Skocz do zawartości

Zestaw audio do rocka, klasyki i jazzu - 3000zł


Alabama

Recommended Posts

Szukam sprzętu do małego pokoju, umeblowany, 10 metrów kwadratowych, podłużny.

Chcę słuchać na tym klasycznego rocka (Led Zep, The Doors, Dire Straits itp. ), sporadycznie metalu (Katatonia), klasyki, a w przyszłości potencjalnie rozszerzę horyzonty o jazz.

Sprzęt będzie stał na biurku (2,5 m x 60 cm). Zamierzam słuchać raczej cicho - żyję w bloku, mój słuch nie lubi głośnej muzyki - nie chciałbym, by był to męczący sprzęt (za dużo basu czy sopranów).

Polecano mi:
-amplitunery - Denon DRA 109 lub Onkyo 8150.
-kolumny: Zensor 3, Tesi 260, Bronze 2 lub Magnat Quantum 673.

Czy jesteście tu w stanie dodać coś od siebie? Zastanawia mnie szczególnie amplituner - czy warto dopłacić do Onkyo, albo wręcz do wzmacniacza w tej cenie (2000 zł)? Który podzespół będzie ważniejszy?

Tak samo Zensory 3 są droższe od pozostałych wymienionych - z Denonem jednak zmieściłbym się w budżecie.

Dodam, że miałem głośniki komputerowe Edifier R1600TIII (450 zł) + Xonar DX i nie spełniły one moich oczekiwań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacić do onkyo 8150 w stosunku do 109, ale jeśli będą stały na biurku i na stałe podłączone do komputera to lepiej zrobisz kupując no magnata ma600. To czysty wzmacniacz. Czy nada 326 z daciem 100 od Cambridge.

Co do kolumn to te 4 modele są udane po prostu. Magnaty prezentują najlepszy stosunek cena jakość bo są najtańsze. Bronze 2 łatwo ustawić. Zensor 3 są dość uniwersalne mile, tesi 260 mają dobry bas jak na takie małe konstrukcje.

Podjedz na odsluch i sprawdzisz które bardziej ci leżą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Warto dopłacić do onkyo 8150 w stosunku do 109, ale jeśli będą stały na biurku i na stałe podłączone do komputera to lepiej zrobisz kupując no magnata ma600. To czysty wzmacniacz. Czy nada 326 z daciem 100 od Cambridge.

Co do kolumn to te 4 modele są udane po prostu. Magnaty prezentują najlepszy stosunek cena jakość bo są najtańsze. Bronze 2 łatwo ustawić. Zensor 3 są dość uniwersalne mile, tesi 260 mają dobry bas jak na takie małe konstrukcje.

Podjedz na odsluch i sprawdzisz które bardziej ci leżą.



Ok, wezmę któreś z tych kolumny po odsłuchu. Teraz pozostaje kwestia wzmacniacza lub amplitunera. Czy Onkyo 8150 a owy magnat to spora różnica jakościowa? W zasadzie sprzęt może być podłączony do komputera, a ja mogę z niego przesyłać syngal. To nawet wygodniej, niż żonglować płytami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy Onkyo 8150 a owy magnat to spora różnica jakościowa?


Ciężko porównywać amplituner i kolumny, ale według mnie Onkyo to dobry poziom sieciowego amplitunera stereo, tak jak Quantum 673 to dobre monitory za 900-1000zł.
Choć osobiście wybrałbym lepsze kolumny, wyższej klasy do tego amplitunera, bo warto, lub jak cena Cię ogranicza to może inaczej brzmiące, nieco , pełniej, cieplej.
Zdecydowanie Dali zensor 3 , to świetne kolumny dużo lepsze i dobrze sprawdzające się w nawet droższych systemach . jak będziesz miał większy pokój też świetnie dadzą radę, bo są większe od pozostałych .
Monitor bronze 2 zdecydowanie nie z tym Onkyo bo są twarde i suche, będzie twardo i bardzo analitycznie , już prędzej wersja BX2.
Tesi 260 do posłuchania, według mnie nie są uniwersalne, choć mogą się podobać.

Masz jak wyjść z kompa np optykiem , coaxialem, bo 8150 ma dobry DAC, jak wyjdziesz po minijacku to będzie porażka, a przynajmniej spore ograniczenie brzmieniowe i spore podcięcie skrzydeł dla reszty toru. Lepiej już zrobić sobie serwer Nas niż minijackiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Czy Onkyo 8150 a owy magnat to spora różnica jakościowa?


Masz jak wyjść z kompa np optykiem , coaxialem, bo 8150 ma dobry DAC, jak wyjdziesz po minijacku to będzie porażka, a przynajmniej spore ograniczenie brzmieniowe i spore podcięcie skrzydeł dla reszty toru. Lepiej już zrobić sobie serwer Nas niż minijackiem.



W szufladzie karta dźwiękowa Xonar DX. Najgorzej, że nie wiem, w której szufladzie icon_eek.gif

I w sumie nie wiem: obiektywnie lepszy byłby tani DENON DRA 109 + Zensory 3 czy przeciwnie, lepiej wziąć dobry apli/wzmak + tańsze kolumny? A może to już wszystko poziom subiektywny (mam na myśli równowagę kwotową między wzmacniaczem a kolumnami)? Bo opcja Onkyo 8150 + Zensor 3 z powodów finansowych nie wchodzi w rachubę. Chciałbym dobrze wydać te pieniądze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I w sumie nie wiem: obiektywnie lepszy byłby tani DENON DRA 109 + Zensory 3 czy przeciwnie, lepiej wziąć dobry apli/wzmak + tańsze kolumny? A może to już wszystko poziom subiektywny (mam na myśli równowagę kwotową między wzmacniaczem a kolumnami)? Bo opcja Onkyo 8150 + Zensor 3 z powodów finansowych nie wchodzi w rachubę. Chciałbym dobrze wydać te pieniądze.



Zdecydowanie nic obiektywnego icon_smile.gif - to pytanie do Twoich uszu jedynie.
Aż dziwne, że nikt nie napisał Ci dotychczas, że lepiej byś wydał pieniądze na sprzęt używany icon_smile.gif ale to często problem z odsłuchem więc nieco eksperymentów, a zatem ryzyka się tu wkrada.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa klocki grają ciut inaczej barwą. Jednak Onkyo jest dużo lepsze, wydajniejsze i rozwojowe, ma także dobre Dacki, wejście usb i radio www.
Trochę pomieszałeś sprawy , ale wyjaśnię icon_wink.gif
Denon 109 to alternatywa dla powiedzmy też niedużego Marantza melody 511, lub tanich wzmacniaczy typu Denon 520, Pioneer A20, Yamaha as200, ma ten plus wyposażeniowy że ma wejście optyczne a te duże nie.
Zaś Onkyo tx8150 to konkurent dla Yamahy rn 602, Pioneer sx30 , Harmana 3770, inna liga, jakość i wyposażenie w funkcje.
Cytat

[ A może to już wszystko poziom subiektywny (mam na myśli równowagę kwotową między wzmacniaczem a kolumnami)? Bo opcja Onkyo 8150 + Zensor 3 z powodów finansowych nie wchodzi w rachubę. Chciałbym dobrze wydać te pieniądze.



Wszystko jest subiektywne, czy zarzucisz komuś kłamstwo jak powie że woli martadelę za 10zł na chlebie z marketu od szynki za 40zł na pachnącym bochnie, no nie ? (, ale jednak wiesz swoje ).
Pewnych rzeczy nie oszukasz, podpięcie byle kolumn do dobrego amplitunera, nie załatwi sprawy. Oczywiście nie chcę forsować opinii że tylko droższe kolumny muszą Ci się podobać bo cena załatwia sprawę, nie, nie załatwia.
Sprawę załatwia mądry wybór, porównania, najważniejsze dopasowanie do siebie-gustu.
Napisałem , że kolumny do tego Onkyo mogą być lepsze, powinny, a nie najtańsze. Lepiej wydać, lepiej przełoży się na jakość, dobre kolumny 4 tys a wzmacniacz za 1500zł niż kolumny najtańsze kolumny i super wzmacniacz., tak jak nie ma sensu kupować odtwarzacza CD za 5tys do amplitunera za 900zł , a odwrotnie już na pewno poczujesz różnicę w jakości.
Mam pomysł jak nie zależy Ci na bez przewodowości wifi i bth to może zamiast modelu 8150 popatrz na tańszy o jakieś 300zł model tx 8130 plus wtedy starczy na Dali 3, lub inne ? Pamiętaj że jak kupujesz razem sprzęt to masz większe zniżki .
Kumpel który miał spory finansowy luz i zapas po odsłuchach kilku zestawów audio, także dzielonych ( wzmacniacz , odtwarzacz sieciowy) , wybrał Dali 3 i 8150, a słuch ma dobry bo rozróżnia wydanie płyty lepsze od gorszego, czy kiedy szła mp3, od flacka czy grającego oryginału z CD.

Adamc ma rację jeśli Ci się nie pali, popatrz na używane np kolumny w swojej okolicy , przeszukaj aukcje na portalach może będzie coś koło Ciebie. Kolumny które kosztowały jakiś czas temu np. 2,5 tys kupisz za 1200zł , a kolumny się nie zużywają i nie ma ryzyka że jak gra nagle przestanie, bo to nie auto po "babci z Niemiec".
Gwarancja na kolumny bywa czasami dyskusyjna dla serwisantów icon_wink.gif, bo ze sprzętem typu wzmacniacz, odtwarzacz nie ma problemów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje mi nic innego, jak udać się na odsłuchy, jednak zrobię to dopiero pod koniec lutego (choroba, sesja uczelniana, tysiąc innych spraw). 3k (+/- 200) nie mogę przekroczyć, niestety. Nie twierdzę, że Denon to alternatywa jakościowa dla wspomnianego Onkyo, to alternatywa dla mnie - tańsze i czy droższe. Nie jednak zamykam tego tematu, póki nie kupię sprzętu.

Jest też kwestia źródła - to musi być albo dysk zewnętrzny (niewygodne przerzucanie katalogów z poziomu ampli), albo CD, albo komputer. Chyba najtańszy i najwygodniejszy byłby komputer, bo stacja płyt do ampli/wzmaka to też koszta (albo DVD i FLAC 24/192). Niefortunnie nie mogę znaleźć tego Xonara - trzeba będzie udać się chyba do piwnicy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj dalej , nic się tu nie zamyka, słuchaj i dziel się spostrzeżeniami ( choćby subiektywnymi ) z innymi na forum icon_smile.gif .
Bez przesady, muzyka pokatalogowana na pendrive czy HDD podpięta pod USB amplitunera nie jest tak męcząca w przerzucaniu. Chyba że masz w zwyczaju zamiast słuchać całej płyty, skakać po jednym utworze itd. W każdym razie nie bardziej to męczące niż włączanie kompa, podchodzenia do niego i szukanie utworu itd. w amplitunerze masz obsługę z pilota siedząc w fotelu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...