Skocz do zawartości

Mam wzmacniacz, nie mam kolumn - prośba o pomoc w odpowiednim wyborze.


DamianLL

Recommended Posts

Na wstępie chciałem się przywitać jako nowy użytkownik forum - dzień dobry.
A teraz do rzeczy, szukam kolumn które spełniłyby moje wcale niewygórowane oczekiwania icon_smile.gif - kolumny będą grały w pokoju o powierzchni 20m2, jedyne możliwe ustawienie to dwa przeciwległe rogi tego pokoju. Muzyka jaką słucham to przede wszystkim brzmienia gitarowe, blues, swing, jazz, soul (Greg Brown, Gregory Porter, Diana Krall, itp. - taka mieszanka). Wzmacniacz, który posiadam to Denon PM7000 i do niego chciałbym dobrać kolumny. Obecnie używam JBL tlx-8 (kolumny pożyczone od brata), góra jest fajna, środek czyli wokal - czegoś brakuje, nie jest naturalny, ale największy problem jest z tonami niskimi, lubię głęboki bas, a tu go po prosu nie ma.
Czy mógłby mi ktoś poradzić jakie kolumny dobrać do tego wzmacniacza by dźwięk był w miarę naturalny, niedrażniący z głębszym basem ? Mój budżet to 1500 zł. - z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon 7000 ?, a może Denon 700, lub jak 7000 to Marantz 7000 ?
Czy jak ustawisz inaczej kolumny, niż po tych rogach sporego pokoju tez nie ma niskich tonów ? To może być kwestia akustyki, bo stawiając po rogach jest ona mocno nieciekawa.
Czy masz jakieś wstępne kolumny słuchane, które ci się podobały, lub nie, które stanowiły by punty wyjścia do szukania? 1500zł to w sumie ciekawy budżet na lekko używane dobre podłogowe kolumny, lub nawet ex-demo.

PS. dopisz skąd jesteś np. w avatarze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmacniacza to faktycznie mój błąd, ma być: Marantz 7000.
Kolumn inaczej nie uda mi się ustawić, ponieważ tak mam rozmieszczone meble, a żona nie pozwoli niczego ruszać icon_smile.gif
Co do odsłuchu innych kolumn, u jednego znajomego wiele razy słuchałem Tonsil Altus 120 + ONKYO 4500 mkII (gra lepiej niż u mnie), u innego znajomego Yamaha NS655 + wzmacniacz Yamaha starszy model (bardzo ładnie gra), niestety do swojego wzmacniacza żadnych innych kolumn nie podpinałem.

[Edit]
Zapomniałem dopisać, że słuchałem jeszcze kolumny podstawkowe JBL ES 30 - i szczerze powiem, grały bardzo ładnie jak na takie małe gabaryty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz za jakimiś Dali typu Dali concept 6 ( to świeże kolumny) czy serią dali 450, mają ładny dół i plastyczną średnicę.. Może też używane Magnat quantum, lub Quadral to również dość mocne brzmienie.
Co do Yamahy to znam obecne ns555 , mają soczyste brzmienie, ale z Marantzem może być za ostro w górze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...