Skocz do zawartości

Pytanie o odtwarzacz strumieniowy


rivorade

Recommended Posts

Witam,
Przepraszam za może zbyt lamerskie pytanie, ale nie udało mi się takiej informacji znaleźć. Czy są takie odtwarzacze, które do odtwarzania Spotify (lub innego serwisu) nie potrzebują zewnętrznego sprzętu, telefonu itd.? Chodzi mi o coś takiego, co po podłączeniu do routera, za pomocą jakiejś wewnętrznej aplikacji odtwarzałoby muzykę i pozwalało na jakieś (na pewno uproszczone) przeglądanie i uruchamianie serwisu?
Dziękuję i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj znajomy ma cos takiego w denon picolo n4 ale i tak playlisty musi tworzyc w laptopie dlatego to rozwiazanie (rowniez wg niego) jest slabe i znacznie lepsze jednak wydaje sie spotify connect sterowane z kompa/laptoa/tableta itp (tutaj po puszczeniu listy z kompa mozesz juz uzywac przyciski sterowania pilotem)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Czyli jest to możliwe i można zakładać, że nie jest to jedyny model, który taką możliwość oferuje. W takim razie czy mógłbym prosić o pomoc w wyborze sprzętu, właśnie z taką opcją + podobnie z radiem internetowym (ale to chyba standard). Być może również ze wzmacniaczem (taki sobie wymarzyłem icon_wink.gif). Coś do 5-6 tys. PLN. Będę wdzięczny za sugestie.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stary sprzęt, który chcę zmienić, kolumny Koda AV860F i amplituner Onkyo TX-SR600e. Abstrahując od wrażeń muzycznych jest to wszystko wielkie i było kupowane pod kątem kina domowego a nie stereo. Pomieszczenie ma 26 metrów, słucham wszystkiego, od klasyki i jazzu do metalu i popu. Ze względu na skłonność dzieci do uzależnień od komputerów, smartfonów, tabletów chcę maksymalnie ograniczyć zbędne użytkowanie tego sprzętu w domu, ale nie chcę tracić muzyki. Chciałbym więc, żeby włączenie radia nie kojarzyło się z koniecznością odpalenia laptopa, a posłuchanie playlisty czy płyty ze Spotify nie wymagało włączania telefonu. Jeżeli jest to możliwe icon_smile.gif. Dzięki za odzew.
Pozdrawiam,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluzy tylko do sterowania wiec jesli wylaczysz go z sieci to to co pusciles bedzie szlo dalej niezaleznie, w tablecie/smartfonie najwiecej energii pochlania ekran tudziez wifi, tak wiec jezeli nie bedziemy uruchamiali ekranu to moj tablet wytrzyma pewnie z 10 moze 12 dni w stosunku do 3-5 (mloze wiecej) kiedy uzywam go do spotify i radia na osobnym urzadzeniu, w zaleznosci jak czesto uruchamiam ekran icon_wink.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak one służą do sterowania. Jako wygoda.
Początkowo był zamysł pilota, jednak na małym wyświetlaczu elektroniku nic nie było widać.
A że jest moda na smartfony zresztą coraz większe to producenci to wykorzystali.
Możesz np coś puścić wyjść z domu. Dalej będzie grało.

Można aplikacje chodź nie wszystkie instalować także na PC. Widziałem też taką zainstalowaną na którymś z TV z androidem. Nie wiem jak to dokładnie działało bo montowałem wtedy nagłośnienie w łazience, ale taka opcja też jest.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...