Skocz do zawartości

Yamaha RX 797 - problem


MarekM

Recommended Posts

Witam,

Zakupiłem dziś słuchawki do terapii Johansena dla mojego syna i przy okazji wykryłem problem z jednym kanałem w mojej Yamaha RX 797. Po podłączeniu słuchawek dźwięk wydobywa się tylko z prawej słuchawki (testowałem słuchawki na innym sprzęcie i są OK).
Standartowo używam trybu Pure Direct. Żeby przetestować czy coś jest nie tak z gniazdem czy też samym amplitunerem wyłączyłem ten tryb (w tym trybie nie działają żadne korekcje basów, sopranów jak i balans (lewy / prawy)). Przestawiłem balans całkowicie na lewy, w lewej kolumnie dźwięk był cichy i bardzo płytki jakby pozbawiony basów. Balans na prawo - dźwięk w prawej kolumnie prawidłowy. Zamieniłem kolumny i kable aby wyeliminować potencjalny defekt głośników / kabli - problem przeniósł się na prawą kolumnę (podłączony do gniazda dla lewej) więc zarówno kable jak i obie kolumny są OK. Coś jest nie tak z odtwarzaniem lewego kanału (ten sam objaw jest w słuchawkach).
Przy włączonym trybie pure direct odtwarzanie jest prawidłowe (sprawdzałem wyłączając jedną kolumnę - w obu dźwięk był prawidłowy).

Czy macie pomysł co to może być (może końcówka mocy) i czy warto to naprawiać? Telefoniczna diagnoza w autoryzowanym serwisie - końcówka mocy i koszt 300-400 pln. Pytanie czy nie warto pomyśleć o zmianie (ten sprzęt ma już swój wiek i pewnie niewiele więcej jest warty). Stereo jest dla mnie wystarczające, ale doskwiera brak możliwości podłączenia sprzętu po hdmi (dekoder tv, playstation) i możliwości przekierowania wizji z tego sygnału na telewizor no i współpraca z airplay byłaby miłym dodatkiem. Czy nowoczesne amplitunery stereo mają takie funkcje czy trzeba inwestować w amplitunery kina domowego?
Dodam że posiadam kolumny Yamo E750 i przy nich planuję pozostać.

Dziękuję i pozdrawiam,
Marek Majewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. To zależy jak bardzo podoba Ci się dźwięk z tej Yamahy?
Można na pewno lepiej. Ale co znaczy dla Ciebie lepiej? Jakiego dźwięku oczekujesz?
Dużo też zależy od tego ile będziesz mógł wydać na wzmacniacz.

A swoją Yamahę możesz rozkręcić, obejrzeć w środku. Weź dobrą, punktową latarkę i szkło powiększające. Może wypatrzysz jakiś pęknięty lut albo poluzowany kabelek?
Tylko uważaj na prąd. odłącz wzmacniacz z gniazdka zasilającego.
Albo zanieś sprzęt do serwisu. Niech obejrzą, pomierzą i powiedzą co trzeba będzie zrobić oraz za ile.
Za taką diagnostykę nie powinni wziąć więcej niż 50 - 60 zł. jeśli będą chcieli więcej, to pożegnaj ich natychmiast i jedź do innego serwisu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cześć. To zależy jak bardzo podoba Ci się dźwięk z tej Yamahy?
Można na pewno lepiej. Ale co znaczy dla Ciebie lepiej? Jakiego dźwięku oczekujesz?
Dużo też zależy od tego ile będziesz mógł wydać na wzmacniacz.

A swoją Yamahę możesz rozkręcić, obejrzeć w środku. Weź dobrą, punktową latarkę i szkło powiększające. Może wypatrzysz jakiś pęknięty lut albo poluzowany kabelek?
Tylko uważaj na prąd. odłącz wzmacniacz z gniazdka zasilającego.
Albo zanieś sprzęt do serwisu. Niech obejrzą, pomierzą i powiedzą co trzeba będzie zrobić oraz za ile.
Za taką diagnostykę nie powinni wziąć więcej niż 50 - 60 zł. jeśli będą chcieli więcej, to pożegnaj ich natychmiast i jedź do innego serwisu.



Z jakości dźwięku jestem zadowolony. Ze względu na ograniczenia czasowe głównie używam amplitunera do oglądania tv, słuchania muzyki ale też często do muzyki z youtube (z komputera podłączonego do tv).
Trochę kuszą nowinkami te nowe urządzenia- dlna, airplay, radio cyfrowe a w urządzeniach do kina wejścia i wyjścia hdmi. Pytanie tylko czy jak wydam 1000-2000 za amplituner do kina domowego zyskując na funkcjonalności nie stracę na jakości w stosunku do mojej wysłużonej yamahy.
Co do prądu to wiem że kopie, kiedyś niejeden wieczór spędziłem z lutownicą icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
Dnia 27.01.2017 o 18:52, MarekM napisał:

 


Z jakości dźwięku jestem zadowolony. Ze względu na ograniczenia czasowe głównie używam amplitunera do oglądania tv, słuchania muzyki ale też często do muzyki z youtube (z komputera podłączonego do tv).
Trochę kuszą nowinkami te nowe urządzenia- dlna, airplay, radio cyfrowe a w urządzeniach do kina wejścia i wyjścia hdmi. Pytanie tylko czy jak wydam 1000-2000 za amplituner do kina domowego zyskując na funkcjonalności nie stracę na jakości w stosunku do mojej wysłużonej yamahy.
Co do prądu to wiem że kopie, kiedyś niejeden wieczór spędziłem z lutownicą icon_wink.gif

 

Witam, czy posiada Pan jeszcze tą Yamahę? Może chce Pan ją sprzedać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...