Skocz do zawartości

Wybór kolumn do Yamahy A-S701


kwi4tek

Recommended Posts

Witajcie!
Powoli przymierzam się do zbudowania jakiegoś fajnego zestawu stereo, obecnie nie mam jeszcze nic, jedynie swoje typy i koncepcje. Otóż jeśli chodzi o wzmacniacz chyba jestem zdecydowany na właśnie A-S701, ewentualnie Onkyo A-9050. Do tego odtwarzacz CD-N301. I teraz pytanie do Was jakie kolumny ładnie zabrzmią z Yamahą? Nie ukrywam, że zależy mi fajnym głębokim basie icon_smile.gif Wpadły mi w oko CANTON CHRONO 509 DC, DALI ZENSOR 7, Pylon Audio Sapphire 31. Proszę o radęicon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie było odzewu, prawda? No nie dziwię się. Za mało napisałeś.
Co trzeba napisać, jakie dane podać, poczytaj poradnik "Pierwsze posty..."
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html

Zobacz też jak prawidłowo swoje pierwsze posty napisali koleżanka i koledzy. Naprawdę poczytaj, inspiruj się.
http://forum.audio.com.pl/Jaki-wybrac-sprz...DL4-t40922.html
http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html
http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html

Warto by też dać rysunek pokoju wraz z wymiarami, odległościami kolumn od siebie i od ścian, rozmieszczeniem kolumn, miejsca odsłuchowego, mebli.

Jeśli potrzebny Ci odtwarzacz z funkcjami sieciowymi, to kup taki nowy. Używanych chyba jeszcze nie ma na rynku wtórnym?
Ale kolumny i wzmacniacz kup koniecznie używane. Bo za takie same pieniądze będziesz miał dźwięk o klasę lepszy.
I niekoniecznie musi być to Yamaha. Jakie kolumny i wzmacniacz, to już po napisaniu poprawnego postu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Musisz uściślić swoje preferencje. Wielkość pokoju chociaż.
Powiedzmy że rodzaj dźwięku jaki preferujesz wiem i budżet wiem.

Yamaha as701 fajny wzmacniacz czy sie sprawdzi? Nie wiem bo zaczął bym od kolumn.
Wzmacniacz dobrał raczej po nie.

Chrono 509 dc super kolumny, chodź detaliczne, dźwięk delikatny lekki, nie odczujesz tu głębokiego basu. Raczej szybki i dokładny. Góra lekka chodź wyraźna.
Zensor 7 to druga strona. Kokumny przrchylone na średnicę bardziej ciepłe w zasadzie to cantonow to gorące icon_smile.gif
Mniej góry. Ilość basu podobna ale charakterystyka zupełnie inna.
Pylony fajne kolumienki polski producent, dokładne bas zróżnicowany chodź nie wysunięty na przód.

Musisz posłuchać parę modeli aby przybliżyć sytuacje co znaczy głęboki bas dla ciebie icon_smile.gif

Tak wstępnie biorąc pod uwagę cenę i że lubisz bas moje typy to
Elac f6, heco music style 1000, klipsch rp260,

Podjedz do nas na odsluch sprawdzimy co ci w duszy gra wtedy będziemy szukać.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi, faktycznie mało szczegółów podałem, ale sam właśnie nie wiem od czego zacząć, żeby też nie wyrzucić dość sporych pieniędzy w błoto. Zaznaczę jeszcze, że niedawno słuchałem i urzekł mnie zarówno stylistycznie jak i brzmieniowo Denon PMP-2020 i to jest takie obecnie sprzęt moich "marzeń i westchnień" lecz cena jest porażająca nówki, a powiem szczerze, że boję się kupować używki... Jest jeszcze porównywalny PMP-1520 ale jednak 2020 robi wrażenie... Musiałbym faktycznie podjechać do jakiegoś salonu i się zaznajomić, obecnie mogę jedynie oceniać ten sprzęt wizualnie... Dla uściślenia pomieszczenie ma wymiary 4m x 5m, nie oczekuję mega mocy, bardziej ładnego grania przy niższej głośności, dodam jeszcze, że bardzo odpowiadają mi właśnie te Zensor 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na hifi giełdzie sprzedaje pma 2020 za pół ceny.
Pamiętaj to że podoba Ci się brzmienie zasłyszanego gdzieś pma 2020 i potem Dali 7, nie znaczy, że już razem zagrają tak samo dobrze.
Inna rzecz czy 2020 nie za dobry na Dali 7;)?
Bo jak już ktoś pisał nawet Twoje typy kolumn mocno różnią się między sobą np Dali a Canton.
Podobne dywagacje między yamaha as701 a onkyo 9050a potem nagle 5 razy droższy denon 2020, może gdzieś pośrodku np Onkyo a-9070...?
Oczywiście kompromis ceny niestety nie musi oznaczać i nie oznacza jakiegoś złotego środka brzmienia, musisz posłuchać najpierw wzmacniaczy , potem kolumn, inaczej to będzie loteria.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam już nowego a był w dobrej cenie PMA2020.
To dużo lepsza konstrukcja od 1520.
Warto dokładać.
Słuchałeś wiesz jak gra. W tej cenie jest kilka wzmaków godnych uwagi. Yamaha AS1100 , 2000, Cayin A55TP (lampa o mocnym brzmieniu)
Roksan Caspian M2.
Celdur owszem cena wyjściowa Zensorów nie jest przystępna ale po rabatach u nas jak sam dobrze wiesz jest bardzo dobra. Podobna do tej z Bronze 6tek. Chodź to zupełnie inne granie. Jak ktoś lubi Monitor audio to się z Dali nie polubi i na odwrót.

Ale wracając do tematu. Tak do Zensor 7 to 1520 to odpowiedni model nie szedł bym w 2020 czy 2010. Bo nie ma sensu.
i wtedy nawet lampe Cayin MT35S albo tranzystor Roksan K2 czy właśnie Denon 1520.

Jest kilka zestawów gotowych które mogę Ci zaprezentować. Określ tylko kwotę na całość. Dopasuje wzmak i co ma być źródłem, jakaś cieć czy typowy CD?

Najlepiej było by jakbyś podjechał ale skoro nie możesz to góra przyjdzie do Mahometa icon_biggrin.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...