Skocz do zawartości

Yamaha RS-700 + Mission MX5 + DAC Oehlbach d1c6064


Kurzynsky

Recommended Posts

Witam,
Posiadam Yamahę RS700 + mission mx5. Jest to moje pierwsze stereo i ogólnie jestem (byłem) zadowolony. Wydaje mi się, że stosunek jakości do ceny jest ok.
Głównym przeznaczeniem była muzyka z kompa + czasami jakieś filmy - także z PC. Podłączyłem przez HDMI do TV, a z Tv za pomocą chinch-chinch do wzmacniacza. Grało to naprawdę przyzwoicie. Wyraźne wszystkie tony, fajny mięciutki bass, duży zapas mocy. Problem się pojawił gdy wymieniłem tv na nowszy model, który nie posiada już złącza chinch. Podłączyłem za pomocą światełka przez wymienionego w temacie DACa. I kupa ;/ nie ma takiej mocy jak była wcześniej, przy -30 db sąsiadom garnki spadały z półek natomiast w tym momencie porównywalna głośność jest przy + (5-10)db. Jakość też wyraźnie spadła. Cały zestaw brzmi bardziej płasko. Bardzo rzadko słucham głośno muzyki, ale czasami fajnie jest posłuchać ulubionej piosenki "nieco" głośniej.
Moje pytanie: Czy to wina podłączenia przez tego DACa? Nie bardzo mogę znaleść opinię na jego temat.. Miał ktoś do czynienia z tym converterm? Być może kwestią jest to, że sygnał leci bezpośrednio z TV (podłączony do internetu) a nie jak wcześniej przez PC ? (tam miałem dość dobrą kartę muzyczną Asus xonar d2x).
Poradźcie proszę czy problemem jest słabej jakości DAC czy być może źródło czyli tv?
Zastanawiam się czy nie kupić CDka Yamaha S700 tylko wtedy ograniczę się do cda i mp3, a czasami zdarza mi się korzystać z YT.

Będę wdzięczny za jakieś wskazówki

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj , tematów jak ten o dacu i tv było wiele, wystarczy użyć opcji szukaj.
Połączenie po minijacku jest kiepskie choć może ci się podobało bo dodatkowo podbijało głośność i tony, a po optyku jest teraz za naturalnie i płasko.
Owszem drugą opcją jest to że wspomniany dac jest nietrafiony, czyli ten typ tak ma, lub uszkodzony.
Najważnejsze o ile przy filmach połączenie PC z TV i potem wzmacniaczem daje radę, to już przy słuchaniu muzyki to porażka.

Tv bardzo degraduje dźwięk nawet jeśli muzyka tylko przez niego "przechodzi" , dwa słabo nadaje się jako odtwarzacz audio mam na myśli jego usb,
trzy muzyka z YT to porażka do kwadratu bo nie dość, że o jakości pewnie 3 razy przerobionego mp3 64kb/sek z jakiegoś mp4 to jeszcze właśnie przemielona z i przez TV.
Jeśli masz zbiór płyt CDczy nawet dobrych mp3 to nad odtwarzaczem CD nie ma ck się zastanawiać, przecież to ogromny, milowy przeskok jakościowy, a względem tv to kosmos. Do modelu rs 700 wystarczający będzie model cds300, lub model sieciowy cdn500( masz pare tys tematycznych stacji radiowych zamiadt tego yt)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...