Skocz do zawartości

problem z basem


zodzak

Recommended Posts

Witam,
Proszę o pomoc odnośnie basu w moim zestawie stereo. Od czasu do czasu czytam jak to ludzie narzekają że ma ją za małe pomieszczenia odnośnie zestawów głośnikowych jakie zamierzali sobie kupić lub kupili. Że głośniki jakie mają muszą tłumić przez zatykanie bas refleksów. Ja mam od dłuższego już czasu zestaw creek CD evolution 2 + creek evolution 2 wzmacniacz + dwie kolumny monitor audio RS8. Powierzchnia pomieszczenia to 25mkw.
Podczas odsłuchu siedzę na wprost głośników i jakbym ich nie ustawiał mam zbyt mały bas. Powiem więcej - bas refleks według mnie w ogóle nie pracuje przy wzmocnieniu rzędu 1/4 mocy wzmacniacza. Czy to jest prawidłowo?
Czy tak sparowany sprzęt może ma na tyle "wyrafinowany" bas że więcej raczej z niego nie wyciągnę? Ogólnie same głośniki basowe w porównaniu do moich poprzednich głośników są bardzo leniwe i nie chodzi mi tu o rodzaj basu a o samą pracę głośników. Nie raz mam wrażenie że w ogóle nie pracują.
Kolumny mam podłączone jedną parą kabli a pomiędzy zaciskami mam założone mostki. A może powinienem te mostki usunąć?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cześć. Ilość niskich tonów zależy od wielu czynników. Na pewno od pomieszczenia. Jego wielkości ale także proporcji i odległości w jakiej kolumny są ustawione od ścian.
Na początek spróbuj pojeździć kolumnami w przód i na boki. A także miejscem odsłuchowym w przód i tył. Może w jakimś ustawieniu niskie tony pokażą się w wystarczający sposób? Tak nieraz bywa. Mogłeś trafić na miejsce, które wygasza niskie tony.
Ale cały pokój może być taki. Choć jak pisałeś inne kolumny spisywały się lepiej.

Zależy to także od kolumn. Może MA RS 8 nie należą do szczególnych tytanów jeśli chodzi o wielkość niskich tonów. Ale powinny mieć je spore i co najmniej zadowalające. Może wiesz, ale głośniki w tych kolumnach są to C-CAM czyli sandwich metalowo-ceramiczny.
Teoretycznie lekkie membrany. Moim zdaniem dość trudne do prawidłowego napędzenia.

A wzmacniacze Creek, mimo, że ładnie grają znane są także z niezbyt dobrej wydajności prądowej.
Moim zdaniem wzmacniacz może nie do końca sobie radzić z tymi kolumnami. Choć może Evo 2 jest wyjątkiem i nie o to chodzi.
Możliwe, że po prostu potrzebny tym kolumnom wzmacniacz mocniej podający niskie tony.

Bass-refleks pracuje zawsze, tylko nie zawsze możesz wyczuć efekty jego działania.

Jeśli kable masz gołe, niekonfekcjonowane, to odizoluj trochę bardziej, usuń zworki (blaszki) z terminali kolumn i podłącz kolumny wsuwając kable od dolnych zacisków do górnych. Uważaj by nie zewrzeć plusa z minusem.
A jeśli masz z końcówkami, to kup pół metra dobrego kabla głośnikowego, potnij na cztery części i połącz górne i dolne zaciski. Zworki oczywiście odłączając.
Nie wiem czy to choć trochę pomoże w ekspozycji niskich tonów, ale powinno poprawić dźwięk w innych aspektach.

Jakie masz kable głośnikowe i interkonekty? Podaj marki i symbole.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam szkic pokoju wraz z rozstawieniem głośników. Co do kabli to niestety na samych kablach nie mam żadnych oznaczeń ale kupując zestaw kupiłem także kable. Muszę odszukać fakturę to może na fakturze będzie producent. Usunąłem mostki na rzecz przedłużonych kabli. Niestety jest już późno więc nie mogę odsłuchać i sprawdzić jak wpłynęło to na sam dźwięk. Jutro sprawdzę i dam znać.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Załączam szkic pokoju wraz z rozstawieniem głośników. Co do kabli to niestety na samych kablach nie mam żadnych oznaczeń ale kupując zestaw kupiłem także kable. Muszę odszukać fakturę to może na fakturze będzie producent. Usunąłem mostki na rzecz przedłużonych kabli. Niestety jest już późno więc nie mogę odsłuchać i sprawdzić jak wpłynęło to na sam dźwięk. Jutro sprawdzę i dam znać.



A jaki wzmacniacz byście polecili do tych głośników?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie na samym początku poeksperymentować należy z ustawieniem kolumn. Stoją wg mnie za blisko ściany tylnej i za blisko siebie. Poczytaj może trochę o trójkącie odsłuchowym (miejsce odsłuchowe wraz z każdą kolumną tworzą trójkąt równoboczny). Tak jak wspomniał Angel, pojeździj trochę z kolumnami po pokoju zanim zaczniesz wydawać pieniądze, je zawsze zdążysz wydać. Jeśli poza tymi przedmiotami naniesionymi na rzut nic więcej nie ma (nic nie pochłania fal dźwiękowych, nic nie rozprasza), to podejrzewam problemy dźwiękowe w różnych aspektach przy każdym sprzęcie grającym w takim pomieszczeniu.

Można też trochę poczytać o interferencji destruktywnej (właśnie te wygaszanie fal), spotkałem gdzieś jakieś informacje, że takie zjawisko w niektórych miejscach pomieszczenia może zachodzić, tym bardziej złych akustycznie, gdzie fale nie "gasną" tak szybko i mogą na siebie "wpaść" w przeciwnej fazie. W internecie jest dużo o tym opisane, więc nie ma sensu myślę cytować.

Brak basu, jak i jego dudnienie (co często niwelujemy ustrojami) z moich najświeższych zdobyczy literackich ma często związek właśnie z interferencją, więc ponownie kłania się akustyka pomieszczenia. Oczywiście nie neguję wcześniejszych odpowiedzi kolegów odnośnie (ewentualnej) nieodpowiedniej konfiguracji sprzętu, czy jego wyboru.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że trzeba zacząć od akustyki i ustawienia kolumn. Jeśli nie znasz koniecznie poczytaj.
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php
Po więcej zgłoś się do mnie na PW podając adres mailowy, to prześlę Ci ciekawe i przystępnie napisane artykuły na ten temat.

Twoje kolumny na pewno stoją za wąsko. Nie wiem czy to wpływa na niskie tony. Ale na pewno scenę stereo nasz tam fatalną, ściśniętą.
Jeszcze jak słuchasz z sofy, to już zupełnie tragedia. To ma być odsłuch stereo? icon_eek.gif
A masz możliwość ustawienia kolumn przy dłuższej ścianie? Albo diagonalnie. Czyli "w karo", by róg pokoju był pośrodku bazy z tyłu kolumn (trzeci rysunek w miniporadniku o akustyce).
Będziesz wiedział o czym piszę, jak poczytasz.

Być może jak pisze Simson Twój pokój wygasza niskie tony. Ja tak miałem w jednym pomieszczeniu. Nic nie dawało rady. Dopiero małe podstawkowe kolumny jako tako w tym zakresie zagrały, bo i tak nie schodziły super nisko.
Niskie tony były słyszalne dopiero w przedpokoju koło drzwi na klatkę schodową. I tam były całkiem potężne.

I tak sobie pomyślałem. Na pewno grają głośniki niskotonowe? przyłóż do nich ucho a nawet delikatnie palec jak gra muzyka. Pracują?
Może są uszkodzone, albo odłączone? Próbowałeś słuchać tych kolumn w innym pomieszczeniu? Jeśli przestawienie w inne miejsca w tym pokoju, w tym koło dłuższej ściany oraz diagonalnie nie da rezultatu, to spróbuj wynieść kolumny do innego pomieszczenia. Może nawet do jakiegoś kolegi i tam posłuchać, czy dobrze grają. Czy to wina pokoju, czy wzmacniacza?
A może jeszcze czegoś innego?
Choć może prostsze byłoby pożyczyć od kogoś jakiś inny w miarę dobry wzmacniacz i sprawdzić jak zagra z Twoimi kolumnami.

Na razie powalcz z akustyka, ustawieniem kolumn. Wypróbuj te wszystkie sposoby. Na inny wzmacniacz ewentualnie przyjdzie czas.

I na koniec. Głośniki masz już ustawione na stałe. W kolumnie (kolumnie głośnikowej). To kolumny trzeba ustawić. Głośnik i kolumna to co innego.
Głośnik jest częścią kolumny jak motor (silnik) jest częścią motocykla (pojazd). Piszmy poprawnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem test z podmianą wzmacniacza. Zabralem dziecku moj stary wzmacniacz Technicsa. I co się okazalo .... że rzeczywiście Creek Evolution 2 mocą basu nie grzeszy. Przy podobnej głośności Technics próbował wypluć mi membrany na srodek pokoju przy ustawieniach neutralnych nie mówiąc już o podbiciu basu opcją Loundnes (czy jak to sie pisze:) ). Oczywiście jakość dźwięku czy sama przestrzeń nie ma się w ogóle do porównania ale bas się znalazł. Pytanie moje jest takie. Jaki wzmacniacz bylby podobny jezeli chodzi o jakość dźwięku ale mial wiecej mocy w basie zwłaszcza podczas cichego odsłuchu? Cena w granicach ceny mojego Creeka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć za ile można go sprzedać. Wszystko zależy od rynku w danym momencie. Czyli od popytu.
Sprawdź może w Archiwum Allegro po ile się sprzedawały?
Ja prawie zawsze wolałbym poszukać używanego niż nowego w podobnej wielkości budżecie.
A jaki konkretnie, to już właśnie jak będziesz wiedział ile przeznaczyć na wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Oczywiście nie neguję wcześniejszych odpowiedzi kolegów odnośnie (ewentualnej) nieodpowiedniej konfiguracji sprzętu, czy jego wyboru.




...tak tylko chciałem napomknąć, że też miałem rację icon_wink.gif



Kolumny zapewne także odsunąłeś od ściany i bardziej na boki? To musiało również pomóc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. To bardzo indywidualna sprawa zależna od pomieszczenia i jego charakterystyki, od kolumn i ich typu a także do pewnego stopnia od preferencji słuchacza.
W wielu wątkach na tym forum podaje linki do miniporadników o akustyce i ustawianiu kolumn. Czytałeś? Chyba nie, wnioskując z tego co piszesz.
Jeśli chcesz, to napisz do mnie na PW, podając adres mailowy a prześlę Ci ciekawie i przystępnie napisane artykuły na ten temat.
Naprawdę warto się z tym zapoznać jeśli myślisz o dźwięku dobrej jakości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze przedmówcy prawią, co sam nausznie sprawdziłem. Z kolumnami pojeździłem - opis w wątku http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=45289&hl= co przyniosło wymierny efekt. A także inne rzeczy zrobiłem, również opisane, które i Tobie, Kolego Autorze przydać się mogą.

@Angel - materiały o akustyce wysyłasz zacne, publicznie o tym wspomnieć wypada icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeśli kolumny stały tak gdzie są a wymiana na inny wzmak już przyniosła znaczny efekt to jednak nie akustyka.
Masz szczęście że creek należy do grona niezbyt popularnego Hi-Fi weźmiesz za niego więcej.
Ile? Nie wiem. Sledze rybek ale nie znam wszystkich cen.
Myślę że moje propozycję powinieneś upolować w podobnej cenie a będzie to grało lepiej.
Ewentualnie żeby być pewnym możesz szukać używanego wzmaka wśród występujących jeszcze jako nowe. Wtedy odsluchasz go przed wyborem.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Myślę, że jednak trzeba się skoncentrować na wzmacniaczu.
Kable zasilające owszem coś tam dają. Ale w tym wypadku na cud bym nie liczył.
Przy w miarę neutralnie podającym dźwięk wzmacniaczu można to czy owo poprawić kablami. Ale nie przy ewidentnym braku niskich tonów.
Moim zdaniem to się nie uda.
Oczywiście po zakupie wzmacniacza trzeba będzie zaopatrzyć się w jakieś przyzwoite kable zasilające. Pewnie używane. Choć kilka setek trzeba będzie dać. A jakie, to już zależało będzie od tego, co będziesz chciał nimi skorygować.

Tymczasem będę szukał wzmacniacza dla Ciebie.
Szkoda, że nie chcesz pełnej średnicy a wycofaną. Przecież w paśmie średnich tonów dzieje się najwięcej. Przecież najniższe i najwyższe tony, to tylko dopełnienie całości. Bardzo ważne, oczywiście, ale jeśli średnica nie jest dobra, to mamy niezbyt naturalny dźwięk.
Trzeba zatem szukać coś grającego konturowo, czyli skrajami pasma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła. Chciałbym zmienić mój wzmacniacz na coś innego. W związku z tym proszę Was o jakieś sugestie odnośnie nowego wzmacniacza. Koszt do 3500zł. Sprzęt nowy lub używany. Co do barwy dźwięku jaki lubię obawiam się, że nie potrafię go tak jednoznacznie określić ale spróbuje. Aby opisać Ci dźwięk jaki lubię posłużę się dźwiękiem mojego Creeka. W moim wzmacniaczu podoba mi się szczegółowość, czystość wysokich dźwięków ale chciałbym bardziej wycofać średnicę i wzmocnić bas. Zauważyłem, że z mojej płytoteki mam tylko kilka płyt które mógłbym słuchać głośno bo są bardzo skrzekliwe jak tylko się robi głośniej. Tak jak już wcześniej pisałem chciałbym mieć dostęp do mocniejszego basu już w niskich wartościach głośności aby nie być zmuszonym zawsze słuchać muzyki średnio głośno lub bardzo głośno. Bas lubię miękki soczysty, ciepły. Co proponujecie?

Pozdrawiam,
Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę trudno. Bo jak niskie tony są soczyste, miękkie, ocieplone, to na ogół i średnica jest dość pełna, obecna.

Normalnie poleciłbym Ci jakiegoś Musical Fidelity.
A tak, to może Xindak albo Baltlab? Czy dzielony Rotel?
NAD S 300, będzie chyba za jasny? Ale to mocna sztuka.

http://allegro.pl/musical-fidelity-a3-2-du...6717084821.html
http://allegro.pl/rotel-rc-1070-i-rb-1072-...66.html#thumb/1
http://allegro.pl/xindak-xa-6950-09-i6713785046.html
http://allegro.pl/nad-s-300-i6718986826.html
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/04/246509.php (Baltlab Epoca 3) .
http://allegro.pl/musical-fidelity-a3-dual...6713733544.html
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/04/246421.php (Primare A 30.1 3999 do negocjacji)

To przykłady wzmacniaczy. Może koledzy coś podpowiedzą?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
Jestem nowy na forum - proszę o wyrozumiałość.
Wpisuję sie do tego wątku, bo podmieniając typ kolumn mam dokładnie ten sam problem.
Słucham sobie na MA Silver 8 podłączonych do marantza PM-8005. I niestety nie do końca jestem zadowolony. Średnica jest bez zastrzeżeń, czysto, szczegółowo.. Ale niestety ten zestaw rozczarowuje w zakresie niskich. Bas jest, i to czasem czuć że głęboki, ale jest zagubiony w średnicy.
W skrócie- te kolumny męczą, musi być na prawdę dopasowana płyta aby bas był chociaż zadowalający.
Przestawiałem, rozstawiłem, skróciłem kable (mają 3 m długości, dość grube 4mm) i tak na prawdę to chyba nie jest to..

Czy powinienem zmienić wzmacniacza?
Czy to kolumny mają taką urodę (a nie są brzydkie muzycznie! żeby tylko mocniej było czuć niskie!)?
Bardzo proszę o opinie,

Ewent. czy wymiana CD coś może zmienić?? używam 15-letniego sony es i nigdy z nim nie miałem problemów, tzn zawsze było z nim tylko lepiej..

Dziękuję!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to już taka "uroda" tych kolumn. Jak pisałem nieraz głośniki kompozytu C-CAM mimo, że niby lekkie, to jednak wymagają dużo prądu od wzmacniacza.
Nawet stosunkowo silne nie zawsze sobie radzą z dobrym ich wysterowaniem. Tu musi być naprawdę kawał porządnego pieca, by zagrało jak trzeba. Oczywiście pewnie niektórzy się ze mną nie zgodzą, ale trudno. To jest moje zdanie.

Sądzę, że wymiana CDka niewiele pomoże. Równie dobrze można by kupić podkreślające niskie tony kable Monster Cable (szczególnie interkonekty) albo głośnikowe Melodika.
Ale to by było dobre tylko, gdyby trzeba było w niewielkim stopniu skorygować, uwypuklić niskie tony.
Tobie podejrzewam chodzi o znacznie więcej.

A tak z ciekawości.
Jakiej wielkości masz pokój?
Kolumny ustawione przy krótszej czy dłuższej ścianie? Próbowałeś przy innej niż teraz stoją?
A jak zestaw gra w innym pokoju? Może spróbuj u kolegi? zorientujesz się, czy to wina kolumn, wzmacniacza, czy też pomieszczenia.
Bo są takie pokoje, które wygaszają niskie tony niemal niezależnie od ustawienia kolumn.
Może masz możliwość pożyczenia innego wzmacniacza? Nawet teoretycznie gorszego.
Kable masz podłączone do dolnych zacisków w kolumnach czy do górnych? Zworki (blaszki) masz założone?
Kable głośnikowe jakie masz (marka, symbol)? Jakie interkonekty?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, opisz coś więcej na temat ustawienia kolumn, metrażu. Dobrze gdybyś zamieścił rzut lub szkic z naniesionymi meblami, kolumnami. Całkiem prawdopodobne, że winą może być zła akustyka. W złych warunkach akustycznych częstym problemem są właśnie niskie tony, no i jak to często bywa najtrudniej je okiełznać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Myślę, że to już taka "uroda" tych kolumn. Jak pisałem nieraz głośniki kompozytu C-CAM mimo, że niby lekkie, to jednak wymagają dużo prądu od wzmacniacza.
Nawet stosunkowo silne nie zawsze sobie radzą z dobrym ich wysterowaniem. Tu musi być naprawdę kawał porządnego pieca, by zagrało jak trzeba. Oczywiście pewnie niektórzy się ze mną nie zgodzą, ale trudno. To jest moje zdanie.

Sądzę, że wymiana CDka niewiele pomoże. Równie dobrze można by kupić podkreślające niskie tony kable Monster Cable (szczególnie interkonekty) albo głośnikowe Melodika.
Ale to by było dobre tylko, gdyby trzeba było w niewielkim stopniu skorygować, uwypuklić niskie tony.
Tobie podejrzewam chodzi o znacznie więcej.

A tak z ciekawości.
Jakiej wielkości masz pokój?
Kolumny ustawione przy krótszej czy dłuższej ścianie? Próbowałeś przy innej niż teraz stoją?
A jak zestaw gra w innym pokoju? Może spróbuj u kolegi? zorientujesz się, czy to wina kolumn, wzmacniacza, czy też pomieszczenia.
Bo są takie pokoje, które wygaszają niskie tony niemal niezależnie od ustawienia kolumn.
Może masz możliwość pożyczenia innego wzmacniacza? Nawet teoretycznie gorszego.
Kable masz podłączone do dolnych zacisków w kolumnach czy do górnych? Zworki (blaszki) masz założone?
Kable głośnikowe jakie masz (marka, symbol)? Jakie interkonekty?



Witam,
Pokój i ustawienie również niemal identyczne do kolegi rozpoczynającego posta - pokój ok. 28m2 i praktycznie pusty (ok 6 na ok. 5m) i ustawienie podobne czyli na krótszej ścianie. Tyle że rozstaw mam słuszny bo ok. 4m między kolumnami. Z innym ustawieniem nie próbowałem, ale bawiłem się w odstawianie od ściany i - w jakimś stopniu - odstawione od ściany na powyżej 1 m grają lepiej. [u]Ale to wciąż nie są te kolumny o których niektórzy piszą że trzeba BR zatykać bo "bas jest potężny[/u]" Kiedy takie coś czytam to skupiam się na tekście czy na pewno mówimy o tych samych kolumnach.. Wcześniej zestaw grał w pokoju 24m2 w ustawieniu na długiej ścianie (ok. 5,5 x ponad 4) i było MOŻE lepiej ale nie na tyle abym tego problemu nie widział.
Z innym wzmacniaczem nie ma sie co chwalić, próbowałem ze starym amplitunerem sony i poza różnicą w głośności wynikającą zapewne z mocy urządzenia - różnic na plus z niskimi nie zauważyłem..
Z innym wzmacniaczem BĘDĘ próbował o ile ktoś podpowie mi że TAN ma realne szanse poprawić coś w omawianym temacie. Bo wymienienie 10 urządzeń ze względu na chroniczny brak czasu nie jest u mnie wykonalne, ale już np: stwierdzenie że NAD 356 to jest rozwiązanie które PRAWDOPODOBNIE coś zmieni - bardzo by mi się przydało..
Tak jak kolega pisze - to nie jest "mały problem" - wg mnie to jest "gruby" problem. Od razu nadmienię że mam dobry słuch, czesto w nocy oglądam tv na "1" głośności pilota icon_wink.gif) Potrzebuję kogoś kto powie, ze te kolumny PO PROSTU NIE MAJĄ ANI "POTEŻNYCH" ani nawet dużych "basów". Może są stworzone do muzyki klasycznej.. Bo tej też słucham i tutaj oczywiście mogę jedynie powiedzieć że Silver8 sprawdzają się wyśmienicie..
O markach kabli nie mogę się wypowiedzieć, kiedy zmieniłem przewody z 1,5 na 4mm kupiłem kable po ok. 50PLN/m i tyle wiem. Interkonekty - stare pozłacane Thomsony, ale zmieniałem na inne od kolegów (proste i tanie) i szczerze mówiąc różnicy nie tyle nie znalazłem (BO BYWAŁA) co nie potrafię zdefiniować - na pewno nie załatwiało to problemu tego posta w widocznym dla mnie zakresie.
Kable są podłaczone do zacisków dolnych na kolumnach (no i są blaszki łączące z górnymi).

Reasumując: jak wspominałem - to są bardzo urocze kolumny (potrafią pięknie zagrać!) GDYBY JESZCZE WYDUSIĆ Z NICH WIECEJ NISKICH BYŁBY IDEAŁ. Teraz sobie pomyslałem, że ONE NA PRAWDĘ MAJĄ MOŻLIWOŚĆ tylko nie wiem czemu nie zawsze ją ujawniają. Kiedy utwór się zaczyna i nie gra środek - bas jest perfekcyjny, NIE WGNIATA POTEGĄ ale schodzi nisko i jest precyzyjny. No ale jak zagrają śrenicę.. A TRAGEDIA TO JEST JAK SIĘ WŁĄCZY JAKIŚ REMASTER z niską dynamiką. NIE DA SIĘ SŁUCHAĆ choćby to był najbardziej ukochany kawałeczek..

Proszę podzielić się doswiadczeniami z Silver8 (koniecznie z tymi bo inne MA RX8 i wcześniejsze to KONSTRUKCJE PODOBNE ale jednak różne!)
Może jakieś opinie o PM8005?? Nie wiem co o nim mysleć. NB - nawet podkręcenie na max niskich na wzmacniaczu NIE WYMUSZA basu który byłby zadowalający. Tego oczywiście się nie robi bo zmienia to cały przekaz - ale tak dla infomacji podpowiem, że mimo wszystko najlepiej to działa na Source Direct..

Bardzo dziekuję za wszelkie uwagi!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...