Skocz do zawartości

Słuchawki z mikrofonem do 350 zł


Recommended Posts

Witam serdecznie.

Poszukuję słuchawek z mikrofonem (najlepiej odłączanym).

Słuchawki będą podłączone do komputera za pomocą karty SoundBlaster Omni Surround 5.1.

Słuchawki będą używane do:
- słuchanie muzyki ze Spotify
- oglądanie filmów z Netflix i YouTube
- czasem jakaś gra
- rozmowy na Skype i TeamSpeak
- łączności krótkofalarskie za pomocą D-Star, Echolink, RCForb czy HamSphere

W związku z powyższym jakość mikrofonu nie musi być jakaś mega dlatego chciałbym słuchawki z wbudowanym mikrofonem. Oczywiście jeśli za wyborem słuchawek bez mikrofonu będzie stała duża różnica w dźwięku wtedy chciałbym kupić słuchawki do 250 zł oraz mikrofon do 100 zł.

Z góry dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem mikrofon nie będzie jakiś jak piszesz jakiś "mega", ale zwykle jego obecność sprawia że słuchawki są gorszej jakości jako takie .
Lepiej kupić klasyczne markowe słuchawki za 130zł - 200zł( masz wybór ogromny, różne brzmienia pod gust ) i oddzielny mikrofon niż jakieś "gamerskie " słuchawki "all in one".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Owszem mikrofon nie będzie jakiś jak piszesz jakiś "mega", ale zwykle jego obecność sprawia że słuchawki są gorszej jakości jako takie .
Lepiej kupić klasyczne markowe słuchawki za 130zł - 200zł( masz wybór ogromny, różne brzmienia pod gust ) i oddzielny mikrofon niż jakieś "gamerskie " słuchawki "all in one".



Dzięki serdecznie za odpowiedź. W takim razie co byś polecił sprawdzić w cenie do 250 zł jeśli chodzi o słuchawki oraz jaki mikrofon który mogę postawić na biurku do 100 zł?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 250 zł masz np. Creative Aurvana Live! - "miękko" umiejscowione sa na głowie, praktycznie nie czuć tego ciężaru. Możesz też zobaczyć ofertę Superluxa. Odnośnie mikrofonu do stówki to wybierz jakiegoś Trusta (będziesz miał czysty dźwięk, ale mikrofon na stojaku może się przewracać - jest dosyć lekki).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 28.01.2017 o 16:32, jacek75 napisał:

Owszem mikrofon nie będzie jakiś jak piszesz jakiś "mega", ale zwykle jego obecność sprawia że słuchawki są gorszej jakości jako takie .
Lepiej kupić klasyczne markowe słuchawki za 130zł - 200zł( masz wybór ogromny, różne brzmienia pod gust ) i oddzielny mikrofon niż jakieś "gamerskie " słuchawki "all in one".

o ile nie jesteś "youtuberem" i nie nagrywasz profesjonalnych materiałów to daruj sobie takowe rozwiązanie... sorry jacek75... oddzielny mikrofon zazwyczaj tylko przeszkadza a i nie zawsze jest lepszy od tych w słuchawkach. Z mojej strony propozycja takowych słuchawek:

https://www.x-kom.pl/p/190028-sluchawki-przewodowe-hyperx-cloud-headset-czarne.html

aktualnie korzystam z bezprzewodowych niemniej powyższe spisywały sie rewelacyjnie zarówno w grach po sieci ze znajomymi jak i do słuchania muzyki. Ilość opinii mówi sama za siebie - gdzieś jest rownież moja ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barry Wybacz, ale Jacek ma rację. Rozwiązanie, które proponujesz jest amatorskie, i nie ma nic wspólnego z Hi-Fi. Ja i wielu moich znajomych przekopaliśmy się przez zaspy sprzętu tego typu, i wszyscy wylądowaliśmy na końcu z osobnymi słuchawkami i mikrofonem.

@wojtekj Post jest wskrzeszony ze stycznia, więc pewnie już kupiłeś, ale jak nie, to spójrz koniecznie na Audio Technica AVA400. http://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/audio-technica-ath-ava400.html

Jak dla mnie hit za te pieniądze, konkurują spokojnie z droższymi słuchawkami. Są otwarte, więc na starcie zjadają 99% "gamerskich" słuchawek pod względem przestrzeni i pozycjonowania, już nie wspominając o naturalności brzmienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Top Hi-Fi Szczecin napisał:

@Barry Wybacz, ale Jacek ma rację. Rozwiązanie, które proponujesz jest amatorskie, i nie ma nic wspólnego z Hi-Fi. Ja i wielu moich znajomych przekopaliśmy się przez zaspy sprzętu tego typu, i wszyscy wylądowaliśmy na końcu z osobnymi słuchawkami i mikrofonem.

z Hi-Fi może i nie, ale do podanych przez założyciela wątku potrzeb jak najbardziej się sprawdzi, zwłaszcza że nie znajdziecie Panowie osobno podłączanego mikrofonu w cenie do 100 zł który byłby lepszy od tego wbudowanego w słuchawki. Swoją drogą sam jestem ciekaw na co się zdecydował @wojtekj bo faktycznie trochę czasu już minęło od założenia wątku - nie zauważyłem... Pozdrawiam 

Edytowano przez Barry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam również że do takich zastosowań dobrze nadają się słuchawki z mikrofonem i nie musi on byc bardzo wysokiej jakości za to same słuchawki powinny być jak najlepsze. I w takim pułapie cenowym czasem można kupić Creative Aurvana Live 2. Te słuchawki również mogą konkurować ze znacznie droższymi i mimo że są konstrukcją zamkniętą dają bardzo przestrzenny dźwięk. Sporo zależy również od preferencji. Słuchawek trzeba po prostu posłuchać.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...