Skocz do zawartości

Połączenie TV z kinem domowym.


Szym3k

Recommended Posts

Witam,

Moje pytanie wynika tylko z niewiedzy wiec proszę o wyrozumiałość bo niektórym odpowiedź może się wydać oczywista.
Jak połączyć TV z kinem domowym tak aby podczas oglądania filmów z internetu lub z pendrive na TV dźwięk szedł przez kino domowe. Kablem optycznym łączymy audio out w telewizorze z czym w kinie domowym? I jaki to ma być kabel z tego co się zorientowałem są S/PDIF i Toslink - czym się różnią? Ostatnie pytanie po takim podłączeniu jakie źródło sygnału ustawiamy na amplitunerze.
Ampli to RZ800 a TV do Panasonic DX750.

Dzięki i pozdrawiam,
Szymon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny to Canton Chrono 509.2 + 505.2 - S4Home czemu pytasz?
Z tym podłączeniem chodzi mi tylko o takie przypadki gdy oglądam coś z sieci albo pendrive. Normalnie oglądam z BD.
Czyli kupować kabel Toslink?
Czym się kierować przy wyborze kabla? Czy jest tu tak jak z HDMI, że jakość sygnału będzie zawsze taka sama a różnią się między sobą jakością wykonania?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na tym amplitunerze i tych kolumnach odczujesz różnice między dźwiękiem dts a dst hd master audio. Dlatego pytam.
Tak weź kabel optyczny. Kieruj się tylko końcówkami, to kabel cyfrowy nie ma znaczenia jaką ma cenę. Albo przesyła albo nie. Nie kupuj nic drogiego.
Odpowiadając na twoje pytanie tak.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to aby miał solidne końcówki. widziałem optyki które wręcz wypadały z urządzeń. A często też kabel przy końcówce lubił się zbytnio załamywać co później skutkuje przerwami w dźwięku. Podobne defekty są często przy słuchawkach gdzie ta końcówka się łamie.
Więc zwracaj uwagę na taką solidność kabla i tyle. Bez wodotrysków i jak to koledzy piszą audiofilskiej akcyzy.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Tak jak pisałem w pierwszym poście - TV to Panasonic DX750.

Sprawa chyba częściowo się rozwiązała, ale nie do końca mi się to podoba - może tak ma być. Dźwięk leci przez kabel optyczny gdy oglądam TV z anteny powietrznej (na ampli mam wtedy ustawione jak źródło sygnału TV), natomiast gdy źródłem sygnału jest dekoder CP a na ampli ustawione jest TV to wtedy jest cisza.
Wydawał mi się, że nawet gdy źródłem jest CP to i tak dźwięk powinien wychodzić na kino domowe. Co o tym myślicie???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dekoder powinieneś mieć podpięty HDMI i odpowiednio wybrać źródło...



Też tak mam zrobione, tylko wydawało mi się, że ja dźwięk z TV wyprowadzę optykiem na amplituner, a źródłem będzie dekoder to będę też słyszał - bo przecież dźwięk i tak przechodzi przez telewizor.
No ale widocznie się ta nie da.
Ważne, że przy oglądaniu YT na telewizorze da się wyprowadzić dźwięk na amplituner.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest tak, że muszę włączać złącze optyczne. Ono pewnie cały czas działa. Muszę tylko na amplitunerze zmieniać źródło z którego dostarczany jest sygnał.. Może jeszcze raz. Gdy źródłem sygnału jest dekoder o dźwięk po optyku nie idzie do amlpi - przy ustawionym źródle TV. Natomiast gdy źródłem jest telewizja naziemna i źródło na amplitunerze ustawione jest na TV to wszystko jest ok.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też mi się wydaje że tak powinno być. Jak myślisz co może być przyczyną? Wydaje mi się że to kwestia ustawień bo kabel jak i gniazda w amplitunerze i TV działają. No chyba że przyczyną jest to że dekoder podłączony jest też do amplitunera kablem HDMI? Jak na amplitunerze ustawie opcje Cable/sat to wtedy wszystko śmiga właśnie po HDMI.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...