Skocz do zawartości

Nagłośnienie zewnętrzne do TV - 1500zł


rokefu

Recommended Posts

Witam,
Proszę o pomoc w wyborze sprzętu audio do mojego Tv. Zgodnie z instrukcją forum załączam wymagane dane:

Tv Samsung ue46f6100.
Pokój 25m2,(5x5 metrów) ok 4,5m od tv do kanapy, na środku ściany
Przeznaczenie: filmy 35%, ps4 45%, mecze 20% (do muzyki używam głośnika bluetooth)
Budżet 1500zł
Sprzęt nowy

Szukam czegoś co będzie w stanie wyciągnąć dobrą jakość dźwięku w niedużej cenie i będzie w miarę łatwe w montażu. W tv brak bluetooth i wifi, więc wszystko musi iść po kablach. Nie zależy mi na dużej mocy. Preferuję zakup gotowego produktu, który podłączę i będę się cieszył dźwiękiem. Nie planuje dalszej rozbudowy i niczego innego w tym kierunku.

Zupełnie nie mam pojęcia za czym się rozglądać - soundbar, mini wieża, kolumny, czy kino więc proszę Was o pomoc. Ze względu na możliwości ustawcze chyba najbardziej pasowałby mi soundbar z subem.

Na razie przyglądałem się takim sprzętom jak:
soundbar JBL SB 400
miniwieża Denon RCD-M40
kino domowe Yamaha HTR-2067
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy będzie denon m39,lub ten 40, za 1100 -1200 może trafisz.
Plusem jest to że ma wejście optyczne dla sygnału cyfrowego audio z np TV, oraz wyjście na aktywny subwoofer( za 500zł -600 kupisz), które przyda się np. w filmach.
Ma też cd , usb , radio.
Ważne że ma dojrzałe, nasycone i przyjemne brzmienie, więc będziesz mógł usłyszeć i poznać muzykę...bo muzyka z głośnika Bth to jak lizanie cukierka przez szybęicon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek,
dzięki za odpowiedź.
Jednak tak jak pisałem wcześniej, głośnik nie będzie używany do muzyki. Raczej nie siedzę w pokoju słuchając muzyki. Tutaj chodzi mi jedynie o podłączenie pod tv, tak aby lepiej oglądało się filmy, mecze i grało na ps4.
Jakość samej muzyki będę raczej zwiększał w samochodzie, ale to trochę bardziej odległy temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty z tą trudnością? Z tv wychodzisz sygnałem audio kablem optycznym, co byś na tv nie robił i nie oglądał, tyle w temacie:) Oczywiście sprzęt który ma wzmocnić sygnał musi mieć IN-wejście optyczne.
Co do trudności to czasem amplitunery kina domowego mają mało intuicyjną i zawiłą obsługę menu, mimo prostego podłączenia.
Nie znamy twoich potrzeb co do brzmienia, ale ty chyba też nie skoro bierzesz rzeczy trochę nieporównywalne, czyli soundbar i np zestaw stereo i kino domowe. Teraz jeszcze ten zestaw logitecha...
Sondbar da nieco poprawę dźwięku względem TV, ale nic więcej, żadnych wrażeń och ach. Logitech da lepsze wrażenia efekt wow w grach.
Natomiast np denon m 39 ogólnie lepszą wierność, jakość, zwłaszcza w muzyce i filmach( z dodatkowym subem) . Zostało kino domowe , hmm za 1500 zł, raczej misja niewykonalna, jakbyś się dobrze znał i kupił używane w filmach byłoby efektownie, ale nic więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co Ty z tą trudnością? Z tv wychodzisz sygnałem audio kablem optycznym, co byś na tv nie robił i nie oglądał, tyle w temacie:) Oczywiście sprzęt który ma wzmocnić sygnał musi mieć IN-wejście optyczne.



Chodzi o samo podłączenie. Czytałem parę wątków, gdzie ludzie stosowali różne przejściówki na wyjścia słuchawkowe itp. Ja chciałbym mieć proste podłączenie pod konsolę i tv za pomocą HDMI lub optyka.

Cytat

Nie znamy twoich potrzeb co do brzmienia, ale ty chyba też nie skoro bierzesz rzeczy trochę nieporównywalne, czyli soundbar i np zestaw stereo i kino domowe. Teraz jeszcze ten zestaw logitecha...



Masz tutaj rację. Nie jestem audiofilem. Jednak głos który oferuje mój tv nie jest satysfakcjonujący, a że mam trochę wolnej gotówki to chciałem zainwestować w polepszenie jakości dźwięku dochodzącego z TV i konsoli. Nie znam się zupełnie na tym co innego oferuje soundbar, co wieża, a co głośniki od komputera, w związku z tym nie mam wybranej kategorii tego na czym mi najbardziej zależy. Chciałbym mieć czysty dźwięk, który pozwałaby na lepsze odczucia dla wspomnianych czynności.


Na pewno nie zależy mi na dużych kolumnach i mega mocy, bo mieszkając w bloku, dlatego nie będę miał możliwości z tego korzystać. Chodzi mi jedynie o poprawę jakości tego co mam teraz w jak najlepszym stopniu w posiadanym przeze mnie budżecie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Co Ty z tą trudnością? Z tv wychodzisz sygnałem audio kablem optycznym, co byś na tv nie robił i nie oglądał, tyle w temacie:) Oczywiście sprzęt który ma wzmocnić sygnał musi mieć IN-wejście optyczne.



Chodzi o samo podłączenie. Czytałem parę wątków, gdzie ludzie stosowali różne przejściówki na wyjścia słuchawkowe itp. Ja chciałbym mieć proste podłączenie pod konsolę i tv za pomocą HDMI lub optyka.


Napisałem najlepsze i optymalnie proste rozwiązanie.
Wyjście słuchawkowe z tv to porażka jeszcze jakieś przejściówki...
Kabel hdmi z tv ...no nie każdy TV ma wyjście hdmi out, lub hdmi typu ARC i sprzęt stereo nie ma wejść hdmi bo i po co mu sygnał obrazu icon_wink.gif
Konsolę przecież podpinasz pod tv , żeby widzieć jak np grasz... (nie podepniesz jej tylko pod wieżę)
Tak więc możesz mieć pod TV podpięte pare urządzeń typu dvd, bluray, ps4, xbox, tuner nc , a z TV wychodzi dźwięk cyfrowy kablem optycznym do wznaniacza, wieży itd.
Lepiej z jakością i prościej niż optyk z TV do jego nagłośnienia nie wymyślisz;)

Rozumiem, że nie jesteś audiofilem, ja też nie, tak jak nie jestem też restauratorem -Magdą Gesler, czy znawcą mody-Joaną Krupą, ale to nie znaczy że jak idę do restauracji, czy po odzież to jest mi wszystko jedno i mogą podać cokolwiek bo jakoś to będzie. Chyba wiesz co mam na myśli?
Piszesz że nie wiesz co oferują te urządzenia, dodajmy różne, ale chcesz je, nie ciekawi Cię by je poznać wybrać optymalnie, kto ma znać lepiej twoje potrzeby niż Ty sam?
Szkoda i dziwię się że nie dasz sobie szansy porównania co oferują te różne urządzenia... które są nawet w wszechobecnych sklepach typu euroagd nawet w małych miasteczkach.
Przecież nie mieszkasz na Alasce tylko bliżej cywilizacji icon_wink.gif
Wspominasz że nie chcesz dużych kolumn, bo nie zależy ci na mocy ... tylko jedno z drugim nie ma żadnego związku ze sobą.
Subem z sondbara też można narobić hałasu , (nawet wiertarką) a jakoś średnia, a klasycznych kolmn /wzmacniacza , czy wieży nie trzeba słuchać przecież na maks możliwości icon_smile.gif
Dlatego sugerowałem tego niedużego denona 39 , o którym wspomniałeś ( ty o m40 ale jak niesłuchasz radia pi co ci radio dab i większy koszt;))
Piszesz o czystości dźwięku, to szerokie pojęcie i w sumie tv też gra czysto nie szumi i nie brumi. Ja mimo że mam możliwość nie mam potrzeby nagłaśniania, raz na kwartał jakiś film lub koncert . Jednak jak bym miał słuchać muzyki na głośniku bth jak Ty to załamałbym się. Ty masz odwrotnie i liczysz na jakieś doznania, ale nie wiesz jakie dokładnie. Może celuj w tego Logirecha gra efektownie...lub w jakieś podłogowe kolumny aktywne kruger matz? Najlepiej odwiedź sklep i posłuchaj, ech zrobił się długi wywód , ale żeby nie wyszło tak że będziesz kupował po kolei wrotki, hulajnogę, rower, motor, a dopiero okaże się , że chcesz np kabriolet;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 m trochę dużo jak na mini wieże.
Jak chcesz kino bo taki to dział to idź w typowy zestaw kinowy.
Najprostszy Denon x520 albo Yamaha 381 i kolumny magnat interior 5001 albo canton movie 75.
Jeśli raczej w stereo to coś z używanego ostatnio chodziła w fajnej cenie Yamaha rn500 do tego dobre monitory.

Przemysł to.
Pozostaje do twojej dyspozycji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

25 m trochę dużo jak na mini wieże.


Tylko przypominam też, że Autor chciał, tzn zastanawiał się też nad soundbarem który to w ogóle nie pasuje do wizji całości.
Dodatkowo skoro słucha muzyki na "głośniku BTH", to taki Denon 39m ( z subem w grach i filmach) to i tak jakościowy kosmos i i hi-end w stosunku do soundbara.
Może i oby, jednak autor dał się namówić i pozna możliwości i różnice tych sprzętów, o czym pisałem w poprzednim poście.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

25 m trochę dużo jak na mini wieże.
Jak chcesz kino bo taki to dział to idź w typowy zestaw kinowy.
Najprostszy Denon x520 albo Yamaha 381 i kolumny magnat interior 5001 albo canton movie 75.
Jeśli raczej w stereo to coś z używanego ostatnio chodziła w fajnej cenie Yamaha rn500 do tego dobre monitory.

Przemysł to.
Pozostaje do twojej dyspozycji



A taki zestaw np cantona, który podałeś wymaga amplitunera?
Co w ogóle daje amplituner? Patrząc po produktach które podałeś to jest dobrze ponad 2 tys, ale wygląda bardzo solidnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U no wiele
To same kolumny. Tylko subwoofer ma wbudowany wzmacniacz.
Amplituner kina domowego to wzmacniacz dla każdej z kokumny osobno, procesor rozdzielajacy odpowiednie dźwięki do odpowiednich kolumn, dekodujacy sygnał itp. On robi wszystko.
Kokumny to koszt 1000 zł.
Amplituner pewnie 1200 zł. Za 2200 masz już dobry zestawik. Obstawial bym raczej yamahe 381 z magnatami
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co w ogóle daje amplituner? Patrząc po produktach które podałeś to jest dobrze ponad 2 tys, ale wygląda bardzo solidnie


Teraz pytania o amplitunery bo są różne icon_wink.gif Potem o inne rzeczy .
Rozumiem ( choć ciężko ) że nie chce ci się odsłuchać, porównać , ale rozmawiamy-piszemy jakiś czas , opisujemy sprzęt , Na początku daje Ci przykłady i rady dobrych połączeń, które Ty przez chwilę zaczynasz nawet nieco podważać ( myślałem że się znasz, nieco) a tu nagle pytasz co daje amplituner icon_eek.gif .
Forum, a także admini stron jest profesjonalne, więc masz na forum zakładkę typu testy i samych amplitunerów z 100 modeli, i innego sprzętu typu kolumny, odtwarzacze ,wieże itd, jest też zakładka Vademecum , FAQ, Leksykon gdzie masz odpowiedzi na różne zagadnienia, niemal wikipedia )
Jestem zły..., ale na siebie, staram się, opisuję, a trzeba było zacząć od nauki liter i abecadła, a nie dyskusji nad książką tzn mogłem zacząć inaczej , z prostym pytaniem czy słyszałeś soundbar, dobrą mini wieżę, kino domowe, czy np. dobre kolumny pod wzmacniaczem i co wybrałbyś dla siebie pod kątem użyteczność, cena.
Choć z drugiej strony w 1 poście pisałeś że przyglądasz się amplitunerowi kd Yamaha htr, sounbarowi i mini wieży Denon, na czym więc polegało ten wybór przyglądanie ( pytanie retoryczne )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...