Skocz do zawartości

Cambridge Audio DacMagic 100 - Wszystko o przetwornikach c/a Dac - problemy, opinie, recenzje


1Ender

Recommended Posts

Witam, założyłem ten temat z myślą o użytkownikach Przetworników c/a - Dac. Temat z pewnością wielokrotnie poruszany na forum, ale chciałbym, aby użytkownicy tych urządzeń podzielili się wrażeniami z odsłuchów oraz ewentualnymi problemami związanymi z użytkowaniem wspomnianych Daców, zastosowanych kabelkach, sposobie połączeń urządzeń i istotnej poprawie dźwięku.

Od kilku dni jestem posiadaczem Cambridge Audio DacMagic 100 byłem bardzo zadowolony z jakości dźwięku, aż do chwili, kiedy urządzenie parokrotnie samoistnie zaczęło się wyłączać - przechodząc w stan czuwania. Zauważyłem też ogromne pogorszenie się jakości dźwieku - tak jakby dac przestał działać. Świecą się tylko kontrolki, natomiast dźwięk "umarł". Daca mam podłączonego kablem coaxialnym z TV i dalej 2xRca do wzmacniacza.
Czy ktoś z Was miał podobny problem z ww urządzeniem? Dac jest na gwarancji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa automatycznego wyłączania się daca - rozwiązana. Trzeba było przytrzymać przycisk Source na ok. 5 sek. automatyczne wyłączanie minęło.

Natomiast w dalszym ciągu brak poprawy na Youtube. Na kanałach muzycznych TV - jest już zauważalna różnica.

Pomogło też przestawienie sprzętów (sofy, kolumn) celem poprawy akustyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac kupiony od Was - Co mi nie pasuje?
Sygnał z Youtube (internet w TV) puszczony z TV do CA dac kablem koaksjalnym i z dac 2x Rca do wzmacniacza Rotel ra971. Na stacjach TV muzycznych znaczna poprawa dźwięku, natomiast Youtube z TV - brak poprawy. Nie wiem czym to spowodowane. Na samym początku była róznica.
Kabelki też od Was Profigold Proa4201 i Proa4802. Czy kierunek podłączenia kabli ma znaczenie? No i dlaczego do daca nie było instrukcji w języku polskim w komplecie. Musiałem ściągnąć pdf z instrukcją.
I jeszcze odnośnie samego urządzenia, funkcja incoming sample rate - palą się tylko diody 44.1 przy podłączeni RCD 951 Rotel - przy tak niskim próbkowaniu brak zmian oraz 48 przy sygnale z TV. Czy tak ma być? Nigdy nie osiągnąłem sygnału na poziomie próbkowania 96 kHz. Urządzenie jeszcze nie testowałem z laptopem - system operacyjny linux.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał z YT jest kiepskiej jakości, więc nie spodziewaj się cudów. Przetwornik pokaże zmianę, ale musi mieć także przyzwoitej jakości plik źródłowy/ źródło.
Temu nie pali Ci się 96kHz, bo TV nie nadaje takiej jakości. Jak podłączysz laptopa to musisz ściągnąć ze strony producenta sterowniki pod ten DAC, wówczas zależnie od jakości pliku i ustawieniach odpowiednia dioda powinna się zapalić.

Co do kierunku kabli, znaczenia wg mnie nie ma (niektóre mają wskazane strzałkami kierunki, ale to kontrowersyjny i ciężki temat - dyskusje na miesiące).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

..I jeszcze odnośnie samego urządzenia, funkcja incoming sample rate - palą się tylko diody 44.1 przy podłączeni RCD 951 Rotel - przy tak niskim próbkowaniu brak zmian oraz 48 przy sygnale z TV. Czy tak ma być? Nigdy nie osiągnąłem sygnału na poziomie próbkowania 96 kHz.



Z TV zawsze będziesz miał 48, natomiast reszta zarezerowana jest dla plików FLAC w wysokiej jakości, np 24/96, 24/88.2, 24/192
Ściągnij od producenta sterownik USB 3.26 i ustaw DAC w tryb USB 2.0 - fabrycznie jest 1.0 Jak to zrobić masz w instrukcji.
Zwykłe mp3 z pc / radia internetowe - 44.1 jest wszystko w porządku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...