Skocz do zawartości

Onkyo tx-nr636 vs. Yamaha RX-A840 vs. Marantz SR5009 vs. Denon AVR-X2300W


aprilrecords

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie,
na wstępie zaznaczę, ze jestem tu nowy i kompletnie się nie znam się na elektronice.
Potrzebuję zestawu stereo z możliwością połączenia pod TV do pomieszczenia 24m2.
Kupiłem już 2 kolumny podłogowe Dali Zensor 7 więc został mi jeszcze amplituner.
Na chwilę obecną nie mam TV więc zestaw będzie służył tylko do muzyki, ale w przyszłości na pewno się pojawi.
Mój budżet to 2000zł i wychodzę z założenia, że lepiej kupić używany wyższy model jak nowy niższy.
Nie wiem czy amplitunery, które biorę pod uwagę maja odpowiednią moc i ilość omów do moich kolumn?
Bardzo proszę o pomoc w wyborze ewentualnie jakieś sugestie, a rozważam te amplitunery:

Onkyo tx-nr636
Yamaha RX-A840
Marantz SR5009
Denon AVR-X2300W
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc planujesz kupić amplituner kinowy, do dwu Dali zensor 7 i nie masz telewizora, hmm można i tak budować kino domowe icon_wink.gif

Cytat

Mój budżet to 2000zł i wychodzę z założenia, że lepiej kupić używany wyższy model jak nowy niższy.


Takie coś bardziej się sprawdza jak kupujesz kolumny, lub wzmacniacz stereo, wtedy faktycznie można wyrwać coś z wyższej półki , czy nawet dwie...ale w amplitunerze kinowym raczej nie ma to sensu, bo to sprzęt gdzie nowinki robią się przestarzałe po trzech/czterech latach( kodeki, dacki etc). Oczywiście tu nie ma problemu te są dość nowe, ale...
Jaki sens kupować używane np Onkyo 636 za 2 tys, jak za tyle jest nowe 656 jak poszukasz, podobnie Denon, co do Marantza , Yamahy faktycznie nie załapiesz się na nowy model tej klasy. Warto dodać, że amplitunery kinowe dużo szybciej tracą cenę niż np wzmacniacze stereo.

Cytat

Nie wiem czy amplitunery, które biorę pod uwagę maja odpowiednią moc i ilość omów do moich kolumn?


Dali zensor 7 są akurat dość łatwe w napędzeniu, średnio wymagające bo 6 ohmowe ( http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-g...1-dali-zensor-7 ). Chociaż faktycznie gdyby to były kolumny np 3, 4 ohmowe wiele amplitunerów miałoby problem z ich dobrym wysterowaniem. Nie chodzi tu o moc, ale wydajność prądową, często niską, kiedy kolumna ma odtworzyć bas , spada jej impedancja , czyli rośnie zapotrzebowanie na prąd, prąd z amplitunera-jego zasilacza, oglądając film amplituner KD wspomaga się subem, ale w muzyce mogłoby być już średnio.

Jak pisałem te kolumny są dość łatwe, amplitunery ze średniej półki dadzą sobie z nimi radę, więc na Twoim miejscu bardziej skupiłbym się na brzmieniu jakie chcesz uzyskać icon_wink.gif . Jednak ich brzmienie sporo się różni, warto by posłuchać , lub chociaż poczytać o nich .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Czy będziesz w przyszłości podłączal resztę kolumn? Czy zależy ci tylko na stereo?
Jeśli stereo to nie idz w amplituner kina domowego. Wówczas onkyo ale model 8150 lub czysty wzmacniacz nad 326 bee lepiej się sprawdzą.
Jeśli jednak będziesz rozbudowywać o kino to twoje typy nie są najlepsze
Onkyo 636- w cenie 2000 zł dostaniesz nowy 656
Yamaha 840 niby aventage ale tylko leży koło nich. Nie różni się niczym od 681. Wolał bym niższy model, teoretycznie niższy.
Marantz 5009 ok fajny model ale na pewno je taka cena
Denon x2300 w podobnej cenie możesz mieć nowy.

W przypadku pytań lub wycen pozostaje do dyspozycji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi,
Nie planuję podłączać dodatkowych kolumn, stereo w zupełności mi wystarczy.
Rzuciłem okiem na Onkyo Tx-8150 i wydaje się ono być najlepszym dla mnie wyborem ponieważ ma to czego najbardziej potrzebuję, czyli wbudowane Wi-Fi, Bluetooth, radio internetowe, możliwość podłączenia pod TV oraz lepsze parametry pod kątem stereo.
A teraz pytanie odnośnie kolumn, czy Dali Zensor 7 będą odpowiednie do tego amplitunera?
Mam możliwość sprzedania ich i kupna TAGA Harmony Azure F-100 v.2 zaoszczędzając przy tym killaset zł. A może jakieś inne do 2500zł?
Zaznaczę jeszcze, że słucham muzykę elektroniczną, klasyczną, chill oraz rap.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepsze, a inne. ( Choć dla mnie od Klipscha faktycznie sporo nawet tańszych kolumn jest lepszych, ale o gustach się nie dyskutuje)
Jak słuchasz sporo muzyki, lub zwyczajnie lubisz brzmienie nieco pełniejsze, a nie ostre i analityczne to Dali zensor 7, czy nawet Magnat 725 , będą bardziej takowe niż Klipsch. Taga gra bardziej rozrywkowo, koncertowo niż Dali 7, ale mniej ostro niż Klipsch.

Amplituner stereo jak te z propozycji jest sporo lepszy niż amplituner kinowy, nawet sporo droższy , pomijam już wygodniejsza obsługę.
Co prawda gatunek muzyczny nie zawsze musi determinować brzmienie, ale w tych gatunkach co słuchasz Onkyo się sprawdzi, gra nie co twardziej od Yamahy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...