Skocz do zawartości

Podłączenie zestawu.t.


typer

Recommended Posts

Witam Was serdecznie, jestem nowy na forum i zarejestrowałem się tutaj by uzyskać pomoc oraz dalej aktywnie uczestniczyć mając już własny sprzęt. Pewnie wiele razy zadano to pytanie i dla bardziej wtajemniczonych jest banalne ale mam problem z podłączeniem amplitunera do tv. Mam amplituner Yamaha Rx-V381, telewizor marki sharp z dwoma wejściami HDMI i to właśnie tym kablem bym chciał podłączyć tv by głos leciał z kolumn. Dodatkowo dodam, że mam xboxa one i z niego chciałbym odtwarzać filmy oraz muzykę na głośnikach i amplitunerze. Pomoże ktoś?icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłącz tv kablem HDMI (kabel w wersji minimum 1.4) do gniazda HDMI out w amplitunerze. I teraz jeśli masz ARC (Audio Return Channel) w tv, to telewizor powinien przesyłać dźwięk zwrotny poprzez kabel HDMI ( zapewne trzeba ten tryb aktywować). Jeśli nie, to pozostaje podłączenie TV poprzez kabel optyczny lub koaksjalny (w zależności w jaki typ złącza telewizor jest wyposażony) do amplitunera. Konsolę można podłączyć poprzez kabel HDMI (jeśli posiada takie wyjście) do dowolnego wejścia w amplitunerze ( w miarę możliwości można dopasować nazwę wejścia do funkcji icon_smile.gif ), lub poprzez dowolne wyjście cyfrowe do stosownych gniazd w amplitunerze. Zwróć uwagę na ilość dostępnych cyfrowych gniazd w amplitunerze, gdyż z generacji na generację ilość ta się zmienia ( z reguły na mniejszą ilość).
Pozdrawiam i mam nadzieję ,że pomogłem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Sharp chyba nie ma ARC, o ile dobrze kojaże to tylko modele które miały 3 wejscia miałyARC ale to możę moje przypuszczenia.
Podłącz bezpiecznie kabel optycznym.
A jeśli chodzi o konsole Tuner i komputer to je z kolei HDMI do amplitunera a z tamtą HDMI do telewizora.
Wszystko ma działąć dobrze icon_smile.gif

W razie pytań pozostaje do dyspozycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ten Sharp chyba nie ma ARC, o ile dobrze kojaże to tylko modele które miały 3 wejscia miałyARC ale to możę moje przypuszczenia.
Podłącz bezpiecznie kabel optycznym.
A jeśli chodzi o konsole Tuner i komputer to je z kolei HDMI do amplitunera a z tamtą HDMI do telewizora.
Wszystko ma działąć dobrze icon_smile.gif

W razie pytań pozostaje do dyspozycji.



Rozumiem, więc zakupię sobie kabel optyczny. Wtedy jeśli będę miał tv podłączony do amplitunera przez kabel optyczny i potem xboxa one do telewizora za pomocą hdmi to automatycznie przy włączonej konsoli będę miał odtwarzany dźwięk z amplitunera?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w tv trzy wejścia hdmi, w tym obok jednego piszę ARC, natomiast jak podłączam do tego wejścia w tv z napisem ARC i do amplitunera czy to wejście in czy out nie ma dźwięku z kolumn. Rozumiem, ale jeśli podłącze amplituner przez optyczny a xboxa one, które ma wejście hdmi in oraz out, to jeśli go podłącze do amplitunera przez hdmi to jak podłącze konsole do tv żeby mieć obraz?

Trochę zakręciłem. Mam nam myśli to, że jak tv do ampli przez optyczny a konsole do ampli przez hdmi to jak potem podłącze konsole do tv, skoro ma jedno wejście hdmi in Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę zakręciłeś.
Po kolei. Jeśli chcesz używać ARC
1. podłącz w ampli na OUT w TV na to które jest podpisane ARC
2. Włącz opcje ARC w TV i ampli. Osobno w jednym i drugim
3. przy zmianie na TV amplituner pownien automatycznie przestawić się na źródło TV i puścić dźwięk.

Jeśli wszystko jest dobrze zrobione ma działać. Jesli nie to sprawdź ustawienia 10 razy, bo zazwyczaj to nie jest włączone jak trzeba.
W 10% połączeń HDMI nie komunikuje się jak powinno. Nie myśl że od razu tak jest tylko szukaj ustawień.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już mam, faktycznie działa. Podłączyłem wszystko i potem przez wejście out z ampli do tv z wejściem ARC. Jeszcze małe pytanko, jak miałem podłączony dekoder z UPC do tv za pomocą bezpośrednio hdmi, a teraz mam przez ampli to mi po włączeniu wyświetla się 720p a wcześniej miałem 1080p i ogólnie dźwięk mi się wydaję, że jest trochę gorszy jak np z radia czy bezpośredniego podłączenia xboxa do ampli? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...