uzbierać.

Wracając jednak do tematu sprawy ulepszenia jakości z PC.
Warto inwestować w jakieś lepsze usb do dac i dalej lepsze analogi???
Czy raczej poprawa będzie na tyle znikoma ze nie warto??

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki.
chodze, slucham, szukam i zbieram kase.
te opticony wlasnie sluchalem z dacmagic100 i bylo wg mnie ok, chociaz jak pisalem pro nie jestem w tym temacie i pewnie malo slyszalem jeszcze.
dostalem oferte na zakup dali mentor 6 para za 4,5 tys.
co otym myslicie? nie mam gdzie tego niestety przesluchac, powiedziano mi ze graja jeszcze lepiej niz opticony 6.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe czy używane?
Tak to wyższa seria niż Ikon. Zrównana obecnie z opticon.
Generalnie Mentor miał te same przetworniki ustawienie zwrotnic itp tylko w innej obudowie niż Ikon. Obecnie nie ma odpowiednika tych kolumn.
Ikon i Mentor zastąpiła właśnie Opticon.
Wygląda że to całkiem przyjemna oferta. Jak stan?
Podoba Ci się ten dźwięk? Co byś powiedział na świetną cenę Monitor audio Silver 10?

Ale do obu konstrukcji nie bierz DAC MAgic 100. To super DAC ale nie już do dokładnych wysokich tonów z kolumn.

Pozostaje do dyspozycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki S4 za odpowiedz.

Podoba mi sie brzmienie opticonow, jednak uzywek brak, a nowe troche za duzo kosztuje jednak.
Mialem lekko ulepszyc dzwiek a patrze na kolumny za 8 tys icon_biggrin.gif
Mentory byly na sprzedarz za 4,5, jednak do goscia mialem 400km wiec nie mialem mozliwosci odsluchu dlatego pytalem.
Jade teraz na odluch kolumn Audio System Aura 50, koles chce 2 tys zl za pare.
MA tez na sprzedarz PRIMARE i20 za 2 tys, , ciekawy jestem jak to gra.
Dam znac.
pozdrawiam


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.
chciałbym się podzielić wrażeniami.
Słuchałem Aura50 ale grało słabo, bardziej pod kino domowe.
Facet ma jednak trochę sprzętu i posłuchałem na Primare i 20 Opticonow 8.
Wgniotło mnie w fotel na chwile, Opticony nie były na sprzedarz, ale to zestawienie wymiata.
Na chwile bo typ ma na sprzedarz Xaviany xn360!!!!
podłączył na chwile pod tego Primare, ale to ma wygar. Jednak nie na moją kieszeń. Szukam dalej icon_smile.gif
Na razie to tyle.
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, bardzo proszę o opinię.
Znalazłem Dali Helicony 400, słuchałem rewelacja, stan bardzo dobry, sprawdziłem wszystkie membrany, obudowę, wszystko ok.
Poruszałem , nic nie lata w środku, w brzmieniu żadnych dziwnych dźwięków. Brak kabli i kartonów. 2 właściciel, nie naprawianie, nie otwierane.
Brak zadrapań.
Facet chce 9,5 tyś zł.
Czy warto? bo w sumie na allegro znalazłem tylko mk2 używanych mk1 brak więc nie wiem jak one stoją teraz i czy bardzo się różnią od mk2?
dzięki za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

No cena warta zainteresowania. Topowe niegdyś DALI.
Jednak to nie budżet który możesz od tak wywalić. Moim zdaniem musisz posłuchać czego innego.
Zaglądnij do nas po Minas Anor tańsze o wygrywają z Mentorami. Tak wiem to niższa seria. Ale jednak.

http://allegro.pl/dynaudio-contour-s3-4-st...04.html#thumb/3
http://allegro.pl/audio-physic-libra-rzadk...6701538162.html
http://allegro.pl/aries-plus-studio-16-her...6701721871.html

Chodzi o to abyś był na pewno przekonany że brzmienie Dali to jest to które Cie wciąga.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...