Skocz do zawartości

Jakie kolumny do ONKYO TX-NR656 ?


Gepardos

Recommended Posts

icon_biggrin.gif Zakładam nowy temat trochę ze wstydem bo sporo tego jest na forum. Ale zawsze małe coś jest inne niż w moich opcjach. icon_biggrin.gif

Ale Ad rem.

NAPĘD GŁOŚNIKÓW:

Szukam dobrego zestawu kolumn przednich (stereo) do ONKYO TX-NR656 ewentualnie do ONKYO TX-NR636 (jeszcze nie kupiłem !). Był moment że myślałem o DENON AVR-X2100W (ew.2300) ale okazało się że nie ma wejścia phono.
Czemu Onkyo ? Bo ma "2 strefę" głośnikową (głośnikową) oraz 2x HDMI wyjściowe.
Opcja amplitunera z opcją kina domowego jest fundamentalna mimo, że stereo to 80-90 % a kino domowe to będzie raptem 10-20 %. Pisze to aby nie rozwijać wątków na temat wzmacniaczy icon_smile.gif Bo czasem warto puścić coś np. "Szeregowca Rayn'a" z Blu ray'a i sprawdzić, czy Oskar za dźwięk rzeczywiście się należał icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Obecny sprzęt nadaje się do wyrzucenia z 10 pietra więc praktycznie zaczynam od zera. No ew. moje małe "Tanoyki" pójdą na tylne satelity do owych 10-20 % kina domowego.

POKÓJ
Pokój 4x5 (czyli 20 mkw) i sprzęt na długości 5 m. Ale głośniki muszą być z zapasem bo mogą nastąpić zawirowania i zmiana miejsca zamieszkania i wówczas proporcjonalny salon 26 m. Tu i tu jest miejsca na podłogówki jak i podstawkowe. Nie wykluczam subbfooera ale do filmów. A tak nie koniecznie. Bo przecież basy "przodów stereo" potrafią być mega sprawne.

MUZYKA-PREFERENCJE

Muzycznie jestem okropnie eklektyczny. Ale zdecydowanie lubię muzykę spokojniejszą. Kocham Local Hero Dire Straits, rify gitarowe zespołu Camel, Petra Ceterę z zespołu Chicago, Grechutę; kocham polską muzykę filmową (np. walc z Trędowatej, Polskie drogi ect. ) ale i noga przy poskacze przy DJ Bobo (teraz wyczuwam śmiech) a serducho bije mi przy Deep Purple, Uriah Heep. Lubie dobrze słyszaną gitarę basową icon_smile.gif Aż "ciary" mi wtedy idą.

MOJE UCHO:
Nie uważam się za znawcę, ba nawet uważam że za dużo nie rozróżniam ale jak jestem u kolegi i słyszę Marantza z wysokiej półki wraz z Monitorami Audio Silver to faktycznie robi się błogo i nie chce się wychodzić.
I nie chodzi o to abym w czasie słuchania muzy "odleciał w kosmos", ale miał odczucia emocjonalne i estetyczne w równowadze i poczucie poprawienie wydanych pieniędzy.

CZY COŚ WIEM O GŁOŚNIKACH ?
Mało.
Miałem kiedyś kolegę audiofila który twierdził, ze tylko B&W i Kef. I faktycznie mam słabość do B&W zwłaszcza do tej chropowatej struktury:)
A teraz faktycznie "znam" takie marki jak: Monitor Audio, Indiana Line, Tonsil icon_smile.gif,

FINANSE:
Wydaje się że nie ograniczone w zakresie opcji budżetowych (!)
A tak poważnie jakby mieściło się to w kwocie 2000, 2500 , no dobra 3000 z plusikiem za komplecik to byłbym kontent.

WYGLĄD:
Jak by się dało to "poruszajmy się' w obudowach koloru wenge (śmiech) lub coś pół na pół z czarnym - bo pasują do wystroju wnętrza. I może nie wyższe niż plus minus 85 cm.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Onkyo Indiana Line jak znalazł, szczególnie, że w tym budżecie mógłbyś się szarpnąć na Tesi 560 w wersji MKII z nowym wysokotonowcem
http://sklep.rms.pl/indiana-line-tesi-560-...-podlogowe-2szt

oczywiście jest wersja ciemnoszary dąb

Ponadto, w ciemny kolorach jest Melodika BL40 MKII i znakomicie sprawdzi się w tym co słuchasz i w filmach.
http://sklep.rms.pl/melodika-bl40-mkii-mk2...owe-stereo-2szt

W przypadku Melodika masz tę korzyść, że możesz dokupić bardzo tanio bipolarne surroundy, czyli podstawowy sprzęt to uzyskania prawidłowych efektów przestrzennych. Przy zwykłych monitorach nie ma co raczej liczyć na dobrą przestrzenność z tyłu, gdy ogląda sie film w kilka osób.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Wśród produktów nowych mieszących się w twoim zainteresowaniu masz do wyboru Onkyo 555 + Quadral Quintas 6500 set.
Zestaw bez suba. Musiał byś o nim z czasem pomyśleć. Bo bez tego nie poznasz za co jest ten Oskar.
Jeśli miałby być tylko ampli z dwiema kolumnami to Onkyo 656 z kolumnami Polk Audio T50, Magnat Shadow 205 czy delikatnie poza budżetem Melodika BL40.

Podjedź do nas na odsłuch. Podepniemy tylko z czystej ciekawości także czysty wzmacniacz icon_smile.gif
Kolumny dobierzesz sobie według własnych gustów.

Pozdrawiam i pozostaje do dyspozycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Biorąc pod uwagę preferencje brzmieniowe i konfigurację systemu, na pewno brałbym pod uwagę polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25. To wystarczająco mocna konstrukcja do nagłośnienia nawet 26m2 pomieszczenia, grająca swobodnym, dynamicznym, przestrzennym dźwiękiem. Jest to bardzo dobre uzupełnienie amplitunera Onkyo i moja rekomendacja.
Warto także zwrócić uwagę na zestaw Dynavoice DF-6. Wiem że to drożej, ale jest to kolumna warta zainteresowania. Oferuje świetną dynamikę, dobre wypełnienie i bardzo szczegółową ale nie ostrą górę pasma za sprawą świetnego głośnika wstęgowego. Podobnie jak Dynavoice, bardzo dobrze sprawdzi się także zestaw Focal Chorus 716, natomiast jest to już droższa konstrukcja.
Na koniec dwa pewniaki - Monitor Audio Bronze 6 oraz trochę cieplejsze, łagodniejsze Dali Zensor 7.

Proszę przyjrzeć się moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do RMS, S4Home oraz Q21.

Dziękuje za info.
Przeglądam oferty kolumn i widzę że im bardziej w las to i więcej drzew. Im bardziej się podobają to tym więcej kosztują. Tak mozna dojść od malucha do Ferarii . icon_smile.gif Na razie za najpiękniejsze uważam MONITOR AUDIO PLATINIUM PL300 ale... cena i moje po prostu zapotrzebowania nie na te kolumny.
Pisałem o kolorze wenge a zaczęły podobać mi się kolumny o lakierze fortepianowym - czarne. Chyba że pójdzie się w stronę ekstrentyczności. i i mocna wiśnia, czerwony jak: INDIANA LINE MUSA
W tym przypadku myślę o: Dali Zensor 7 (nie o 5 !). Nie ukrywam że wyglądają elegancjo. I czarny jak to czarny pasuje do wszystkiego.
Ale mówiąc o kolorach ciemny-brąz (wenge, orzech ect) to nie głupia jest propozycja Pylon Audio Sapphire 25 w okleinie. Bo i opinie sa korzystne. Ale jakbym poszedł już w lakier fortepianowy to cena zbliża się do Dali Zensor 7. A wyczuwam wyższość jakościową Dali.

Ale zauważyłem też Tannoy Mercury 7.4 . Coś o nich przy moich preferencjach muzycznych i wyborze amplitunera?

Podobają mi się Kefy Q500 ale nie widziałem pochlebnych recenzji....

Magnat Shadow 205 też wygladają ciekawie. Ale zdecydowanie fajne sa też owe Monitor Audio Bronze 6

Pisałem o budżecie całościowym 2000-2500-3000 ale widzę ze jednak warto wydać po 2000 zł za 1 szt. czyli owe 4 tys musza być wydane. Potem jeszcze na Onkyo 2.000. zł. I mam spokój na lata....I tu nie chodzi o ograniczenia finansowe... ale wydanie na to co jest potrzebne, po prostu wystarczające (dla ucha i Onkyo) , słyszane i ... podobające się.

Odsłuchać muszę i biorę to w plany, ale lubię jak coś dobrze wygląda. I mimo ze zabrzmi to nieprofesjonalnie to najpierw wygląd .....
Ale najpierw ocena netowa aby w miarę możliwości ograniczyć sobie listę odsłuchową do kilku pozycji. To jak z kupnem opon - nie wyczuwam różnicy o której specjaliści piszą (ślizg boczny, uciekanie przodu, ucieknie tyłu, myszkowanie aqupaning ect) ale kupuje wg testów i ceny.

Wracając do tematu i zawracając jeszcze raz głowę i uszczegóławiając pytanie czy ogarnąć zakresem poszukiwań jeszcze jakieś kolumienki ale tym razem w okolicach 4 tys pasujące do Onkyo 656.

Z góry dziękuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz wygląd to jedno a dźwięk drugie.
Każde wymienione przez ciebie grają inaczej. O ile wygląd ma znaczenie bo patrzysz na sprzęt o tyle nie kieruj się tym przy głównym wyborze. Kupujesz ten sprzęt dla dźwięku.
A ten każda kolumna reprodukcje inny. Więc ważne abyś trafił na swoje.

Zapraszam cię na odsluch. Mige ci także pokrótce odpowiedzieć ale moje wrażenia z odsłuchu, które mogą być odmienne od twoich.

Pozostaje do twojej dyspozycji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Ja jeszcze bez zakupu. Były inne priorytety. W nowym roku temat zakupu wraca.

Myślałem o Onkyo 656 bo ma wejscia HDMI bo inaczej musiałbym kombinować z wejściem optycznym. A sprzety stereo takich wejść nie miały. Ale na rynku pojawiło się fajne Onkyo TX-8270 własnie stereo z wejściami HDMI. Szczególnie nie zależy mi "przestrzeni" ale o fajnym stereo do wykorzystania przy filmach, koncetrach. Ale te Onkyo TX-8270 kosztuje "aż" 2990 zł. w stosunku do kwoty 2000 przy 7.1 Onkyo 656. Chyba że róznicą jest BEZDYSKUSYJNA.

jakaś podpowiedź?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kubakk napisał:

Nie słyszałem różnicy między moim 676 vs 8270 na odsłuchach , a te prawie 800zł różnicy w cenie to jednak sporo ;)

800 zł. a nawet chwilami 1000 zł.  to jedno... a przy 656 (676 to rozumiem literówka) zawsze pozostaje opcja posłuchania koncertu lub obejrzenie filmu w 7.1 nawet jeżeli to jest tylko klika procent nasze aktywności .

Poważnie... bez różnicy dla źółtodzioba ?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam,

Przypadkiem trafiłem na tę dyskusję, a porusza się tu dwa tematy aktualnie mnie nurtujące. Po pierwsze głośniki... Aktualnie mam Infinity Reference 61mk2. Byłem z nich zadowolony, ale niestety ostatnio je porównałem (odsłuchałem) z innymi i wypadły gorzej. Może to była tylko kwestia ustawienia amplitunera... Możę kwestia niewłaściwej renowacji (wstawione gumowe zawieszenia zamiast piankowych)? W każdym bądź razie zacząłem rozważać wymianę, Ale na jakie? Powiedzmy do 1500 złotych? Raczej używane.

Druga kwestia to amplituner. Aktualnie mam Onkyo tx-nr656, ale ponieważ w zasadzie 100% to muzyka stereo (bardzo podobna do gustu kolegi który zaczął wątek), to rozważam wymianę na Onkyo tx-8270. Czy kolega który odsłuchiwał oba sprzęty może się podzielić wrażeniami?

Żródłem jest Spotify i Tidal Master.

Dodam jeszcze że pomieszczenie mam spore - bo to pokój dzienny połączony z jadalnią i częściowo z kuchnią. A tylko pokój i jadalnia to 6x7m.

Edytowano przez Rufijo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Będzie to grało lepiej. Ale idź w czysty wzmacniacz. Zostaw już te wszystkie amplitunery z boku i przeskok jakościowy będzie znacznie lepszy.

Czy HDMI tak bardzo ci jest potrzebne?

HDMI nie potrzebuję wogóle, bo mam wbudowany Spotify i Tidal. Telewizor w najgorszym przypadku podłączę optyką. Ale ten skok cenowy mnie przeraża... Nie chcę wydać więcej niż maks 2500 za wzmacniacz.

No i nadal pozostaje kwestia kolumn...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten NAD wygląda ciekawie. Ale do tego NADa to potrzebowałbym jeszcze tuner do Spotify i Tidala... No i problem z miejscem i pilotami się zacznie... Już nie mówiąc, że w sumie pewnie nie zamknę się w 2500 zeta. A na kolumny pewnie podobnie jak na NADa, jakieś 1500-2000 za obie. No chyba że moje Infinity Reference 61MK2 zagrają z tym wzmacniaczem lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...