Skocz do zawartości

Zestaw stereo do salonu i projektora.


qwerty

Recommended Posts

Witam

Chcę złożyć zestaw do słuchania muzyki na co dzień jak i oglądania filmów na projektorze. Po przeanalizowaniu wszystkich wątku chciałbym zdecydować się na kolumny podłogowe ale szukam pewności że będą odpowiednie dla takiego pomieszczenia i dobrze grały z filmami. Chciałbym aby po odpaleniu dobrego filmu z wysoką jakością dźwięku poczuł się jak w kinę, bo obecnie z obrazu FullHD z projektora jestem zadowolony Bardzo proszę o pomoc i sugestie, czego szukać na aukcjach.

Garść informacji:

1. Muzyka
- ja hip-hop, czasami audycje radiowe.
- jako źródło to dla Spotify głownie telefon.
- filmy odtwarzane z laptopa, obraz po HDMI do projektora a Audio po jack do wzmacniacza

2. Pokój
- 4,2x7 wys. 2,8 - załączam szkic z ustawieniem sprzętów. Dodatkowo pokój jest połączony z korytarzem, a po prawej stronie są okna balkonowe
- na podłodze panele
- staram się aby w pokoju było jak najmniej rzeczy, jest jeden mały dywan obok kanapy i reszta puste piękne czyste ściany icon_biggrin.gif

3. Co planuję kupić:
- wzmacniacz
- 2 kolumny
- jeśli wzmacniacz nie będzie miał bluetooth to w przyszłości coś co pomoże się mi z nim połączyć bezprzewodowo.
- w przyszłości zewnętrzną kartę dźwiękową

4. Dodatkowe założenia:
- kolumny chciałbym aby były podłogowe i najlepiej z jasnego drewna(wymaganie żony).

5. Budżet:
- ~ 1500 zł (wzmacniacz, 2 kolumny);
- w tym budżecie będę szukał używanego sprzętu

6. Co wybrałam:
- YAMAHA A-S300
- Kolumny Stereo Klipsch F2
Jednak przekracza to trochę mój budżet.

7. Dodatkowe pytania/pomysły
- Czy inwestować w wzmacniacz z wejściem HDMI i do niego podpinać projektor.
- Czy inwestować w wzmacniacz z bluetooth czy dokupić sobie potem odbiornik bluetooth

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...