Skocz do zawartości

problem z basem


zodzak

Recommended Posts

Połączenie marantza z tymi kolumnami nie jest udane.
Z tych kolumn możesz uzyskać dobry, ba głęboki i kontrolowany bas.
Nie są to także kolumny trudne do napędzania więc z mocą wzmacniacza problemów byś nie miał.
Obstawial bym z używek naima, caspiana, lampy na kt66, batlaba
Z nowych w tej cenie będzie ciężko zastąpić 8005tke.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Skoro odsuwanie od ściany przynosi pozytywne rezultaty to jest nadzieja na znaczną poprawę. Myślę, że warto jeszcze podczas odtwarzania muzyki pochodzić po pokoju, a także przedpokoju, nawet w narożniki pomieszczeń i posłuchać, czy są miejsca lub miejsce, z których ewidentnie słychać niskie tony. Eksperymenty z ustawieniem kolumn na krótkiej i długiej ścianie wg mnie konieczne do wykonania. Może jest możliwość wstawienia do pokoju jakiś półek, dywanów, kwiatów (generalnie go trochę "zagracić") ? I myślę, że warto zrobić eksperyment typu wysunięcie jednej z kolumn ku przodowi (względem drugiej) o jakieś od 80cm - do nawet 170 cm (kilka prób) i sprawdzić czy bas się nie pojawia ? Może i brzmi to dziwacznie, ale spotkałem się z takim testowaniem (sprawa związana z amplitudami, gdy nie nakładają się w fazach zgodnych, zaś fazach przeciwnych). Wówczas mamy do czynienia z tzw. "wygaszeniem fali". Przed inwestowaniem pieniędzy nie warto tego sprawdzić? Koszt finansowy - 0 zł, jedynie trochę wolnego czasu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zodzak, kupiłeś już jakiś wzmacniacz, szukasz, zastanawiasz się? Ciekaw jestem co u Ciebie.

Simson
, słuszne uwagi. Trzeba zacząć od sprawdzenia tego wszystkiego. Bo wydać pieniądze można, ale być może nie potrzeba.

S4Home, jeśli kolumny z takimi membranami są łatwe do napędzenia jak piszesz, to czemu co trochę czytamy na forum, że wzmacniacze sobie z nimi nie radzą?
Chyba, że masz na myśli, iż są łatwe do napędzenia jeśli wzmacniacz jest naprawdę mocny i wydajny prądowo? icon_wink.gif
I pisząc to wymieniłeś wszystkie "niezbyt mocne" wzmacniacze jakie by pasowały. Może trochę konsekwencji w tym co piszesz, proszę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupiłem icon_sad.gif zastanawiam się. Swoją drogą to chciałbym je gdzieś odsłuchać a najlepiej podpięte pod moje kolumny, no ale o takie szczęście będzie trudno. Na tą chwilę obserwuję te wzmacniacze które wymienialiście powyżej. Chciałbym przed zakupem być pewny wyboru aby tym razem dopasować wzmacniacz pod moje gusta dźwiękowe icon_wink.gif W miedzy czasie mam nadzieję sprzedać mojego Creeka. Jak tylko nabędę jakąś dodatkową wiedzę nie omieszkam się nią z wami podzielić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak. Ale pamiętaj, że kolumny więcej wnoszą do dźwięku. Decydują o brzmieniu.
Creek ma fajną barwę, ciekawie gra. Ale powinien napędzać raczej mniejsze kolumny, najlepiej podstawkowe.

Ja chyba zostawiłbym kolumny. I skoncentrował na kupieniu do nich jak najlepszego wzmacniacza.
Żadna z moich propozycji nie przypadła Ci do gustu?
Może sam czegoś poszukasz, zaproponujesz?
Możemy drogą eliminacji wybrać najlepszy wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to że nic mi do gustu nie przypadło ale tak jak pisałem wyżej chciałbym je odsłuchać a z tym jest duży problem w okolicy Ustki. Sklepy nie posiadają takiego sprzętu a jedyny sklep hifi w Słupsku też ma ograniczone możliwości.
Chyba będę musiał wybrać się do Trójmiasta. Ale to już wówczas jak uda mi sie sprzedać wzmacniacz. Jeżeli słyszeliście może że ktoś jest zainteresowany zakupem Creek Evolution 2 to dajcie znać.


Cytat

Może i tak. Ale pamiętaj, że kolumny więcej wnoszą do dźwięku. Decydują o brzmieniu.
Creek ma fajną barwę, ciekawie gra. Ale powinien napędzać raczej mniejsze kolumny, najlepiej podstawkowe.

Ja chyba zostawiłbym kolumny. I skoncentrował na kupieniu do nich jak najlepszego wzmacniacza.
Żadna z moich propozycji nie przypadła Ci do gustu?
Może sam czegoś poszukasz, zaproponujesz?
Możemy drogą eliminacji wybrać najlepszy wzmacniacz.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 26.02.2017 o 23:55, Angel napisał:

Może i tak. Ale pamiętaj, że kolumny więcej wnoszą do dźwięku. Decydują o brzmieniu.
Creek ma fajną barwę, ciekawie gra. Ale powinien napędzać raczej mniejsze kolumny, najlepiej podstawkowe.

Ja chyba zostawiłbym kolumny. I skoncentrował na kupieniu do nich jak najlepszego wzmacniacza.
Żadna z moich propozycji nie przypadła Ci do gustu?
Może sam czegoś poszukasz, zaproponujesz?
Możemy drogą eliminacji wybrać najlepszy wzmacniacz.

Witajcie ponownie :)

Sprzęt zmienił właściciela więc zaczynam na poważnie szukać nowego. W związku z tym jeszcze raz proszę o pomoc w znalezieniu czegoś sensownego. Kwota jaką chcę przeznaczyć to jakieś 4000zł na wzmacniacz. Jak na tą chwilę moje kolumny Monitor Audio RS8 zostają ale jeżeli będzie taka konieczność to także je zmienię. Sprzęt może być używany. Z przeglądanych na allegro wizualnie podoba mi się Denon 1520ae. Jest jeszcze w sprzedaży to łatwo będzie go odsłuchać. Co jeszcze polecacie w tym przedziale cenowym z mocnym ciepłym basem i lekko wycofaną średnicą? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to dostaniesz nowy.

Używany to już PMA2010AE, Musical Fidelity M5i, Yamaha AS2000. Do RS8 raczej Denek i MF.

 

Dnia 24.02.2017 o 01:02, Angel napisał:


S4Home, jeśli kolumny z takimi membranami są łatwe do napędzenia jak piszesz, to czemu co trochę czytamy na forum, że wzmacniacze sobie z nimi nie radzą?
Chyba, że masz na myśli, iż są łatwe do napędzenia jeśli wzmacniacz jest naprawdę mocny i wydajny prądowo? icon_wink.gif
I pisząc to wymieniłeś wszystkie "niezbyt mocne" wzmacniacze jakie by pasowały. Może trochę konsekwencji w tym co piszesz, proszę.

Przepraszam nie zauważyłem, że padło pytanie do mnie :)

Wiem stary temat ale odpowiem.

Pytanie czemu czytamy że sobie nie radzą. Bo jeśli ktoś nie jest zadowolony z brzmienia tych kolumn to przeważnie zwala na wzmacniacz. Monitor Audio ma specyficzny dźwięk. Na prawdę wiel, wiele osób uważa że robią świetne pierwsze wrażenie a przy dłuższym odsłuchu męczą.

Masz rację co do Naima, idealny przykład słabego mocowo wzmacniacza który gra lepiej basowo od wielu mocniejszych konkurentów. Batlab, niezwykła swoboda grania. Caspian osobne zasilanie przedwzmacniacza osobne końcówkę mocy, stosunkowo "normalna" moc jak na wzmacniacz a jednak gra dociążonym dźwiękiem i radzi sobie z większymi kolumnami. Lampki :) no to lampki.

Dałem teraz przykłady mocnych mocowo wzmacniaczy, niech będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w salonie HIFI w moje okolicy i słuchałem Marantza PM6006 bo innego nie mieli, do którego podpięte mieli kolumny Tannoy XT 8F. Powiem Wam, że naprawdę zagrały fajnie ... tak pode mnie :) Ile z tego dźwięku zawdzięcza się wzmacniaczowi a ile kolumnom?

Dodatkowo stał tam także wzmacniacz Pioneer a-50DA, którego strasznie zachwalał sprzedający. Mówił, że w porównaniu do Denona 1520 ma jak to określił lepszego kopa czyli chyba miał na myśli, że jest wydajniejszy prądowo. Niestety podłączony był do podstawowych Klipsch-ów i dźwięk z niego mocno odbiegał od połączenia Marantz+Tannoy. Co sądzicie o tym Pioneerze?

Pytanie rodzi się takie - czy jest jakakolwiek szansa, abym dobrał tak wzmacniacz, aby na tych moich RS8 zagrało to tak jak na tych Tannoyach? Czy może to raczej niemożliwe i muszę raczej sprzedać moje kolumny? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno większy wpływ na dźwięk mają kolumny i oczywiście akustyka pomieszczenia.

A wzmacniacz może mieć też duży wpływ, ale na pewno nie myślałbym w żadnym wypadku o nowym. Tylko używany i dobrze dobrany. Z pewnością mocno i soczyście grający. 

Czy to Cię zadowoli, nikt tego nie zapewni. Ale jest duża szansa, że odpowiednio dobry wzmacniacz wyciśnie z Twoich kolumn ciekawy dźwięk. Pamiętaj, że ostatecznie zostanie Ci świetny wzmacniacz a będziesz powoli składał na lepsze/inaczej grające kolumny. Nie ma tego złego... .:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega 1Ender żartował tylko a'propos innego tematu ze wzmacniaczem Hegel H360. Ale dobrze S4Home, że potwierdzasz jak on gra. Bo niektórzy myślą, że jak się kupi drogi wzmacniacz, to znaczy, iż jest świetny.xD Choć recenzje rzeczywiście ma dobre. Ale to nie pierwsze i nie ostatnie takie.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2017 o 18:54, Angel napisał:

Hegel H360. Ale dobrze S4Home, że potwierdzasz jak on gra. Bo niektórzy myślą, że jak się kupi drogi wzmacniacz, to znaczy, iż jest świetny.xD Choć recenzje rzeczywiście ma dobre. Ale to nie pierwsze i nie ostatnie takie.

Recenzje dobre bo firma zapłaciła. Takie jest życie. xD Tacy duzi i nie wiedzą xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten wątek i aż trudno uwierzyć że te kolumny mogą produkować mało basu. Ręki nie dam sobie uciąć że to były te ale cena sie zgada, wygląd tez... wyglada na to że ich słuchałem z audiolabem 8200a i moon-em (jakiś mały wzmacniacz)

z moim audiolabem było tego basu zbyt dużo i niezbyt dobrze kontrolowany. 

Mam taki własny test na kontrolę , płyta and justice for all 

4 i 6 utwór -jak na 6 zaczyna funkcjonować taki basowy przydźwięków jednostajny, kolumny nie sa dla mnie :). Tak  odpadły MA a ESA poległa kompletnie i nie podniosła się.

W związku z czym mam radę. Weźcie ulubioną płytę. Idźcie do salonu i przesłuchanie minimum 3-4 zestawy i te MA wasze. Będziecie mieli lepsze rozeznanie jaki bas i jaka ilość wam pasuje.

Obawiam się że kwestia rozumienia sformułowania "dobry wystarczający bas" może być bardzo bardzo różnie pojmowana.

z czystym sumieniem moge polecić audiolaba ale z zastrzeżeniem takim że gdy w utworze naprawdę dużo sie dzieje to zaczyna sie on trochę gubić.

 

Kolejna sprawa to akustyka o której już pisano.

U mnie bylo tak że w 1/3 odległości od ściany przy której stały głośniki tworzyła się dźwiękowa głucha dziura. Wielokrotnie chodziłem po pokoju szukając takich miejsc :) to ciekawa obserwacja. Pomogło zabudowanie tylnej ściany dodatkowymi pułkami na płyty CD i położenie grubego wlochacza na podłogę. Mam jeszcze głowy sufit ale ceny rozpraszaczy sa koszmarne.

Taki eksperyment proponuję. Pochodzicie po pokoju i poszukajcie bo może się okazać że znajdziecie bas :)

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jedno "Weźcie ulubioną płytę. Idźcie do salonu i przesłuchanie minimum 3-4 zestawy i te MA wasze. Będziecie mieli lepsze rozeznanie jaki bas i jaka ilość wam pasuje.:

Wyklucza drugie "Kolejna sprawa to akustyka o której już pisano."

:)

To gdzie słuchacie nie ma związku z tym jak to będzie grać u was.

PS. A to wątek nie o Heglu już?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pozwala ustalic konkretny punkt odniesienia. Zestaw taki i taki w.zaadaptowanym akustycznie pokoju odpowiada mi najbardziej.

To jest jakas podstawa. Ustalenie jakie zestawienie dl sluchacza jest nazwijmy to "referencyjne". Bez tego to sobie.mozecie gadac do upadlego a jeden bedzie gadał o zielonym a drugi o powiedzmy turkusowym a dla trzeciego bedzie to niebieski :)

A nastepnym krokiem moze być dopiero analiza.i rady dotyczace akustyki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chciałem Was poinformować, że wybór padł na Marantza PM8005. Odsłuchiwałem i Denona 1520 i Vincenta (hybrydę) a także Atola. Biorąc pod uwagę koszty i moje upodobania co do dźwięku wybór padł na Marantza. Gra trochę jaśniej jak Denon ale także potrafił basowo napędzić kolumny Monitor Audio. Jakbym miał większy budżet to wybór padł by na Vincenta no ale niestety ... może następnym razem ;)

Na tą chwile jestem baaaardzo zadowolony. Moje MA zaczęły w końcu grać i to jest najważniejsze. Dziękuję Wam wszystkim za udział w dyskusji i pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję zakupu i życzę dużo zadowolenia ze słuchania muzyki. A na lepszy wzmacniacz składaj powoli. Ale kup już dużo lepszy, wyższy model. Może właśnie jakiegoś Vincenta? Kto wie?

Marantz powinien się jeszcze wygrzać, system ułożyć. To jest akurat dobry model tego producenta. Coś tam na pewno da się zrobić kabelkami. O akustyce "nie wspominam", bo to oczywiste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...