Skocz do zawartości

Zestaw stereo do ok. 3k


mistermajster

Recommended Posts

Cześć,

Lubię słuchać muzyki w dobrej jakości dźwięku i z tego powodu zdecydowałem się na zakup zestawu stereo.
Nie mam praktycznie żadnej wiedzy w jaki sposób wybrać sprzęt, więc proszę Was o pomoc.

Podstawowe założenia:
1. Zestaw sterowany z komputera PC oraz z telefonu
2. Zestaw w pokoju 3,2 x 4m
3. Słucham rocka
4. Może być używane lub nowe
5. Czasami lubię posłuchac głośniej, a nie chcę tracić na jakości

Nie wiem jakie dane mogą jeszcze pomóc.

Pozdrawiam Patryk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. A dane możesz podać jeszcze takie jak koleżanka i koledzy, którzy prawidłowo oraz obszernie napisali swoje pierwsze posty. Poczytaj.
Plan pokoju z podanymi wymiarami i propozycją ustawienia kolumn, miejsca odsłuchowego oraz/lub zdjęcia bardzo wskazane.

http://forum.audio.com.pl/Jaki-wybrac-sprz...DL4-t40922.html
http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html
http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html

Z tego, co już teraz mogę Ci napisać, to że kolumny powinny być raczej podstawkowe. Monitory na standach. Albo naprawdę niewielkie (jakby rozbudowane w dół o obudowę, monitory) kolumny standowe. Inaczej możesz mieć nadmiar niskich tonów, co jest dużo bardziej przykre niż ich niedomiar. Bo czasem uniemożliwia normalne słuchanie.
By podłączyć komputer i telefon do wzmacniacza oraz kolumn, potrzebny Ci będzie przetwornik cyfrowo-analogowy. Czyli DAC.
Najlepiej z wejściem/wejściami cyfrowymi odpowiednimi do wyjść komputera i telefonu. Np. optyczne i USB.
Z komputera najlepiej grać na plikach bezstratnych jak FLAC i WAVE. Z telefonu słuchaj sobie w drodze do oraz z pracy. Na słuchawkach.
To nie jest dobre źródło do słuchania w poważnym stereo.
Rozumiem, że chodziło Ci o źródła dźwięku do podłączenia a nie o faktyczne sterowanie tym zestawem? Czy jednak źle zrozumiałem?

W budżecie 3 kzł. proponuję jednak używane elementy. Zyskasz lepszą jakość dźwięku. Nówki zagrają stosunkowo słabo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazałeś plan pokoju. Ok. Ale może narysuj na podstawie poniższych miniporadników jak chcesz ustawić kolumny, aby móc spełnić choć podstawowe warunki odsłuchu stereo?
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php
Bo jeśli mają stać wąsko na jakimś biureczku jak narysowałeś, to może faktycznie kup Yamahę PianoCraft. I niech Ci przygrywa.
Nie bardzo wiem jak chciałbyś rozbudować ten "system"?
Można oczywiście za jakiś czas kupić lepsze kolumny, ale na pewno nie za bardzo wymagające, by wzmacniacz z tej Yamahy je dobrze napędził.

Jeśli chcesz coś lepszego, to musisz poprawnie ustawić, bo inaczej nie ma to większego sensu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mistermajster, poczytaj moje posty a konkretnie moj temat i zobacz co mi zostalo polecone i dlaczego pisze Ci o kolumnach, ktore akurat mam na sprzedaz. Szkoda, ze zaden z bardziej doswiadczonych kolegow nie chce sie odniesc do mojej propozycji bo wtedy mialbys inny poglad bo w tej chwili faktycznie moze wygladac to tak jakbym chcial Ci cos wcisnac. Oczywiscie, ze pisze o nich bo je mam, moge porownac tylko z modelem sc-l bo takowe rowniez posiadam. Mi na tym forum polecono jedne i drugie z tym, ze model sc-l jest 2x drozszy od proponowanego sc-s. Poszukaj moj temat jesli chcesz sie wiecej dowiedziec a moze jednak jakos doswiadczony kolega cos powie o tym sprzecie tutaj?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

mistermajster, poczytaj moje posty a konkretnie moj temat i zobacz co mi zostalo polecone i dlaczego pisze Ci o kolumnach, ktore akurat mam na sprzedaz. Szkoda, ze zaden z bardziej doswiadczonych kolegow nie chce sie odniesc do mojej propozycji bo wtedy mialbys inny poglad bo w tej chwili faktycznie moze wygladac to tak jakbym chcial Ci cos wcisnac. Oczywiscie, ze pisze o nich bo je mam, moge porownac tylko z modelem sc-l bo takowe rowniez posiadam. Mi na tym forum polecono jedne i drugie z tym, ze model sc-l jest 2x drozszy od proponowanego sc-s. Poszukaj moj temat jesli chcesz sie wiecej dowiedziec a moze jednak jakos doswiadczony kolega cos powie o tym sprzecie tutaj?



A jaki wzmacniacz polecasz do w/w kolumn?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie te kolumny graly (tak jak z reszte te obecnie) z audiolab 8000a. Z tego co juz troche na forum poczytalem, posprawdzalem rozne testy jest to wzmacniacz grajacy dosc detalicznie, do grania bardziej "cieplego" polecany byl w moim watku myryad mi 120. Ja osobiscie kolumny kupilem totalnie w ciemno (z polecen forumowiczow) i z nimi wybralem sie po wzmacniacz. Odsluchalem u goscia na kilku roznych i jednak audiolab wypadl jak dla mnie najlepiej mimo, ze wcale nie byl najdrozszy bo sluchalem swoich kolumn nawet na klocku 2x drozszym. Dodam tylko, ze u mnie zrodlem dzwieku jest komputer i jako dopelnienie zestawu sluzy DAC "Aune t1 mk2". Jak dla mnie gra to swietnie mimo, ze niestety moj pokoj odsluchowy akustyka nie grzeszy... Natomiast mialem okazje posluchac swojego sprzetu w pokoju gdzie zasady akustyki sa zachowane i tam zrobil na mnie piorunujace wrazenie, natomiast licz sie z tym, ze nie jestem doswiadczonym uzytkownikiem, dopiero pol roku temu dzieki temu forum zaczalem przygode z stereo, dlatego fajnie jakby jakis bardziej doswiadczony kolega Ci cos doradzal i moze porownal albo choc opisal to co ja polecilem. Moj post nie mial za zadanie wepchnac Ci czegos na sile.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...