Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Sony CDP-990 - prośba o poradę.


Perkoz_1

Recommended Posts

Czyli nie wytrzymałem za długo i choroba audiofilska sie odezwała. Dlatego proszę o podpowiedzi dotyczące zakupu wzmacniacza do mojego Soniaczka.
Osobiście zastanawiam się nad jakimś ES-em też leciwym ale w dobrym stanie. Jest w tej chwili kilka na Allegro ale nie za bardzo wiem w który wchodzić. Nie dam za wzmaka więcej niż 700-800 zł. ( dobrze by było gdybym nawet zmieścił sie w 500 zł. bo nadwyżkę zainwestował bym w interkonekty) bo po prostu więcej nie mam, a nie będę kupował za te pieniądze nic nowego bo rekordu świata nie kupię. Jedyny nowy mogę w Lublinie kupić to Denon PMA 500AE za 795 zł. ale na audiostereo doczytałem się , że to chińska padlinka. Jest też za 999 zł. Cambridge Audio 340A.
A może coś zaproponujecie z innych firm. Ma grać neutralnie lub lekko ocieplonym dźwiękiem. I zaspokoić " potrzeby" pokoju o ponad 30 metrach kwadratowych.Z ostrych rzeczy lubię tylko musztardę rosyjską i pieprz chili icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniak na pewno najładniej prezentuje się w towarzystwie wzmaka tej samej firmy zaraz popatrzymy na Allegro za czymś ciekawym.
Tu jest na razie tanio ale nie wiadomo jaka jest cena minimalna.Muting można sobie odpuścić.
http://allegro.pl/item355059092_sony_ta_f5...uper_cenie.html
Oraz
http://allegro.pl/item355806848_sony_ta_f590es.html
http://allegro.pl/item354150021_ciezki_13_...it_klasyka.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z 3 linka też obserwuję. Tylko mi ten cholerny kolor szaro - jakiś tam nie pasuje bo CDP-990 jest smolisto - czarny. Ale może dało by się to przeżyć.No i następna niedogodnośc, że to cudeńko nie przewiduje współpracy z pilotem jak na moje oko. Ale zawsze od tego mam wyjście regulowane w odtwarzaczu. Ten sam sprzedawca ma jeszcze innego Soniacza który by idealnie pasował do mojego klocka:

http://www.allegro.pl/item353014782_nowocz...e_in_japan.html

tylko nie wiem co on soba prezentuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z Twojego linka przyzwoity ,ale nie jest to seria Es .Zapytaj sprzedawcę o pilota do tamtego jest przycisk do wysyłania maili przy aukcji.
Z tym kolorem to chyba kwestia oświetlenia zdjęcia ,nie przypominam sobie aby u Sonego były rózne odcienie czerni
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykam ten temat z przyczyn tzw.siły wyższej icon_biggrin.gif Czyli "mamo, tato - sprawa się rypła" i od 2 godzin jestem już szczęśliwym ( dosłownie) posiadaczem nowego wzmacniacza. Jak do tego doszło? Otóż po robocie pojechałem sobie do jedynego wyspecjalizowanego salonu audio w Lublinie. Miałem tylko pooglądać co nowego w świecie audiofilskim. Ale jak już tam wlazłem, to miła obsługa która już mnie dobrze poznaje popodłączała mi 3 wzmacniacze pod jakoweś drogawe kolumienki podłogowe marki Monitor Audio. Wzmaki których słuchałem to:
- Onkyo A 9155 za 999,00 zł;
- Cambridge Audio 340A za 999,00 zł;
- NAD C315 BEE za 1195,00 zł.

Żródłem w każdym przypadku był NAD C 515 BEE jako moim zdaniem najbardziej zbliżony dźwiękowo do mojego Sony CDP-990. I zgadnijcie z czym wyszedłem z salonu audio. Była tylko jedna możliwość. Oczywiście , że z NAD-em C315BEE za 1070,00 zł. po upuście. Cambridge Azur też prezentował dobrą klasę ale niestety jeżeli chodzi o niskie tony to nieco odstawał od NAD-a. Onkyo natomiast był jakiś taki bezpłciowy.

NAD w duecie z moim Sony właśnie się wygrzewa przy pisaniu tego postu. Dźwięku w porównaniu do dotychczasowej konfiguracji CD Sonego z amplitunerem KD Philipsa FR984 nie można nawet porównywać. Jednak jest kolosalna różnica w stereo pomiędzy amplitunerem KD a wzmacniaczem stereofonicznym. Oczywiście przy załączonym "Tone Defeat" czyli gdzie indziej "Direct".

I konkluzja na koniec - choroba audiofilska się rozwija. Wracam do korzeni sprzed kilkunastu lat czyli do stereo. Mam dość wynalazków z których nikt nie korzysta. Pozostawiam odtwarzacz DVD Philipsa 763 SACD. W stereo też film się okazjonalnie obejrzy. Chciałbym też podziękować wam za stracony dla mnie czas na szukaniu wzmacniaczy na Allegro. Dzięki wam serdecznie. Przekroczyłem o 300 zł. zakładany budżet ale wiem teraz, że było warto. Zresztą zawsze kręciłem sie koło NAD-ów. Budżetowy to budżetowy. Ale gra pięknie z Sony CDP-990.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...