Skocz do zawartości

"regeneracja głośników Dynamic Speaker DS40W


Recommended Posts

Witam serdecznie icon_smile.gif
Znalazłem na strychu dwie kolumny Dynamic speaker ds40W, były to stare kolumny ojca. Wszystkie głośniki nie nadają się do użytku. Wszystko jest oryginalne, nigdy nic nie było przy nich robione. Myślałem, żeby włożyć w te skrzynie po prostu nowe głośniki ? Posiadam wzmacniacz od wieży SONY MHC - 2900.
Z tego co zauważyłem, to w kolumnach tych wszystkie głośniki połączone są razem, bez żadnych zwrotnic itp (na moje oko), dodatkowo w środku jest wrzucone jakieś wygłuszenie owinięte w plastikową folię.
Zależy mi na tym, aby one po prostu grały dosyć ładnie i za możliwie jak najtaniej.
Doradźcie co tu można zrobić, jakie głośniki kupić, co zastosować itd itp.
Oczywiście całe okablowanie też wymienię na nowe.
Jeśli są potrzebne jakieś zdjęcia tych kolumn lub wzmacniacza, wstawię.
Proszę o pomoc i pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrać odpowiednie głośniki może nie być zbyt łatwo. Wymiana okablowania może być tu bardzo mało istotna. Dobór wytłumienia do nowych głośników trzeba zrobić doświadczalnie. Nie jest prawdą ze głośniki w tych kolumnach były podłączone bez zwrotnicy. Głośnik nisko-średnio-tonowy owszem, był podłączony bezpośrednio, jednak oba głośniki wysoko-tonowe podłączone są w nich poprzez kondensatory. Dość trudno będzie dobrać właściwe ( inne nowe głośniki ) zamiast tych które tam są. W podobny sposób były budowane stare kolumny Pioneera serii CS.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takiej regeneracji zapewne będą grał jak nowe ( kiedy były nowe ). Nie były to jednak zbyt wyrafinowane kolumny. Myślę że dla kogoś kto che się trochę pobawić, założyć do takich obudów zupełnie nowe głośniki które nadawały by się do ich aplikacji w takim ustroju. To wymagało by jednak zupełnie nowych zwrotnic. Ekonomicznie może się wtedy bardziej opłacać kupić po prostu dobre kolumny używane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...