Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 1500 zł


kowal0131

Recommended Posts

Witam! Przeczytałem mnóstwo wpisów na tematy zestawów w tej cenie ale zwróciłem uwagę, że przeważnie polecany jest sprzęt z lat 70,80. nie ujmuj ąc jakości tamtego sprzętu, chciałbym prosić o poradę w wyborze sprzętu (wzmak/amplitner +głośniki) trochę nowszego, do 1500 zł. Słucham w zasadzie każdej muzyki, kuchnia z salonem (18m) otwarta na przedpokój 7m. Chciałbym, żeby sprzęt był wyposażony w pilot i nie był zbyt stary, zależy mi bardziej na jakości dźwięku niż na głośności (mieszkam w bloku). Wiem, że jest dużo sprzętu na allegro, do tej pory zainteresowały mnie wzmaki i ampli Marantz pm-4400, co o tym sądzicie. proszę o jakieś porady, w której firmie szukać sprzętu spełniającego moje wymagania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jestem na tym forum od kilku lat i jakoś nie zauważyłem abyśmy polecali sprzęt z lat 70 i 80. Z lat 90 owszem, bo jest dobry. I młodszy też.
Za 1500 zł nowego i tak nie kupiłbyś sensownego, więc nie ma o co kopii kruszyć.

Co do pokoju, miejsca odsłuchowego, to bardzo pożądany byłby rysunek pomieszczenia z naniesionym umeblowaniem.
I propozycją gdzie chcesz ustawić kolumny oraz miejsce odsłuchowe.
Zgodnie z zasadami ustawiania kolumn i akustyki. Znasz temat, czy pomóc?
Napisz też albo podaj na rysunku jak daleko kolumny będą stały od ściany tylnej i bocznych, jaki będzie rozstaw kolumn?
Jak daleko od nich będzie miejsce odsłuchowe i tylna ściana za miejscem odsłuchowym.
To podstawy, by zestaw mógł dobrze zagrać w prawidłowym ustawieniu. Nie lekceważ tego.

Dopiero po tym będzie można poszukać odpowiednich kolumn i wzmacniacza.
Do 18 metrów pasują zarówno kolumny podstawkowe jak i mniejsze podłogowe. Ale muszę zobaczyć jak to będzie stało, jak całość wygląda, bo niepokoi mnie, że to nie jedno pomieszczenie, ale kuchnia z salonem i do tego jeszcze otwarta na przedpokój.

A jakie będzie źródło dźwięku? Kabli pewnie nie masz?
Będą potrzebne choć podstawowe, przyzwoite z miedzi beztlenowej OFC. Najlepiej o czystości choć 5N.

Nic nie napisałeś o dźwięku, jego barwie i innych aspektach. Jakiego szukasz, jaki Ci się podoba. Bo można nie trafić ze sprzętem w Twój gust.
A jakiej muzyki słuchasz?
W ogóle bardzo mało napisałeś. Inspiruj się poniższymi, prawidłowo napisanymi pierwszymi postami. To jest szansa, że dostaniesz dobrą poradę.
Inaczej może być różnie. I to właśnie z Twojej winy.

http://forum.audio.com.pl/Jaki-wybrac-sprz...DL4-t40922.html
http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html
http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html

Marantz PM 4400, to raczej niezbyt udany model tej firmy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...