Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz?


BoskiAlwaro

Recommended Posts

Cześć. Mimo wszystko poczytaj poradnik "Pierwsze posty na forum" ze strony głównej forum.
Bo napisałeś za mało. Trzeba podać jednak maksymalny budżet na wzmacniacz.
Możesz także posiłkować się tym jak poprawnie napisali swoje pierwsze posty koleżanka i koledzy.
http://forum.audio.com.pl/Jaki-wybrac-sprz...DL4-t40922.html
http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html
http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od początku!

Potrzebuję wzmacniacza. Słucham radia. Czasem wleci jakiś film.
Źródłem dla wzmacniacza będzie TV dopóki nie dorobię się tunera z dab+.
Dostałem głośniki od zestawu HK MAS 102 i to one muszą być bazą dla sprzętu.

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

Do 1000zł. Im taniej tym lepiej. Nie stać mnie obecnie na wydatki rzędu 3000.

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

Najlepiej nowy.

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy)

Stereo

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący

brak

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?

18m2

6) Jakiej muzyki słuchamy

Wszystkiego po trochu.

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

Na 2-3 lata na pewno. Nie od razu Rzym zbudowano icon_smile.gif

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony

Korektor i pilot. Sprzęt podłączany będzie pod TV dopóki nie kupię tunera. TV przez HDMI do kumputera.

9) Dźwięk jaki lubię:

Nie jestem fanem przytłaczającego basu - delikatny w zupełności mi wystarczy. Mam armaturowe słuchawki i takie brzmienie odpowiada mi najbardziej. Przewaga środka i góry.

Głośniki znajdują się 3m od słuchającego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych kolumn , a znam je, nie ma abolutnie sensu kupować wzmacniacza za 1 tys zł, czy więcej ,to raz. Bo to tylko kolumny od miniwieży , owszem niezłej, ale jednak.
Zwłaszcza jak źródłem muzyki , radia jest telewizor, to dwa.
Tak więc spokojnie możesz sobie kupić tani wzmacniacz( pioneer a20,30, yamaha as 300, denon 520 )plus używany tuner za 100zł może starczy jeszcze na dac fiio d3 pod TV( żeby nie grać po wyjściu słuchawkowym).
Lub lepiej kupić odpowiedni dac dla sygnału z komputera jeśli tam masz muzykę.
Możesz też spokojnie kupić amplituner stereo i masz radio na pokładzie, typu yamaha rs300, pioneer sx20(jest klasyczne z FM i drugi model z radiem dab, ale już bez fm) , a Onkyo tx 8020 ma też nawet wbudowane już wejście optyczne dla tv i coaxialne(dla sytuacji kiedy chciałbyś użyć np. dvd jako odtwarzacza płyt cd) .
W każdym z tych przypadków , mimo że nieco inaczej grających, kolumny będą słabym ogniwem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak o wiele lepiej. Szkoda tylko, że nie napisałeś jaki typ dźwięku lubisz. Bardziej jasny, ostry, twardy chłodny, czy odwrotnie?

Moim zdaniem szkoda wydawać na nowy wzmacniacz 1000 zł, bo to będzie po prostu słaby wzmacniacz. Nie chodzi o moc, tylko o jakość dźwięku.
Za połowę tych pieniędzy możesz kupić używany, starszy wzmacniacz, który pokaże temu nowemu jak się odtwarza muzykę.
A za resztę możesz kupić jakieś fajne, też oczywiście używane kolumny. Czyli jakieś monitory (podstawkowe, standowe).
Kto wie, może starczy jeszcze na jakiś tuner FM za kilkadziesiąt zł. Ale raczej już bez zdalnego sterowania.

Korektor sobie odpuść. Takie urządzenie było modne kilkadziesiąt lat temu, gdy dźwięk zestawów był fatalny a nagrania często na kasetach, jeszcze gorszej jakości. Nie wydawaj pieniędzy na coś co jest niepotrzebne i tylko psuje dźwięk, wprowadza szumy, zniekształcenia.

Te kolumny które masz, też raczej sobie daruj. Są naprawdę nieciekawe. Popsują tylko dźwięk podany przez przyzwoity wzmacniacz.

By poprawić dźwięk z telewizora potrzebny byłby raczej choć podstawowy przetwornik cyfrowo-analogowy. Czyli tzw. DAC.
Podstawowy kupisz za kilkadziesiąt zł. Trochę lepszy będzie kosztował 200 - 300 zł.

Napisz co Ty na to, co zdecydowałeś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No tak o wiele lepiej. Szkoda tylko, że nie napisałeś jaki typ dźwięku lubisz. Bardziej jasny, ostry, twardy chłodny, czy odwrotnie?



Stoję raczej po jasnej stronie mocy - o ile przy takim budżecie można w ogóle wziąć preferencje pod uwagę.

To o czym napisał Jacek jest dokładnie tym czego potrzebowałem. 'Jak Cię mogę', dopóki nie uzbieram na porządny zestaw.
Moja 15 letnia wieża Soniaka swoje wygrała. Nawet te biedne H/K dadzą radę icon_smile.gif

I tak na koniec.. Po ile mogą chodzić te kolumny? A teraz dołóżmy do tej kwoty mój 1000 i pomyślmy co za to mogę kupić. Poczytam o zestawach w pracy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na allegro i olx wzmacniacza Grundig FineArts V3 lub V4, które można obecnie dostać do 600 zł
Jeśli chciałbyś uzyskać taką samą jakość dźwięku wybierając nowe urządzenie, to wyniosłoby Cię to ok 2000-2500 zł
Jakiś czas temu ludzie z branży, którzy go testowali mówili że dźwięk jest na poziomie 3000 zł ale w to już nie wnikam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz być po jasnej stronie brzmienia tzn. dobrej kontroli, w miarę detalicznej ( z tymi kolumnami ) i coś z nowych to bardziej coś z Pioneera typu A20, lub A30( to niezły wzmacniacz, z rytmicznym basem, klarowną górą, który świetnie sprawdzi się z dobrymi dużymi kolumnami jak kiedyś kupisz ) lub amplituner sx20dab, lub wersji fm ( może używany). Także yamaha as300, lub amplituner rs 300, lub rs500. Wspomniane Onkyo tx8020 z wejściem optycznym, choć gra ciut łagodniej od tamtych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w jakim celu polecany jest nowy wzmacniacz za 1000 zł, skoro on jest daleko za murzynami w porównaniu do tańszych i używanych.
Napisałem o Grundigach, które zjedzą takiego pioneera na śniadanie i popiją ciepłym mleczkiem. Jest to zupełnie inne granie i tyle.
Tak jak wspomniał Angel - nowy za 1000 zł będzie po prostu słaby.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor pisał, że raczej nowy. Pisałem też, że nawet w takim wypadku i tak to kolumny będą słabym ogniwem. Jak kupi więc lepszej klasy używany wzmacniacz, to kolumny nadal będą słabym elementem;/
Oczywiście może z czasem je zmienić, nie bierze z nimi ślubu;)
Może też je sprzedać i za kwotę około 1200zł szukać jakiś użwanych choć niestarych monitorów za około 600-700 zł przykładowo monitor audio mr2, lepiej bx2, magnat quantum , canton gle 426, indiana line nota 260 czy innych, kupić też używany wzmacniacz za 500zł.
Z tym drugim będzie łatwiej, na kolumny trzeba się czasem uzbroić w cierpliwość i śledzić aukcje.
Zakup jednak sprzętów tak nowych jak i używanych, czy starszych wymaga też pomyślunku i wiedzy, to że coś jest niby lepszej klasy nie znaczy że automatycznie musi zgrać się z resztą zestawu i co ważne potem się podobać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak chcesz być po jasnej stronie brzmienia tzn. dobrej kontroli, w miarę detalicznej ( z tymi kolumnami ) i coś z nowych to bardziej coś z Pioneera typu A20, lub A30( to niezły wzmacniacz, z rytmicznym basem, klarowną górą, który świetnie sprawdzi się z dobrymi dużymi kolumnami jak kiedyś kupisz ) lub amplituner sx20dab, lub wersji fm.



Zdecydowałem się na Pioneer'a SX-20 DAB. Dzięki Jacek!
Reszcie zawodników też stawiam zimne piwko. Sam siedzę trochę w temacie dokanałówek i założę się, że każda zaproponowana tutaj opcja była warta uwagi. Tym razem wybieram jednak drogę na skróty - przynajmniej do momentu w którym będę mógł pozwolić sobie na zestaw za 5,000-10,000zł icon_twisted.gif


//TEMAT DO ZAMKNIĘCIA //NO TO JESZCZE CHWILĘ POCZEKAMY !!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...