Skocz do zawartości

Tanie kolumny do klasyki


tonikk

Recommended Posts

Witam, być może nie jest to najlepsze miejsce na mój problem, ale spróbuję.

Chcę kupić zestaw kolumn podlogowych (podłogowe bo wizualnie ładne) (do 3 tys.) w przyszłości wzmacniacz niezbyt drogi. Posiadam pokój z aneksem kuchennym ok 25 m kw.

Chciałbym żeby zestaw nadawał się do słuchania MUZYKI KLASYCZNEJ, myslę, ze moje pozostałe płyty nie sa wymagajace.

Podaję dość niski poziom cenowy, wiem, że ten projekt będzie kompromisem, ale być może można te 3 tys na kolumny i 2 tyts. na wzmacniacz wydac w miarę sensownie, albo zupełnie głupio i tej ostatniej opcji chciałbym iniknąć.

pozdrawiam, przepraszam za mało profesjonalne pytanie ale moze ktoś ma podobne upodobania i doswiadczenia.

WAŻNE - słucham muzyki raczej cicho (bloki) wiec szukam sprzętu, który zagra przyzwoicie w cichym lub srednim poziomie.

Co powiecie np. o Dali Zensor 5, tak na rybkę, żeby zacząć od czegoś, nie zanm sie zupełnie na kolumnach, przypadkiem te wpadły mi w oko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 tys to całkiem sporo, jest mnogość różnych wariacji kolumn i wzmacniaczy, zwłaszcza te pierwsze zaskakują różniridniścią brzmienia.
Poszukaj co możesz za to kupić, potem poczytaj może dział testy jak coś cię zainteresuje.
Co do "ładności" podłogówek to bywa różnie, cm na to nie wpływają.
Jednak w 25m podłogówki jak najbardziej pasują.
Niewielkie Dali 5 w tej cenie są średnie, jak dla mnie czegoś im brak.
Pytania jakie brzmienie lubisz muzyki klasycznej tak bardziej twardo, dokładnie, koncertowo, czy miękko, ciepło??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grają na 18m2 z tx -8150 i brzmią bardzo ładnie, równo we wszystkich pasmach, bez podbijania, ale słucham rocka, popu, i filmową, przy klasyce nie wiem. Trochę się naprzestawiałem mebli, aby wysunąć je do przodu i złapać trójkąt równoboczny, ale warto było icon_smile.gif Polecam przesłuchać i porównać z innymi, 25 m2 to sporo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na Monitor Audio Bronze BX5? Moim zdaniem znacznie lepsze i dojrzalsze w brzmieniu od przereklamowanych Zensorów.
Do muzyki klasycznej, jazzu itp. są idealne (dance, disco nie są straszne) http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/04/246249.php
Kolumny bardzo szczegółowe, ciepło i przyjemnie grające. Cena jest oczywiście do negocjacji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za ile możesz kupić Castle Knight 4?
Używane kolumny i wzmacniacz nie wchodzą w grę? Mógłbyś mieć sprzęt na sporo wyższym poziomie jakościowym, jeśli idzie o dźwięk.

Knight 4 są dobrymi kolumnami. grają przyjemnie, z ociepleniem. Mają dobre, choć niewyeksponowane wysokie tony, ładną, pełną średnicę i dobrej jakości niskie tony. Są stosunkowo łatwe w ustawieniu. Nawet bliżej ściany. Choć wiadomo, że kolumny na ogół korzystają na większym od niej odsunięciu. Grają bardziej homogenicznie i plastycznie niż analitycznie. z odpowiednim wzmacniaczem można uzyskać dużą dawkę przyjemności płynącej z muzyki. Są dość uniwersalne i powinny dobrze zagrać muzykę klasyczną.

Wzmacniacza nie polecam, bo nie wiem czy wybierzesz te kolumny i ile na niego zostanie pieniędzy.
Pamiętaj, że na tym poziomie trzeba już kupić dobrej jakości kable, lepsze niż podstawowe. By nie zaprzepaścić tego, co może zaoferować taki niezłej już jakości zestaw. Potencjalnie.
Masz jakieś choćby podstawowe okablowanie?

A dlaczego nie napisałeś jakie masz lub planujesz mieć źródło dźwięku? Przecież to bardzo ważne?
Dlaczego nikt o to jeszcze nie zapytał? icon_rolleyes.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie myślałem o tym. Mam zwykły CD Yamahy, Blueray z SACD ale płyt mam niewiele w tym formacie, poza tym będę korzystał z https://www.digitalconcerthall.com oraz z jakiegoś niedrogiego gramofonu.

Co do używanego sprzętu to wzmacniacz jak najbardziej, a kolumny to już zależy od wyglądu, będą stały dość wyeksponowane więc muszą się prezentować w miarę icon_wink.gif. Nie chodzi o pojedyncze ryski, ale np czarne mi nie pasują. Edytowano przez zieluwid
Nie pisz swioch postów jednego pod drugim, używaj opcji edytuj i uzupełniaj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej odwrotnie, bo wzmacniacz to elektronika i teoretycznie może coś nawalić, choć naprawdę rzadko. Awarię to najczęściej wina nieodpowiedniego obchodzenia się np przepinania kabli pod włączonym sprzętem itd
Natomiast kolumny to nie samochód, więc czy kolumny mają rok, czy 10 lat grają tak samo. I jak ktoś nie biega po mieszkaniu z szablą, czy nie ma stada kóz, to dlaczego miały by mieć oznaki wyeksploatowania, porysowania?
Zazwyczaj jak ktoś kupił kolumny kilka lat temu za 5 tys to nie woził ich na dyskotekę w szkole maluchem, prędzej woził Altusy, więc inna grupa docelowa tych produktów była i inna kultura użytkowania;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli szukasz kolumn nowych to zensor ale model 7. Ewentualnie wspomniane bronze 6, myślę że spodobały by ci się także melodika bl40.
Co do wzmacniacza Nad 326, marantz pm6006 lub Yamaha as501 w zależności od wybranych kolumn.

Podjedz do nas na odsluch. Jeśli wybierzesz sprzęt ok, jeśli nie to i tak miło spędzony czas a ty wyjdziesz z doświadczeniem czego szukasz.

Pozostaje do dyspozycji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci naprawdę proponował używane. Kolumny tej klasy i wzmacniacz są już zazwyczaj bardzo zadbane, bo kupowane przez świadomych słuchaczy, wiedzących czego chcą. A jeśli np. używane kolumny kosztują teraz 3kzł, to jako nowe mogły kosztować 4 - 6 kzł a nieraz więcej. Nikt mające tak kosztowny sprzęt nie traktuje go źle. A raczej chucha i dmucha.

Nowy owszem kupisz niezły. Ale jakbyś za jakiś czas sprzedawał, bo jednak stwierdzisz, że Ci nie odpowiada albo po prostu poczujesz chęć zmian na lepsze (co jest bardzo częste jeśli spróbuje się lepszego dźwięku), to stracisz na nim 25 - 50%.
Oczywiście Ty decydujesz i po zastanowieniu się napisz czy szukamy kolumn a później wzmacniacza z drugiej ręki?

I uwaga techniczna. Nie cytuj całych postów a szczególnie jeśli bezpośrednio na nie odpowiadasz. Robi się bałagan, wątek nieładnie wygląda, mało przejrzyście. Aby usunąć niepotrzebne cytaty możesz użyć funkcji edytuj i wykasować zbędny tekst.
Na przyszłość używaj przycisku Odpisz, tego w trochę niższym rzędzie (pomiędzy przyciskami Szybka odpowiedź a Nowy temat).
Nie przysparzaj pracy moderatorom.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,

myślę że spodobały by ci się także melodika bl40.



Jestem bliski wyboru BL40. S4Home macie powystawową wersję w promocyjnej cenie oraz jakąś nową. Czy one różnią się czymś poza wyglądem? I jeszcze jedno pytanie, czy gdybym w przyszłości chciał rozbudować zestaw do 5.1. (5.0) będę mógł dokupić kompatybilny głośnik centralny i satelity?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na razie pproenyeslrm wygląd. Przymierza się do odsłuchu. Brak czasu. Zapraszam



Coś tam się posypało na łączach icon_wink.gif A jak te BL40 mają się do Polk Audio TSx330T?? Czy dla moich potrzeb byłby to sensowny wybór? Wizualnie bardziej mi się podobają, ale to w sumie nie jest kluczowe. Czarne BLki też jakoś tam się spasują ze ścianą. Nie wiem czym w praktyce różni się dziura basowa z przodu i z tyłu. Ja mogę kolumny odsunąć od ściany maks 50 cm.

Aha jeszcze jedno. Piszą w necie, że Melodika BL40 pozwala na odsłuch na dużej głośności, bez straty jakości. To mnie wogóle nie interesuje, bo ja nie mam możliwości słuchać głośno i żyć w zgodzie z sąsiadami. Wręcz przeciwnie, te kolumny bym preferował, które dobrze zagrają także cicho.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zdarza mi się icon_sad.gif
Polk wbrew pozorom jest rowniejszy. Melodika ma lepsze zensjcir na basie. Stopa jest bardziej wyraźna.
Grają dobrze cicho bo nie są twarde. Musisz uniksc kokumn , twardych sterylnych one grają gorzej cicho. No i tannoya to taki jego znak firmowy już icon_smile.gif
Polk jest mocniejszy ale ciekawiej gra melodika.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...