Skocz do zawartości

Używane głośniki / kolumny


Lunatyk

Recommended Posts

Melodikę Bl 40 chcesz kupić? Życzę powodzenia. Sprawdź później za ile została sprzedana.
Sporo sprzętów z licytacji pójdzie powyżej poziomu, który Cię interesuje.
Tak samo wzmacniacz Cambridge Audio. Ale spróbuj, może jakimś cudem?

Najpierw kup kolumny a dopiero wzmacniacz.
Może Magnaty? Ale pamiętaj, że niektóre mają głośniki z piankowym zawieszeniem a to po pewnym czasie się niszczy, kruszy.
Zawieszenie gumowe jest praktycznie dużo trwalsze.
Braun, też powinny nie najgorzej grać.
Jeszcze ew. Yamaha.
Do tych Grundigów, które już drugi raz pokazujesz jakoś nie mam przekonania. Ale może nie mam racji?
Dynavox trochę małe i nieco sfatygowane. Nie wiem jak z niskimi tonami z tak małych 10 cm głośników?

Pamiętaj, że później musisz kupić wzmacniacz. A wiele z tych starszych, na które Cię stać, przyjmują tylko kolumny o impedancji 8 omów lub więcej.
Czyli te kolumny, które schodzą do 4 omów, odpadają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Melodikę Bl 40 chcesz kupić? Życzę powodzenia. Sprawdź później za ile została sprzedana.
Sporo sprzętów z licytacji pójdzie powyżej poziomu, który Cię interesuje.
Tak samo wzmacniacz Cambridge Audio. Ale spróbuj, może jakimś cudem?

Najpierw kup kolumny a dopiero wzmacniacz.
Może Magnaty? Ale pamiętaj, że niektóre mają głośniki z piankowym zawieszeniem a to po pewnym czasie się niszczy, kruszy.
Zawieszenie gumowe jest praktycznie dużo trwalsze.
Braun, też powinny nie najgorzej grać.
Jeszcze ew. Yamaha.
Do tych Grundigów, które już drugi raz pokazujesz jakoś nie mam przekonania. Ale może nie mam racji?
Dynavox trochę małe i nieco sfatygowane. Nie wiem jak z niskimi tonami z tak małych 10 cm głośników?

Pamiętaj, że później musisz kupić wzmacniacz. A wiele z tych starszych, na które Cię stać, przyjmują tylko kolumny o impedancji 8 omów lub więcej.
Czyli te kolumny, które schodzą do 4 omów, odpadają.



Sugerowałem się aktualną ceną.

http://allegro.pl/magnat-sonobull-10-swiet...6691394724.html
http://allegro.pl/magnat-ribbon-6-cenione-...25.html#thumb/8
http://allegro.pl/yamaha-ns-g-10-rewelacyj...89.html#thumb/8
http://allegro.pl/braun-l-8060-znakomite-m...6693877080.html

Coś z tych musiałbym wybrać w takim wypadku. Dwie z tych aukcji kończą się za godzinę, więc muszę podjąć szybką decyzję, czy kupować Magnaty / Brauny, czy poczekać na Yamahy lub Ribbony.
Sonobulle i Yamahy mają piankowe zawieszenia. No i do jakiej ceny mogą dobić Ribbony i Yamahy, (które swoją drogą mają impedancję 4-8Ohm, to coś zmienia?)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumy standowe trudno znaleźć a podłogowe chcesz? To będą już chyba zupełnie jakieś padła.
Lepiej kup podstawkowe i postaw je tymczasowo na taboretach, czy innych podstawach albo na biurku. standy dokupisz później.

Kolumny 4 - 8 omów należy traktować jako 4 omowe, bo tak z minimalną impedancją schodzą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolumy standowe trudno znaleźć a podłogowe chcesz? To będą już chyba zupełnie jakieś padła.
Lepiej kup podstawkowe i postaw je tymczasowo na taboretach, czy innych podstawach albo na biurku. standy dokupisz później.

Kolumny 4 - 8 omów należy traktować jako 4 omowe, bo tak z minimalną impedancją schodzą.



Myślałem, że większej różnicy cenowo nie ma. W takim razie szukam dalej jakiś kolumn podstawkowych. OLX też warto przejrzeć?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że warto. Jak coś znajdziesz, to daj linki. Może coś się trafi?

I nie cytuj postu pod którym bezpośrednio odpowiadasz. Naciskaj przycisk "Odpowiedz" ten trochę niżej.
A cytaty można usunąć naciskając funkcję "Edytuj". Nie ma co zaciemnieć wątku niepotrzebnymi cytatami. Przecież wiadomo na co i komu odpowiadasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grundig, nie widać w nim głośników, w jakim są stanie. I kolumna 4 omowa. Jeśli nie ma pod maskownicą otworu b-r, to jest obudowa zamknięta. Czyli niskie tony będą dość krótkie, mało obfite. Ryzyko.

Kenwood, wklęśnięta nakładka przeciwpyłowa na średniotonowym. Ok, nic może takiego. Kto wie, w tej cenie może nieźle zagrać.
Choć ja nie lubię japońskich kolumn. Tanich japońskich kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest, bo dużo starszych kolumn miało zawieszenia piankowe. W trochę nowszych, ale i niestety droższych częściej bywają gumowe.
Wzmacniacz pewnie jakiś się nada. Ale ja bym wybrał najpierw kolumny, bo one są ważniejsze i trudniej coś znaleźć.
Finalnie i tak Ty musisz wybrać.
Najgorsze, że sporo z tych rzeczy, które podajesz w linkach, to są licytacje. I często takie kolumny czy wzmacniacze osiągają pułap wyższy niż Twój budżet. Może spróbuj najpierw wylicytować jakieś kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzę do przekonania, że chyba nie potrafię Ci pomóc. Nie w takim budżecie. A może mam za duże wymagania?
Ale nie potrafię tego mentalnie przeskoczyć.
Co do kolumn z linków najlepsze wydają się Heco. Ale są 4 omowe. Gdybyś je kupił musiałbyś polować na wzmacniacz przyjmujący takie kolumny.
A jak wiesz takich wzmacniaczy jest mniej w takim budżecie.
Może Magnat?
Kolumny JVC, to od razu widać, że stan fatalny.
Takie coś jak VK czy Clatronic, to sobie daruj. Sony to plastikowy chłam od jakiejś miniwieży.
Jakich marek szukać? Nie wiem, co się trafi a marek jest dużo.
Ja nie mam czasu by Ci czegoś szukać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz i Edis przyjmują tylko 8 omów.
A kolumny jak na złość są w większości 4 omowe.

Nie wiem ile omów mają te Magnaty, ale znalazłem, że zawieszenia są piankowe.
I tak nam się to wciąż zapętla.

No może gdybyś kupił do tych Heco czy Magnatów wzmacniacz Saba, to byłoby ok.
Próbuj, może wylicytujesz za dobrą sumę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/wzmacniacz-saba-mi-210-t...6693669528.html
Nie jest to najtańsza licytacja na allegro, ale ma mniejsze zainteresowanie i mniej czasu do końca. Pytałem sprzedawcę o stan, oryginalność i czy był naprawiany. Teraz tylko będę czekał. Chociaż po zdjęciach nie wygląda najlepiej. Zagra to jakoś?

https://www.olx.pl/oferta/saba-hifi-studio-...html#e9ee6dae51

Jeśli znajdę jakieś ciekawe kolumny powyżej 6 Ohmów to spróbuję Cambridga zalicytować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu ktoś ma ciekawy wzmacniacz
Zestaw Audio
https://www.olx.pl/oferta/zestaw-audio-CID99-IDk4h9a.html
Hitachi ha 5700 nie podał ceny zaproponuj mu możliwą dla ciebie cenę może się uda, ciekawa konstrukcja dual mono ale brzmienie jest dla mnie zagadką icon_smile.gif
Edit:
Więc może koledzy doradzą czy to dobry wybór jeśli udałoby się go kupić za akceptowalne dla ciebie pieniądze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego polecasz wzmacniacz o którego brzmieniu nie masz zielonego pojęcia?
Poza tym patrząc na historię tych wzmacniaczy, to poniżej 300 zł może być ciężko jeśli sprzedający zna jego wartość.
Niższe wersje dochodziły prawie do 3 setek.
Tak jak wspomniałem wyżej, okazuje się że sprzedający chętnie odda sam wzmacniacz.
Także próbuj bo na prawdę warto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...