Skocz do zawartości

Konfiguracja JamoD6 i Onkyo Tx-sr607


Mr6wka

Recommended Posts

Zdjęcie ustawień
Witam wszystkich specjalistów od nagłośnienia !
Jestem nowy i mam nadzieję że znajdę u was wsparcie i wszelką pomoc.
Przeczytałem kilka tematów i nadal nie mogę sobie poradzić z ustawieniami, nigdy nie przypuszczałem że to tak skomplikowany i ważny proces.

Sprawa wygląda następująco.
Od 2-3 lat zestaw D6 leżał zapakowany w suchym miejscu i czekał na odpowiedni moment, tzn. pokój w rozmiarze 23m2
Kupiłem Amplituner Onkyo Tx-sr607 (bez mikrofonu) i podłączyłem wszystko zgodnie z instrukcją, głośniki równierz rozmieściłem zgodnie z zaleceniami producenta.
I teraz zaczynają się schody.
W specyfikacji głośników jest podane : D6LCR -4Ohm / Frequency -80-20.000 Hz/ Crossover Frequency -600-30000Hz
D6SUR -4Ohm/ Frequency 80-20.000 / Crossover Frequency 150-3000Hz
D6SUB-Frequency Range 28-200Hz/ Cross over Frequency 40-200Hz / Phase 0-180

Zgodnie z tymi wytycznymi ustawiłem głośniki w Amplitunerze. I mimo to nie jestem zadowolony z efektu, Efekty dzwiękowe są takie sobie, nie zależnie od ustawień typu DTS itp słabo słyszę dialogi, subwoofer tłucze na lewo i prawo, czasami buczy, słuchanie muzyki też jest kiepskie.
Nie wiem jak dokładnie wszytsko opisać.

Sub ma trzy możliwośći podłączenia/ L/R/THX na L/R nie działa wcale a na THX żyje własnym życiem.


Na 100 % zrobiłem coś żle i potrzebuję waszej pomocy, czy są nagranie audio których należy użyć do konfiguracji 5.1 ?
Najbardziej mi ależy na oglądaniu filmów, słuchanie muzyki jest mniej istotne.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie odciecia zwrotnic to jedno.
Musisz przejść w ustawienia LEVEL Calibration i tam ustawić tak aby każdy kanał szumiał jednakowo.
Później ustawić odegłośći kolumn. Jest to odległość w lini prostej.
Następnie włączyć opcje Audyssey Dynamic Volume i Dynamic EQ.

Po każdej zmianie włączaj film i sprawdzaj czy jest lepiej czy gorzej. Niestety bez mikrofonu musisz to zrobić manualnie a to za pierwszym razem nigdy Ci nie wyjdzie icon_smile.gif
Miłych kilku najbliższych tygodni icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Zrobiłem te wszystkie ustawienia za pierwszym razem, ale może masz rację będę próbował dalej i wezmę się za podstawowe wygłuszenie typu zasłony itp. Może będzie lepiej.

Jeszcze jedno pytanie : Czy jest możliwe żeby podczas oglądania filmu wyświetlał mi się na Tv dekoder dźwięku który akurat wybieram ?
Np. gdy zmieniam z Stereo na DTS to wybór widzę tylko na ampli, literki są małe i czasami nie widzę co włączam.
Taka opcja działa gdy np słucham radia i mam włączony Tv, wtedy jest niebieski ekran i widzę na co zmieniam.

I jeszcze jedno pytanie : Czy to normalne że Ampli jest ciepły w pozycji Stand By ??

Pozdrawiam !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, definitywnie jest uszkodzony, teraz zauważyłem że po 10-15 min cichego grania jest gorący.
Nigdy nie może być normalnie, nie można kupić podłączyć i się cieszyć.
Trudno, muszę kupić nowy i najlepiej jak najmłodszy, przeszukam forum i może uda mi się dobrać coś odpowiedniego.

Dziękuję i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tak naprawdę to nie wiem czego szukać.
Ten kupiłem z przypadku, powiesilem głośniki i kupiłem coś co było dostępne od ręki z odpowiednią mocą i funkcją 5.1
Nie znam się ma tym. Po prostu bardzo lubię kino, mam wykupiony roczny karnet i co najmniej raz w tygodniu jestem w kinie, pomyślałem sobie że fajnie byłoby odzwierciedlić chociac 1/100 w domu, a tutaj zamiast frajdy mam same problemy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...