Skocz do zawartości

Używane głośniki / kolumny


Lunatyk

Recommended Posts

Cytat

No tak, masz niewątpliwie rację. Ale zobacz kolego co, oraz w jakim budżecie chce kupić Lunatyk. Do wzmacniacza lampowego jeszcze kawał drogi i na pewno nie teraz.


Angelusie drogi, masz dużo większe doświadczenie niż ja w kontaktach z dopiero co wkraczającymi w gąszcze problemów audio, więc nie było moim zamiarem poprawianie Ciebie, bo przecież wiem, że Ty wiesz. Spróbowałem sobie wyobrazić kogoś trzeciego, nie tego któremu doradzasz. Ten trzeci, który może (akcentuję- może!) jest bliższy kupna wzmacniacza lampowego mógłby utrwalić sobię tę zasadę sprawdzającą się w przypadku wzmacniaczy tranzystorowych ale nie uniwersalną (stąd użyte sformuowanie- doprecyzuję).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Bardzo Wam dziękuję za pomoc, zawsze czegoś nowego się dowiedziałem icon_smile.gif

Co do kolumn, poczekam na odpowiedź w sprawie tych Eltaxów, jeśli nie to pewnie kupię te AKAI'e, bo nie są zbyt drogie i tyle.
Ewentualnie mogę się skusić na te Magnaty http://allegro.pl/magnat-bull-200-i6703328751.html#thumb/3 ale sprzedawca nie podał żadnych informacji.

Myślę też czy nie kupić jeszcze DAC'a od razu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpszoniak. Poprawić zawsze można każdego, bo nie każdy wszystko wie a czasem może się pomylić albo o czymś zapomnieć.
Ja w tym momencie zapomniałem, o wzmacniaczach lampowych (dobre, co? icon_biggrin.gif ) I rzeczywiście nie spojrzałem na to w ten sposób, że ktoś mógłby pod względem takiego wzmacniacza to odczytać.
Ale nie sposób też przewidzieć co kto pomyśli, coś czytając. W każdym bądź razie dzięki za wsparcie.
Tylko tak sobie myślę, czy nie lepiej jednak we wzmacniaczu lampowym nie szukać wyższej impedancji kolumn niż jest nominalna dla tego wzmacniacza?
A jeśli wzmacniacz ma pokrętło do ustawiania wartości impedancji, to najlepiej przecież nastawić taką o jakiej impedancji mamy kolumny a nie wyższą.

Lunatyk. Widzę, że ktoś kupił kolumny Akai. Pewnie Ty?
Szkoda, że nie widać tylnej ścianki kolumn i terminali głośnikowych. Kolumny powinny być dobre, bo to sprzedaje Lombard i obawiał się negatywa za wciśnięcie uszkodzonych kolumn.
Teraz już możesz kupić DAC. I tak nic lepszego w tej cenie nie dostaniesz. I te kable głośnikowe, które Ci poleciłem.
A jak wepniesz gitarę do wzmacniacza? Bo o to w sumie nie zapytałem. Masz odpowiednie kable, przejściówkę itp?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja w tym momencie zapomniałem, o wzmacniaczach lampowych (dobre, co? icon_biggrin.gif ) I rzeczywiście nie spojrzałem na to w ten sposób, że ktoś mógłby pod względem takiego wzmacniacza to odczytać.
Ale nie sposób też przewidzieć co kto pomyśli.....
Tylko tak sobie myślę, czy nie lepiej jednak we wzmacniaczu lampowym nie szukać wyższej impedancji kolumn niż jest nominalna dla tego wzmacniacza?


Wiesz... Tak sobie myślę, że warto do problemu wrócić w wątku bardziej odpowiednim niż ten. Na przykład w naszym ulubionym wątku z Jolidą i Lebenem w tytule. Kiedyś nawet konsultowano problem z konstruktorami Lebena.... Ale o tym innym razem i kaj indziej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wpszoniak. Poprawić zawsze można każdego, bo nie każdy wszystko wie a czasem może się pomylić albo o czymś zapomnieć.
Ja w tym momencie zapomniałem, o wzmacniaczach lampowych (dobre, co? icon_biggrin.gif ) I rzeczywiście nie spojrzałem na to w ten sposób, że ktoś mógłby pod względem takiego wzmacniacza to odczytać.
Ale nie sposób też przewidzieć co kto pomyśli, coś czytając. W każdym bądź razie dzięki za wsparcie.
Tylko tak sobie myślę, czy nie lepiej jednak we wzmacniaczu lampowym nie szukać wyższej impedancji kolumn niż jest nominalna dla tego wzmacniacza?
A jeśli wzmacniacz ma pokrętło do ustawiania wartości impedancji, to najlepiej przecież nastawić taką o jakiej impedancji mamy kolumny a nie wyższą.

Lunatyk. Widzę, że ktoś kupił kolumny Akai. Pewnie Ty?
Szkoda, że nie widać tylnej ścianki kolumn i terminali głośnikowych. Kolumny powinny być dobre, bo to sprzedaje Lombard i obawiał się negatywa za wciśnięcie uszkodzonych kolumn.
Teraz już możesz kupić DAC. I tak nic lepszego w tej cenie nie dostaniesz. I te kable głośnikowe, które Ci poleciłem.
A jak wepniesz gitarę do wzmacniacza? Bo o to w sumie nie zapytałem. Masz odpowiednie kable, przejściówkę itp?



Mam nadzieję, że będą dobrze grały icon_smile.gif
DACa na razie nie będę kupował, poczekam z miesiąc, dwa. Może jakiś używany? Będę jeszcze potrzebował kabla, którym połączę komputer z wzmacniaczem. Najlepiej od tej samej osoby. Dwie sztuki, jedna dla dziewczyny icon_wink.gif
Gitara jest wpięta w line in w komputerze i gram przez symulator wzmacniacza - Guitar Rig 5.

http://allegro.pl/kabel-przewod-mini-jack-...6641638565.html Da radę?

Widzę że jest tylko odbiór paczki w RUCHU lub w punkcie, a żadna z tych form mi nie odpowiada :/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepiej by było kupić kable z miedzi 6N. I solidniejsze. Jednak kolega chyba nie chce wydawać więcej. Zresztą patrząc na cenę zestawu, to może jest sens może nie.

Sznurówki trzeba by namoczyć w bardzo słonej wodzie, wówczas będą miały lepszą przewodność. icon_wink.gif

Jeśli nie chcesz kolego Lunatyk wydać więcej na kable, to te głośnikowe mogą być. A interkonekty chyba wszystko jedno.
Choć ja bardziej skłaniam się do tego, by było mniej metalu we wtykach. Chodzi o obudowę wtyków.
Czyli wolałbym chyba Vitalco, choć Master "na oko" solidniej wyglądają.

Możesz kiedyś napisać jak Ci to wszystko gra. Jeśli w tej cenie będzie choć trochę zadowalająco, to wierz mi jest duży sukces.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiadomo o jaki zaczep kabla chodzi ?
Co do podłączenia urządzeń zewnętrznych do podłączasz w jakie wejście chcesz np. możesz sobie podpiąć odtwarzacz CD pod wejście opisane jako tuner i odwrotnie ...chociaż wiadomo logiczniej podpiąć urządzenie typu tuner pod gniazdo opisane jako właśnie tuner. Co do podpięcia komputera to Twoja sprawa , a może jest takie wejście co nazywa się AUX ?

PS. Jedynym wejściem które "nie akceptuje innych" urządzeń jest wejście dla gramofonu , czyli PHONO .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak aux nie ma podpinasz pod tuner, lub CD.
Myślałem, że problem dotyczy czegoś na tym zdjęciu i szukałem , dopiero teraz widzę na linku z aukcji że zacisk kabla głośnikowego jest uszkodzony. Zależy jak u Ciebie z majsterkowaniem, w sklepach takie połączenie kosztuje pewnie tyle co bułka i może można podpiąć sprężynkę i blaszkę ?
Jak nie naprawisz to kabel głośnikowy raz, że ma słaby styk, a jak się wypadnie ( bo to prawdopodobne) i dotknie przypadkowo niżej położonego minusa , to może być różnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny mają na stałe przylutowane kable. Strasznie trzeszczą gdy wzmacniacz jest włączony, dodatkowo mocniej gdy poruszam myszką. Zarówno z tyłu jak i na panelu przednim. Co ciekawe przy głośnikach z monitora jest tak samo. Przy kręceniu potencjometrem treble również.. Zaraz nagram.

http://www.mediafire.com/?x5j68z56cyo8c9a

Przepraszam, że osobny post, ale na telefonie mam problem z edycją.

Kable coś z tym zrobią, czy oddawać sprzęt?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpięta była tylko jedna, do tych dobrych zacisków. Listwa jak najbardziej jest. Będę zwracał oba produkty myślę. Nie wiem czy szukać dalej zestawu stereo czy kupić wzmacniacz gitarowy. Z jednej strony fajnie mieć dobry dźwięk z komputera, ale jeśli dalej mam mieć takie problemy..

Aktualnie mam kabel jack - 2x cinch, ale żółty i czarny (obraz i jeden kanał audio), dlatego mogłem sprawdzić tylko jedną.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj, czy to wina połączenia w którymś miejscu (ruszaj wtykami, kablami itp. )?
Czy może któreś urządzenie tak "sieje" zakłóceniami? Spróbuj wzmacniacz i komputer podłączyć do do różnych gniazdek.
Najlepiej do różnych obwodów zasilających.
Masz jakieś inne źródło dźwięku, by je podłączyć pod wzmacniacz? Może to być DVD, tuner radiowy albo choćby telefon poprzez przejściówkę mini jack - 2 x RCA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...