Skocz do zawartości

Laik szuka stereo.


nereus456

Recommended Posts

Drodzy forumowicze potrzebuję pomocy w zakupie wzmacniacza i kolumn.

Dane:
-Karta dźwiękowa SMLS M2
-Pokój wielkości 20 m2 z wysokimi sufitami.

Preferencje odnośnie dźwięku:
-Ciemny(Najważniejszy aspekt)
-Soczysty(Najważniejszy aspekt)
-Ocieplony

Najczęściej słuchany przeze mnie rodzaj muzyki to future/hard bass.
https://www.youtube.com/watch?v=yRyMoyRPrr8

I teraz najgorsze, cena.
Mam do dyspozycji jakieś 800 zł.

Z researchu jaki zrobiłem to w tych pieniądzach i charakterystyce polować na kolumny Eltax Liberty 5+. Chętnie wysłucham innych sugestii oraz propozycji wzmacniacza do nich.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj coś pomyliles.
Wzmacniacz z wyjściem bo chcesz tam dostarczyć dźwięk.
Więc raczej wejście.
Wyjście jack to wyjście na słuchawki.
Wejść takich się nie robi bo przejściówka z Jacka na chinch tkz. Rca kosztuje parę złotych. A gniazda rca są uniwersalne.

Eltaxy starsze modele prezentują dobry stosunek cena jakość.
Budżet nie pozwala na szalenie z wyborem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sygnał z karty chcesz dostarczyć mini jackiem, to podejrzewam, że nie ma normalnego wyjścia audio czyli 2 x RCA (audio L i R output)? Nie wiem jakiej jakości będzie to dźwięk, bo chyba pobierzesz go z wyjścia słuchawkowego karty?
Jeśli coś nie tak piszę, to mnie popraw.
Lepsza będzie do tego przejściówka. Mini jack od strony karty i 2 x RCA (cinch) od strony wzmacniacza.

Budżet faktycznie niewielki, ale może damy radę. icon_biggrin.gif

A jakie kolumny i wzmacniacz, to trzeba by się zastanowić. Jeśli Eltax Liberty 5+, to nie grają one raczej tak jak piszesz, tylko bardziej po przeciwnej stronie. Trzeba by bardzo "nadrabiać" wzmacniaczem. Zastanawiam się jakim? Może czterocyfrowym NADem?
Jak zwykle mam mało czasu, szczególnie na szukanie. Ale jeśli się nie pali, to w przeciągu kilku dni powinienem dać radę coś Ci zaproponować. Przy dobrych wiatrach (grochówki oczywiście nie jadłem icon_wink.gif ), może dziś w nocy. Ale nie obiecuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nereus456, widziałem Eltaxy 5+ na Allegro. Te z czarnymi membranami, mają głośniki wysokotonowe sfatygowane. Lewa kolumna bardziej. Dodatkowo czymś pomalowana, bo matowa. Najgorzej, że głośniki też ktoś chyba malował.
A te Eltaxy z dwukolorowymi membranami, to nie ma co mówić. Zapominamy o nich.

Tak, jak myślałem łatwiej byłoby kupić kolumny grające jasno, ostro czy sucho. Ale nic. Może coś się trafi?
A podstawkowe mogłyby być? Choć chyba biorąc pod uwagę muzykę, której słuchasz, raczej nie.
Szukamy dalej.
Jutro postaram się popatrzeć także na wzmacniacze. Ale najpierw trzeba wybrać kolumny.

Może któryś z kolegów podrzuci linki do jakichś sensownych kolumn?

Kraft, ja właśnie tego typu kabel nazywam przejściówką. Lecz chodzi nam dokładnie o to samo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Oj coś pomyliles.
Wzmacniacz z wyjściem bo chcesz tam dostarczyć dźwięk.
Więc raczej wejście.
Wyjście jack to wyjście na słuchawki.
Wejść takich się nie robi bo przejściówka z Jacka na chinch tkz. Rca kosztuje parę złotych. A gniazda rca są uniwersalne.

Eltaxy starsze modele prezentują dobry stosunek cena jakość.
Budżet nie pozwala na szalenie z wyborem.



No pomyliłem pomyliłem. Jak mówiłem jestem laikiem dopiero zaczynam icon_smile.gif Dzięki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli sygnał z karty chcesz dostarczyć mini jackiem, to podejrzewam, że nie ma normalnego wyjścia audio czyli 2 x RCA (audio L i R output)? Nie wiem jakiej jakości będzie to dźwięk, bo chyba pobierzesz go z wyjścia słuchawkowego karty?
Jeśli coś nie tak piszę, to mnie popraw.
Lepsza będzie do tego przejściówka. Mini jack od strony karty i 2 x RCA (cinch) od strony wzmacniacza.

Budżet faktycznie niewielki, ale może damy radę. icon_biggrin.gif

A jakie kolumny i wzmacniacz, to trzeba by się zastanowić. Jeśli Eltax Liberty 5+, to nie grają one raczej tak jak piszesz, tylko bardziej po przeciwnej stronie. Trzeba by bardzo "nadrabiać" wzmacniaczem. Zastanawiam się jakim? Może czterocyfrowym NADem?
Jak zwykle mam mało czasu, szczególnie na szukanie. Ale jeśli się nie pali, to w przeciągu kilku dni powinienem dać radę coś Ci zaproponować. Przy dobrych wiatrach (grochówki oczywiście nie jadłem icon_wink.gif ), może dziś w nocy. Ale nie obiecuję.



Cenna informacja. Tak z karty.

W żaden sposób się przy nich nie upieram. Robiłem tylko research i one były często polecane. Nie pali się icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nereus456, widziałem Eltaxy 5+ na Allegro. Te z czarnymi membranami, mają głośniki wysokotonowe sfatygowane. Lewa kolumna bardziej. Dodatkowo czymś pomalowana, bo matowa. Najgorzej, że głośniki też ktoś chyba malował.
A te Eltaxy z dwukolorowymi membranami, to nie ma co mówić. Zapominamy o nich.

Tak, jak myślałem łatwiej byłoby kupić kolumny grające jasno, ostro czy sucho. Ale nic. Może coś się trafi?
A podstawkowe mogłyby być? Choć chyba biorąc pod uwagę muzykę, której słuchasz, raczej nie.
Szukamy dalej.
Jutro postaram się popatrzeć także na wzmacniacze. Ale najpierw trzeba wybrać kolumny.

Może któryś z kolegów podrzuci linki do jakichś sensownych kolumn?

Kraft, ja właśnie tego typu kabel nazywam przejściówką. Lecz chodzi nam dokładnie o to samo.




Wolę jednak stojące...

Nie musimy operować odnośnie tego co jest obecnie na ogłoszeniach. Dajcie wskazówki czego szukać ja się przyczaję i będę obserwował co się pojawia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszesz odpowiedź pod oryginalnym postem to nie ma sensu go cytować w całości...
Chyba że przypadkowo wcisnąłeś opcję odpowiedz tuż pod czyimś postem i wyskoczył cytat , ale wtedy można wykasować tekst jak w office czyli zaznaczyć i deletem go potraktować.
Jak odpowiadasz bez cytowania to wciskasz ODPOWIEDZ to które jest sporo niżej, ( załączam foto)

Jak chcesz coś dopisać do swojej myśli-poprzedniego postu, użyj opcji edytuj.

PS. dopisz w avatarze skąd jesteś, łatwiej komuś będzie doradzić zakup, odsłuch.

Co do połączenia tego mroku to ciężka sprawa, bo ten brzmieniowy mrok dla każdego może to coś innego znaczyć z ociepleniem i soczystością nieco łatwiej;) faktycznie nie ma co wybrzydzać, a jak chcesz kupić jak najbliżej ideału, to trzeba odsłuchiwać kolumny.

Może napisz w końcu jaki masz wzmacniacz, bo czytam i nie widzę.
Czy nieduże eltax liberty 5 sprawdzą się w 20 metrach, hmm, soczyście grają np Mission m74 są do kupienia w tym budżecie, z nowych w tej kasie posłuchaj Magnata supreme 802 jest lekko ocieplony, z wyraźną górą jest praktycznie w każdym sklepie.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie trzeba przejściówki, wystarczy kupić odpowiedni kabel (z jednej strony z minijackiem a z drugiej z RCA). Ważne będzie również odpowiednie skonfigurowanie programu odtwarzającego na PC, aby sygnał nie przechodził przez mikser Windowsa, co degraduje dźwięk.


Musi przejść przez jego mikser jeśli chcesz wyjść analogowo z komputera.

http://allegro.pl/kolumny-magnat-motion-88...22.html#thumb/4 - dobra cena!!
http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-jamo-s...6689285233.html fajne kolumny ale nie twoje granie
http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-heco-...6692919717.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak piszesz odpowiedź pod oryginalnym postem to nie ma sensu go cytować w całości...
Chyba że przypadkowo wcisnąłeś opcję odpowiedz tuż pod czyimś postem i wyskoczył cytat , ale wtedy można wykasować tekst jak w office czyli zaznaczyć i deletem go potraktować.
Jak odpowiadasz bez cytowania to wciskasz ODPOWIEDZ to które jest sporo niżej, ( załączam foto)

Jak chcesz coś dopisać do swojej myśli-poprzedniego postu, użyj opcji edytuj.

PS. dopisz w avatarze skąd jesteś, łatwiej komuś będzie doradzić zakup, odsłuch.

Co do połączenia tego mroku to ciężka sprawa, bo ten brzmieniowy mrok dla każdego może to coś innego znaczyć z ociepleniem i soczystością nieco łatwiej;) faktycznie nie ma co wybrzydzać, a jak chcesz kupić jak najbliżej ideału, to trzeba odsłuchiwać kolumny.

Może napisz w końcu jaki masz wzmacniacz, bo czytam i nie widzę.
Czy nieduże eltax liberty 5 sprawdzą się w 20 metrach, hmm, soczyście grają np Mission m74 są do kupienia w tym budżecie, z nowych w tej kasie posłuchaj Magnata supreme 802 jest lekko ocieplony, z wyraźną górą jest praktycznie w każdym sklepie.



Wzmacniacza również poszukuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...