Skocz do zawartości

Kino domowe z dźwiękiem DTS


cyp_is

Recommended Posts

Witam.
Posiadam telewizor Philips 6008 do niego za pomocą kabla HDMI podłączona jest konsola PS3. Do telewizora podłączony jest zestaw kina domowego Logitech Z906 THX 5.1 kablem optycznym. Problem w tym ze telewizor nie obsługuje formatu audio DTS. Kiedy włącze film blue-ray na PS3 i wybiore ścieżkę dzwiękową DTS - wszystko ładnie chodzi i mogę cieszyć się czystym dźwiękiem. Czy jest jakaś możliwość żebym mogł włączyć film z dysku zewnętrznego w formacie dźwięku DTS żebym również mógł usłyszeć "nieskalaną" ścieżkę dźwiękową ? Po podpięciu dysku do TV - obraz jest ale pojawia sie informacja (słuszna) że nieodpowiedni format audio. Mogę przerabiać pliki filmowe na ścieżkę AC3 ale tracę na jakości dźwięku. Do PS3 dysku nie podepnę bo nie widzi NTFS..Może są jakieś urządzenia "omijające" brak DTS w TV albo inne metody..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak chcesz odtworzyć taki film na PS3? Żeby cieszyć się 100% nie okrojonym DTS musiałbyś mieć obraz płyty DVD/BD bo wszystkie
rippy mkv itd mimo że mają niby DTS to dźwięk jest niestety okrojony. Poza tym wątpię żebyś na PS3 otworzył w ogóle ten format plików.
Jeśli już to nagraj sobie pełnego DVD, ew. BD jeśli posiadasz nagrywarkę w PC i odtwarzaj wtedy na PS3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu muszę sprostować.
Nie wiem co odczytuje ps3 i jak ale jeśli chodzi o sam kontener mkv.
Z reguły ma on ścieżkę klasyczna DTS nie ograniczoną. Ale może miec też zapis core wówczas kontener ten przechowuje ścieżki DTS HD.
To czy dane urządzenie to odtwarza to już inna kwestia. Zapis jest prawidłowy i na komoie da się wyciągnąć sygnał HD.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...