Skocz do zawartości

Pomożecie w wyborze? Stereo do 1000zł


Stanley

Recommended Posts

Witam, szukam sprzętu stereo do pokoju,
pokój 25m2
przeznaczone fundusze ok 1000zł
rodzaj muzyki, praktycznie kazda
źródłem bedzie głownie tv i komputer pc/laptop.
ostatnio wpadło mi w oko takie ogłoszenie i mysle czy jutro nie jechac, panna ma to ok 5 lat mowi ze wszystko w stanie bdb sporadycznie włączane przeprowadzila sie i teraz to stoi nieuzywane, z ceny zbiłem do 1150zł, warto czy nie ?

oto link.: https://www.olx.pl/oferta/kolumny-wzmacniac...html#8c354d6985


pozdro i dzieki za fachową pomoc icon_smile.gif

Dodam ze wzmacniacz to Yamaha rx v663 , a kolumny wyglądają mi na Grand High 3080SET, subwoofera nie moge rozpoznac a laska mało rozgarnięta i nie wie a po zdjęciu nie moge rozpoznac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RX-V663 to amplituner kina domowego a nie wzmacniacz.
Więc nie stereo, a kino domowe.
Plusem jest to, że ma wbudowany DAC (przetwornik cyfrowo-analogowy), więc jak masz w TV wyjście optyczne, to kupisz za kilkanaście złotych kabel optyczny i podłączasz nim TV i tę Yamaszkę-możesz wtedy puścić na kolumny dźwięk z TV.
Minusem jest to, że w porównywalnej cenie amplituner (lub wzmacniacz) stereo zagra lepiej od amplitunera (wzmacniacza) wielokanałowego.
Kolumny są duże i ... i to wszystko co można dobrego o nich napisać. Mocne, ale do wysokiej jakości (a nawet średniej) to im brakuje...

Na pewno rewelacji nie będzie, ale amplituner to całkiem niezły i mocny model. A duże kolumny pozwolą skutecznie nagłośnić Twoje pomieszczenie.
Więc jeśli nie masz zbyt wysokich aspiracji to jest szansa, że będziesz zadowolony.
A gdybyś chciał lepiej, to wydasz po 500 zł na wzmacniacz stereo i kolumny (oczywiście używane), ale DAC już się w tej cenie nie zmieści...

W ogłoszeniu na OLX jest informacja o kolumnie centralnej a nie o subwooferze, więc jak to jest naprawdę?


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyna sie nie zna i tak napisała to jest subwoofer ASW-12, wymagan nie mam nie wiadomo jakich chce po prostu lepszego dzwieku do muzyki niz glosniczki komputerowe i mocniejszego uderzenia basu, to warto brac to za 1150zł czy za drogo i szukac czegos innego?
bo jutro sie wybierałem po to ale nie wiem czy warto czy lepiej sie powstrzymac, sprzet glownie bedzie mi sluzyl do "posłuchania" muzyki po robocie na odstresowanie..
a jesli sprzet bede chcial podłaczyc pod komputer stacjonarny to w jaki sposób ? bo nie bardzo sie znam na tym podłaczaniu i wole spytac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer możesz podpiąć pod dowolny wzmacniacz lub amplituner kablem minijack-2 cinch. Bo zapewne głośniczki komputerowe masz podpięte do gniazda minijack w kompie.

A jeśli masz w kompie wyjście cyfrowe i chcesz z niego skorzystać, to musisz mieć amplituner (wzmacniacz ) z wejściem cyfrowym-jak ta Yamaha.

Pozdrawiam
PS. Wrzuć w wyszukiwarkę "Yamaha RX-V663" i będziesz widział jakie ma wejściowe gniazda cyfrowe (optyczne oraz koaxialne-czyli pojedynczy cinch). Porównaj jakie masz gniazda dźwięku w komputerze-tylko analogowy minijack, czy coś jeszcze?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie wejscia mam jak na zdj z płyty głównej, a jest szansa zeby sprawdzic stan sprzetu bez podlaczania ? bo dziewczyna ma to w piwnicy stoi niewlaczone, jedyne co umiem i moge to podlaczyc ampli do pradu czy sprawny i obejrzec glosniki bez maskownic bo w podlaczeniu bedzie mi pomagal znajomy choc mala szansa ze dziewczyna by sprzedawala uszkodzony sprzet ktory ma okolo 5 lat i byl sporadycznie wlaczany

i jakie kable beda potrzebne do podlaczenia tych kolumn z amplitunerem? poza HDMI czy digital audio czy optykiem czy rca, bo dziewczynka nieogarnieta i sie nie zdziwie jak pojade i bedzie ojejku a ja myslalam ze sa kable tez, takie ktore maja bialo czerwone koncowki na chinch po obu stronach czy jakie? bo zielony jestem i chcialbym wiedziec to od razu dokupie

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widać że w PC masz wyjście optyczne , to dobrze ( dużo lepiej niż połączenie mini jack) . Ten amplituner ma DAC i to całkiem niezły ( bodaj 192kHz/24-bit Burr-Brown) , więc przy połączeniu optycznym, lub coaxial dźwięk będzie obrabiał dac yamahy, a nie komputer, podpięty na lipnym słuchawkowym wyjściu minijack.

Jak na 1tys może być to dobry zakup, bo jak pisał RoRo amplituner jest w dość przyzwoity, ma także wszystkie nowożytne wejścia( hdmi, dwa optyki dla pc-ta i Tv, coaxilne) co do kolumn, może być różnie...w gratisie subwoofer jak oglądasz filmy.

Oczywiście na spokojnie sprawdź czy kolumny równo grają ( tryb stereo w ampli), czy amplituner działa i różne ustawienia również.
Spytaj więc czy ta pani ma kable głośnikowe icon_wink.gif i RCA, a sam kup sobie po drodze optyka za 10-20 zł, również jakieś klasyczny RCA, czy minijack / RCA .
Zaś jak gra zestaw sprawdzić można nawet na stacjach radiowych, ale chyba sprzedająca ma odtwarzacz dvd , więc zabierz płyty CD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

takie wejscia mam jak na zdj z płyty głównej, a jest szansa zeby sprawdzic stan sprzetu bez podlaczania ?


Raczej nie... ja bym sugereował byś jednak podłączył amplituner i kolumny.

Jako absolutne minimum - to przynajmniej weź słuchawki i odtwarzacz (może być nawet telefon z przejściówką minijack-2 cinch) z odpowiednim kablem oraz kable głośnikowe (mogą być nawet zwykłe przewody, na końcach po 1-2cm zdjęta izolacja).
Koniecznie przy wyłączonym sprzęcie podłączasz kable głośnikowe do zacisków głośnikowych amplitunera (A albo B) oraz do zacisków w kolumnach.
Następnie przekręcasz gałkę głośności (VOLUME) w lewo, by poziom dźwięku był najniższy.

Po włączeniu amplitunera wybierz kolumny (A czy B) oraz tryb stereo (direct) oraz trochę zwiększ głośność.


Dobrze by było by właścicielka (albo Ty) miała antenę to sprawdzenia jak stroi tuner radiowy i podłączysz kabelek antenowy do gniazda z tyłu. Wtedy wybierasz tryb radia (FM) i zmieniając częstotliwość powinno się udać dostroić do jakiejś stacji radiowej i dostaniesz sygnał na kolumny.

Cytat

i jakie kable beda potrzebne do podlaczenia tych kolumn z amplitunerem? poza HDMI czy digital audio czy optykiem czy rca, bo dziewczynka nieogarnieta i sie nie zdziwie jak pojade i bedzie ojejku a ja myslalam ze sa kable tez, takie ktore maja bialo czerwone koncowki na chinch po obu stronach czy jakie? bo zielony jestem i chcialbym wiedziec to od razu dokupie


Potrzebujesz zwykłe kable (nawet nie muszą być to głośnikowe) oraz jakiś kabelek do połączenia źródła dźwięku z amplitunerem.
Możesz go podłączyć do gniazd z przodu (białe i czerwone) i wybrać nazwę źródła przypisaną do tych gniazd (np. AUX).

No i nie podłączaj do gniazd gramofonowych (PHONO - z tyłu amplitunera), a do innych (np. AUX czy CD).
Do gniazd cyfrowych: coaxial oraz optyczne - nie podłączaj sygnałów analogowych (np. z komórki czy CD), bo tam musi wchodzić sygnał cyfrowy.
Słuchawki możesz podłączyć do PHONES na froncie amplitunera po lewej stronie.

Jeśli właścicielka ma TV z wyjściem optycznym (praktycznie wszystkie nowe tak mają), to jeśli będziesz miał kabel optyczny to możesz podłączyć TV z wejściem optycznym amplitunera (są 2 rodzaje wtyków optycznych - Ty potrzebujesz tzw. toslink, sprawdzisz sobie jak to wygląda w wyszukiwarce).

Oraz warto, byś poszukał w sieci instrukcji po polsku do dowolnej Yamahy (albo nawet amplitunera kina domowego innej firmy) byś mógł się pobieżnie zapoznać z podstawami połączeń.
Lub po prostu wrzucił w wyszukiwarkę coś w stylu "podłączenia amplitunera do kolumn" i zerknął na zdjęcia oraz na filmiki na YouTube.

Pozdrawiam
PS. Jak wspominałem - to całkiem przyzwoity sprzęt jak na początek. Subwoofer to pewnie też model firmy GrandHigh (bo to samo oznaczenia ma jeszcze sub formy Bowers & Wilkins, ale on juz kosztuje znacznie więcej...) i nie jest najgorszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...