Skocz do zawartości

Grundig Fine Arts V1 - problem z lewym kanałem


daszbor

Recommended Posts

Cześć,
od około 3 lat jestem szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza Grundig Fine Arts V1. Udało mi sie go zakupić wraz z tunerem, poprzez to forum, od pewnego zaufanego użytkownika. Wiem, że V1 to nie legendarny już V3 ale u mnie się sprawdził. Dokupiłem pilota w dobrej cenie i miałem niezła radoche ze słuchania tego sprzętu.
No właśnie, "miałem". W ostatnim czasie robiłem remont w mieszkaniu i musiałem rozmontować swój zestaw. W piątek poskładałem sprzęt do kupy i niestety okazało się, że lewy kanał gra dużooo ciszej od prawego. Wyeliminowałem problem kolumny i kabli (zamiana kolumn nic nie przyniosła).
Zauważyłem także, że pokrętło od balansu działa dość "specyficznie". Jeśli jest na pozycji neutralnej (w połowie - balans wyrównany) to lewy kanał gra bardzo cicho. Kiedy skręcam pokrętło w lewo - prawy kanał gra dość głośno niemal do pełnego wychylenia pokrętła w lewo.
Czy ktoś spotkał sie może z takim problemem? Czy możliwe, że to tylko problem pokrętła balansu (kolega zasugerował zastosowanie specjalnego środka do czyszczenia potencjometrów)? A może muszę już zacząć szukać zastępcy dla mojej poczciwej V1?
Z góry dzięki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
to nie tak, że elektronika jest dla mnie czarną magią.
Mam w tym nieco doświadczenia (choć nie był to sprzęt audio). Lutownicy się nie boję icon_biggrin.gif i mam za sobą kilka udanych napraw.
Chodzi mi o to, że doświadczenie mi podpowiada, że niektóre usterki są dość popularne w danym urządzeniu i często łatwe w naprawie.
Miałem nadzieję, że może ktoś na tym forum miał podobny problem z Fine Arts'em. Jeśli nie, to oczywiście poszukam rozwiązania we własnym zakresie.
Dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...