Skocz do zawartości

Onkyo Tx-8150, Yamaha MCR-N570 lub 670, Pioneer X-HM 570d który?


Pioner

Recommended Posts

Cześć,
Sluchajcie szukam fajnego sprzętu. Obecnie doszłam do etapu, że wybieram między następującymi (kolejność nie związana z preferencjami):

1. Pioneer X-HM 72 D-K
2. Yamaha MusicCast MCR-N470 D
3. Pioneer X-HM 76 D-BB
4. Onkyo TX-8150 z monitorami MR2 lub Canton GLE420
5. Yamaha MusicCast MCR-N570 D
6. Yamaha MusicCast MCR-N670 D

W yamasze podoba mi się teoretyczna możliwość kierowania muzyki do różnych urządzeń, różnych firm, w różnych pokojach. Wiec myślałam że będę mogła puścić do pokoju dziecięcego bajkę, mężowi "zenka" icon_smile.gif do kibelka, a sobie w salonie koncert. Ale dzisiaj usłyszałam 470 i byłam zdruzgotana. Brzmiała znacznie gorzej niż posiadany soundbar Samsunga HW-H 450... Więc może i to przesyłanie muzyki jest na takim poziomie?

Onkyo słyszałam z cantonami i brzmiał cudnie. Ale nie ma tych funkcji rozsyłania dźwięku.

Kto mi doradzi? O kwocie przeznaczonej nie piszę, bo oczekuję na poradę od tych co po moim wyborze już wiedzą, w jakim budżecie operuję.

Dzięki icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo istotnych informacji nie zamieściłaś jednak (np wielkość pomieszczenia, preferencje i wiele innych)


Tu masz link z informacjami jak prawidłowo napisać pierwszy post:

http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html



im więcej napiszesz tym podpowiedź będzie zdecydowanie lepsza.
Pamiętaj, że jeśli coś jest do wszystkiego, to odbije się na jakości brzmienia, ale może uzupełnij jeszcze informacje ??? Dobrze je wzbogacić rzutem pomieszczenia, zdjęciami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszystkie informacje już podałam.

Uzupełniam to czego brakuje:
4. Mam kolumny ze starego sprzętu. Skart E 430/100/8. Ale bałam sie wspominać, żeby nie zostać zakrzyczana, że to co ma pare lat to już starożytność i do niczego się nie nadaje.
5. Ok.35 m2
6. Różnej
7. Zakup na kilka lat (czymdłużej tum lepiej, przyzwyczjaj się i lubię swój sprzet).

Pozdrawoiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 metrów i mini wieża? To nie przejdzie. Jedyny element który wybrałeś sensowny to onkyo 8150 reszta jest po prostu za słaba. Zostaje jeszcze kasa na całkiem nieźle większe monitory jak quantum 673. Chodź raczej obstawial bym podłogowe jak Polk audio t50 czy heco victa 702.

Zapraszam na odsluch.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się nowe propozycje. Generalnie zrezygnować z pierwotnie wybranych pioneerów i yamah. Do rozwagi pozostał jedynie onkyo i pojawiły sie inne yamahy R-N402D i R-N602. Droższa yamaha powoduje jednak wzrost kosztów szczególnie biorąc pod uwagę kolumny proponowane przez S4Home. Suma zaczyna osylować wokół 4 a wolałabym gdyby pozostała ponizej 3.

Kolumny podłogowe, wielkie wymagają dużej ilosci miejsca obok sprzetu. U mnie go brakuje, trzeba by rozstawić szerzej, a wtedy trzeba po ścianie poprowadzić kable, a to będzie brzydko wyglądać. Kucie odpada bo jestem po remoncie. Więc może takie które można powiesić nad TV.

Co więc dalej. Generalnie nigdy od nikogo nie usłyszałam złego słowa na temat onkyo. Więc może nie ma co się na siłe nastawiać na musiccast yamahy. Chociaż nie ukrywam że fajnie by było mieć możliwość puszczenia dziecku do pokoju na soundbar bajki. Ale bez tego tez jakoś przeżyję. Poza tym zastanawiam się nad odległością działania. Bo sygnał wysyłany jest za pomocą bluetootha aten ma przecież ograniczony zasięg.

Co więc dalej?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model 402 od razu odpuść. Gra źle w stosunku do ceny. Masz jeszcze pioneera sx30 to konstrukcja bliźniacza do onkyo.

Sygnał bt przez ścianę i tak nie przejdzie
Będzie ciepło i szarpalo. Zawsze nagrasz na oena i wrzucisz do usb.
Jeśli podwiesisz kolumny to tak samo stracisz jak byś podłogowe powiedzmy czymś przystawił.

Wrzuć zdjęcie jak wygląda teraz ten układ pokoju.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Uzupełniam to czego brakuje:
4. Mam kolumny ze starego sprzętu. Skart E 430/100/8. Ale bałam sie wspominać, żeby nie zostać zakrzyczana, że to co ma pare lat to już starożytność i do niczego się nie nadaje.
5. Ok.35 m2


To że jakiś sprzęt ma parę lat to nie problem, były świetne rzeczy-sprzęty w tamtym czasie, ale były i słabiutkie i budżetowe, problem że to te drugie- słabiutkie, kiepściutkie. Które będą dużym ograniczeniem czegoś lepszego, już od poziomu mini wieży, a mini wieża w 30 m to pomyłka, jak Tico dla dużej rodziny;)
Jak chcesz coś sieciowego to raczej nie model 402, prędzej pozornie gorzej wyposażony, tańszy, ale lepszy rn500, lub Onkyo tx8130. Jak wszystkie funkcje i klasę wyżej onkyo 8150, Yamaha rn 602, Harman kardon, Pioneer sx30 i kolumny ale w ten metraż duże. I jak mają dotrzymać kroku amplitunerom i pasować w metraż to coś od poziomu : Magnat quantum 675/677, Jbl studio 280, Monitor Audio bx6, STX electrino 250 itd ( to tylko propozycje i luźne przykłady). Gorszej klasy, czy jakieś maluszki będą słabym ogniwem takiego systemu.
Po kosztach poniżej tysiąca Magnat supreme 1002, STX f-200, Taga 606. Oczywiście można szukać jakiś fajnych używanych.

Cytat

Kolumny podłogowe, wielkie wymagają dużej ilosci miejsca obok sprzetu. U mnie go brakuje, trzeba by rozstawić szerzej, a wtedy trzeba po ścianie poprowadzić kable, a to będzie brzydko wyglądać. Kucie odpada bo jestem po remoncie. Więc może takie które można powiesić nad TV.


Kolumny, normalne nie wielkie i miejsca raczej trochę dalej niż obok. Kolumn nie stawia się po bokach wzmacniacza, raczej w kolumny stoją 2,5 - 3,5 m od siebie.
Kable leżą najczęściej na podłodze, a nie na ścianie i mogą być bardzo ładne i w różnych kolorach i że kolumny mają kable nie jest powodem to wstyd, tak jak nie są nimi sznurówki w butach icon_lol.gif .
Kolumny podłogowe stoją na podłodze a małe podstawkowe ( jeśli mały metraż) na wysokości głowy słuchacza- podstawowe zasady.
Dlaczego ludzie nie piszą " mam mało miejsca więc może TV na suficie ", a kolumny rzucają na ścianę , czy odpukać po rogach za zasłoną ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fajna odpowiedź. Rozumiem, że moje skarty to niska półka i przez to się nie nadają do nowego sprzętu, nie pokażą fajnego dźwięku z dobrej klasy odtwarzacza.

Co do kolumn, kabli i miejsca. Z technicznego pkt widzenia pewnie masz rację. Ale... nie każde pomieszczenie jest zbudowane tak, że na jednej krótszej ścianie masz drzwi, po przeciwnej stronie okno, po lewej meblościankę z miejscem na tv, odtwarzacz i głośniki a po prawej, na wprost przed tv kanapę. Co pozwala ustawić głośniki po bokach a kable rzucić na podłogę niech zbierają kurz.
Mój salon choć ma trochę metrów to jednak podzielony jest na strefy, wypoczynkową i jadalną. Część z miejscem na tv i muzykę jest w pobliżu otwartego wejścia. Ustawiając kolumny za nim mam wybór, tak jak piszesz rzucić kable po ziemi i wchodząc, chodzić po nich lub przymocować je do ściany ale wtedy będą niestety bardzo wdoczne. W drugą stronę też mam zabudowany kominek więc kable musiałyby przechodzić przed nim. To również nie będzie estetyczne. I hasło przearanżuj układ pomieszczenia również nie zadziała. Zresztą wg mnie to sprzęt trzeba dobrać tak, zeby spełnił wymagania w takim układzie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...