Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mariusz1967

Nowy amplituner

Recommended Posts

Witam . Szukam ampli kd do ok 7 tyś .Posiadane kolumny to : jpw 910 milenium - przód , sub velodyne ct 120 , centralny kef c6lcr , orac kef c3 satelity . Obecny ampli to onkyo tx ds.-787 . Co proponujecie . icon_smile.gif Pokój ok 28 m2 . Przepraszam za literówkę w tytule - ma być oczywiście amplituner

Czy jesteś zadowolony z tego Onkyo?
Dźwięk ci odpowiada?
Jeśli tak to możesz iść w model rz1100.
Jeśli jednak chciałbyś go nieco wyrównać, złagodzić to model marantz sr7011 .

Zapraszam na odsluch.
W przypadku pytań pozostaje do dyspozycji.

Tak , jestem zadowolony , szwankuje stereo co prawda . Amplituner z ospałego leniwca w miarę przekręcania gałki Vol w prawo staje się bezlitosną bestią wypełniającą decybelami każdy zakamarek pokoju , aż do momentu kiedy kolumny frontowe nie wytrzymują i muszą ,, odpocząć,, . Do czego zmierzam , często słucham tez w systemie all i są pewne braki w mocy (być może żaden z apli nie poradzi sobie aby jednocześnie napędzić wszystkie końcówki mocy ) . Druga sprawa to jednak brakuje obsługi nowych formatów . Amlituner kupiłem w 2001 roku i chciałbym tez wiedzieć jak brzmią nowe modele na tle już leciwego tx ds.-787 . pozdrawiam

No to rz1100 będzie dobrym modelem.
Niestety na pre i końcówki mocy nie wystarczy kasy.
Myślę że taki 1100 zapewni ci optymalne warunki pracy.

Pozostaje do dyspozycji

Dźwiękowo są ok ale mają wyraźne braki w mocy zasilania. To o czym piszesz spadku mocy będziesz odczuwać.
Myślę także czy aby model onkyo 810 nie byłby ok a na front zastosować końcówkę mocy. Wówczas dynamiki na fron masz full i nie ma spadku na pozostałych kanałach. A cena podobna

Pytanie które ktoś mi zadał ładne parę lat temu.
Szczerze nie wiem icon_smile.gif nie stosuje sie teraz ani matrix 6.1 ani jednego tylego głośnika.
Chodź nie wykluczone że jest taka opcja.

Póki co , po ostatniej imprezie ampli wykończył mi 3 tweetyry w moich kef-ach . Przypadek czy zemsta ? icon_biggrin.gif za to iż miałby iść w odstawkę ? . Tak poważniej teraz . S4home czy aby nowy ampi nie będzie killerem dla moich kolumn ?

Jak się okazało to obecny jest.
Wiesz co nie spotkałem sie nigdy aby amplituner był za mocny do kolumn. Pytanie jak go używasz.
Impreza na maksa, można się zapomnieć i efekt gotowy.
Proponuję raczej rozwagę w tej kwestii.

Ale wracając do tematu nie ma zbyt mocnych wzmacniaczy.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować