Skocz do zawartości

Jaki zestaw Kina Domowego kupić ?


mati2544

Recommended Posts

Witam wszystkich

Jestem nowy, zarejestrowałem się, aby posłuchać rad bardziej doświadczonych użytkowników i uniknąć błędów przy wyborze zestawu.
Krótko sprecyzuję na czym mi zależy i dlaczego:

Szukam zestawu za ok 3-4tys

Najlepiej zestaw 5.1 (ewentualnie mogę kupić na początku same 2 głośniki podłogowe, a później resztę)

Amplituner - jestem zielony. Wstępnie wybrałem Sony STR-DN1060. Chciałbym żeby to był Sony. Mam u siebie kilka sprzętów SONY i wszystko działa dobrze i bez problemów (TV - 6 lat, miniwieża 10 lat, słuchawki bezprz - 6 lat). Nie wiem jak jest z Amplitunerami Sony dlatego się nie upieram, że musi być tylko japoniec.

kolumny - dobrze by było jakby był tego samego producenta co AT, ale z tego co tu czytałem wcześniej rzadko się zdarza, żeby ktoś się wypowiadał o takim komplecie dobrze.

Pomieszczenie jakim dysponuje to Salon ok 30m2. TV zawieszony na ścianie, pod spodem szafka RTV, do kanapy ok 3,5m, kable do głośników pójdą pod panelami podłogowymi i wyjdą elegenacko z tyłu. Filmy/Muzyka - 70/30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

To faktycznie musimy ci pomóc.
Otóż era Sony skonczyla się jakie 10 lat temu i jeśli jesteś fanem ok, ale jeśli chcesz wybrać dobrze to nie idz w tą drogę. Inne japonce zjadają go bez problemu.
Onkyo 656, Yamaha 681 czy Denon x2300.
Co do kolumn to tu także jest nieco inaczej. Są firmy soecjalizujace się w tym. One robią kokumny nie robią amplitunerow i na odwrót. Opon w samochodzie też nie masz marki VW na przykład.

Jeśli teraz chcesz wybrać całe kino to polecam ci onkyo 656 + quadral 6500 lub taga 606 SE oraz sub magnat sub 302 a.
Jeśli jednak teraz chcesz wybrać dwa fronty a później dokupić resztę wówczas onkyo 656 + melodika bl40 mkII lub magnat quantum 677. Z czasem reszta do kompletu.

Zapraszam cię do nas na odsluch. Sprawdzimy kilka modeli abyś sam mogl wybrać sprzęt dla siebie. Później porozmawiamy o znizce dla forumowicza.

Zapraszamy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Wygląda dobrze, ale w kolumnie widać 4 wejścia na kable, myślałem że wystarczy 2, jest o tyle ważne, że mogę teraz te kable pociągnąć pod panelami, bo ich jeszcze nie mam, tylko ile sztuk tych kabli i czy miedziane dają naprawdę dużo lepszy efekt?

Czy jest możliwość zamówienie internetowo? Jakie pozostałe głośniki Pan proponuje, bo widzę że na razie mój budżet to wytrzymuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obowiązku stosowania bi -wiringu ( http://audio.com.pl/szukaj?q=+Bi-wiring , http://loudspeaker.pl/bi-wiring-bi-amping/ ), mimo że producent daje taką opcję, więc zostaw zworki łączące zaciski i ciągnij "standardowy" kabelek.
A ile sztuk kabli , może tyle ile kolumn;)? Choć lepiej napisać " ile łącznie metrów"- ano wedle pomiarów pokoju i rozstawu kolumn, sam musisz pomierzyć.
Kable miedziane - Cu to podstawa( o posrebrzanych nie piszę bo nie ten budżet i potrzeby) i nie warto kupować jakiś miedziowanych aluminiowych (z dziwnymi oznaczeniami typu CCA) po 2-3 zł i potem zastanawiać się jakby to było i grało jakby puścić po miedzi. Przecież teraz nawet kable "prądowe" są miedziane, a nie aluminiowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiedzmy, że już jaśniej. Pociągne dwa kable "standardowe miedziane" jak trzeba. Teraz kolejne pytanie. Jak wygląda sprawa ze sterowaniem WiFi. Co to znaczny, że Amplituner jest WiFi czy Bluetooth. Czy to oznacza, że mogę sterować urządzeniem ze smartfona (włączać wyłączać, podgłaśniać) czy o możliwość przesyłania swojej muzyki czy jeszcze coś innego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówisz.
Wi-fi daje możliwość sterowania, dostępu do domowej biblioteki czy radia internetowego. Telefony używasz jak pilota z tym że z dowolnego miejsca w domu.
Bluetooth - możesz przesyłać z każdego innego nadajnika dźwięk na to urządzenie.

Pytanie na które kolumny byś się zdecydował. Quadral i taga to już gotowe komplety kolumn. Magnat i melodika mają dodatkowe.

Do magnata tyły to 673 i centralny to 67. Do melodika tyły to świetne bls 20 i centralny jest jeden model.

Pozostaje do twojej dyspozycji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli TV ma wyjście hdmi( out ), co nie jest oczywiste, to posłuchaj różnic bo i tak raczej musisz zaopatrzeć się w takie kable;) są dość tanie.
Myślę że w przypadku sygnału z Tv i jakości ścieżki audio programów tv to nie ma co forsować wyższości jednego rozwiązania nad drugim.
Tak więc odtwarzacz dvd/br kablem hdmi do amplitunera i potem drugim hdmi z amplitunera do tv .
Zaś dla nagłośnienia programów tv, tenże telewizor z amlitunerem łączymy kablem optycznym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam serdecznie wszystkich jako, że jestem nowy na forum. Nie chciałem zakładać nowego wątku więc pomyślałem, że się podepnę pod temat. Przymierzam się do zakupu zestawu kina domowego do mojego skromnego pokoju 3,5x3,5m. Budżet to około 4k pln. Wstępnie według czytanych różnych recenzji i opinii na necie wybrałem ampka - Yamaha MusicCast RX-V681 oraz zestaw kolumn Kruger & Matz Passion KM0504. Chciałbym abyście mi doradzili drodzy forumowicze i pokierowali w dobrym kierunku. Czy ten zestaw będzie dobrze współgrał? Jako, że nie mam możliwości przeprowadzić odsłuchu bo nie mam u mnie w mieście sklepów z tym sprzętem pytanie czy ktoś posiada zestaw kolumn w/w i może się wypowiedzieć.
Wiem, że ampek obsługuje 7.2 ale na chwile obecną wielkość pomieszczenia jest chyba za mała żeby rozbudować.
Wszystko ma służyć głownie do filmów i PS4. Obecnie używam Logitech Z-5500.
Z góry dziękuję za wszelkie porady. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Niestety nie tędy droga. Mając taki budżet bardzo źlę go rozpracowałeś. Dużo droższy amplituner od kompletu kolumn.
Biorać pod uwagę budżet to polecał bym bardziej Onkyo 555 + Quadral Quintas 6500 + Klipsch R10SW lub ewentualnie podmienić kolumny na Taga 606.
Napisz coś więcej, gdzie ma stać sprzęt, jak chcesz go użytkować to cośCi pomogę dobrać.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...