Skocz do zawartości

Subwoofer do pom.30m2 jaki


Stas1989

Recommended Posts

Witam. Mam dylemat i potrzebuje pomocy. Mam pokoj 30m2 i zastanawiam sie nad glosnikiem basowym do swojego kina domowego a sklada sie ono z amplitunera denon avr1911 i glosnikow 5.0 taga harmony se 606. Myslem na magnat 302a tylko on juz ma swoje lata wiec moze jest jakiś konkurent dla niego w podonym przedziale cenowym czyli do 900zl?
PS. Spotakalem sie także z subami klipsch R12SW i jbl es250pw tylko one sa oczywiscie troszke drozsze ale zastanawiam sie który byłby lepszy dla mnie i czy do mojego sprzetu nie bedzia za mocne?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
jeśli zależy Ci na szybki i mocnym basie, zwróć uwagę na subwoofery Klipsch, które moim zdaniem w swoim budżecie są bezkonkurencyjne. Spójrz na model Klipsch R-10SW, który jest wystarczająco mocny i energetyczny, żeby prawidłowo wspomóc Twój zestaw w salonie.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie ile ma sub?
Tam się nic nie zmienia jak w amplitunerach.
W kwocie do 700 zł nie znajdziesz nic lepszego od 302a. Jednak jeśli chcesz dołożyć to r10sw w cenie lekko powyżej 1000 to sensowny wybór.
R12 i 250tka to lepsze suby dlatego też droższe.
W przypadku kina i ważnego elementu jakim jest sub nie ma czegoś takiego jak za duży, czy za mocny. Po to ma pokrętło mocy.
Jak cię stać to doloz do lepszego r12, jak chcesz mieć suba na poziomie kolumn może nieco lepszy to weź magnata.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sama legenda jak to, że firma Magnat robi tylko subwoofery do czarnych BMW. Opowieści że dana firma jest lepsza od innej to trochę przedszkole, trzeba odnieś się do konkretnych modeli danej marki . Jbl robi cenione monitory studyjne, a klipsch niekoniecznie, Jbl ma ceniony system kina domowego JBL Everest DD6700, a Klipsch niekoniecznie, choć obie firmy mają wyroby tak budżetowe jak i luksusowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze w kolegi wypowiedzi wnioskuje ze jbl jest wyzsza marka niz klipsch ale mi sie wydaje ze do 30m2 w mieszkaniu jbl o mocy 400w rms moze byc duzy i sasiedzi moga sie wsciekac icon_biggrin.gif A 200w rms da rade w wyzszych pomieszczeniach np 5-6m o pow. 40-50m2? Pytam bo mam w planach nad budowa domu i jestrem ciekaw czy w przyszlosci sie tez sprawdzi? icon_smile.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie karze słuchać z gałką w prawo tak jak jeździć autem ile fabryka dała, każdy ma swój rozum.
Lepiej słuchać lepszego na 1/3 mocy niż małego na full, bo np. zniekształcenia itd.
Weź pod uwagę że blokowy pokój o powierzchni około 18-20 m kw ma ok 45-50m sześciennych, a taki co podajesz w planach już w przybliżeniu 250m sześciennych.... icon_eek.gif
W ten pierwszy powiedzmy, że subwoofer z głośnikiem 25/30cm starczy, a jak dobrej klasy to i 20cm, ale w pokój , 40 i więcej metrów dodatkowo wyższy niż standardowe 2,55cm to już nie przelewki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw się bales że za mocny teraz że za słaby a prawda jest taka że jak postawisz obok siebie oba to i tak nie odczujesz różnicy.
Z reguły przy tych tańszych subach to i tak nie wytrzymuje membrana a nie wzmacniacz.
Oczywiście że na firmie nie patrz. Obie amerykańskie konstrukcje i mają grać typowo amerykańsko. Chodź zejście na basie wyraźnie lepsze u klipscha. Prawdopodobnie że względu na lżejsza membranę.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam.

Podłączę się pod temat. Potrzebuję porady odnośnie dobrania subwoofera do zestawu kina domowego. Pomieszczenie to salon z aneksem, łącznie powierzchnia ok. 35 m2

Posiadany obecnie sprzęt to:

*amplituner DENON AVR 1513

*subwoofer Magnat Monitor sub 200A

* zestaw głośników Wharfedale Crystal III 30.5 SET ( fronty CR-30.5, centralny CR-30C i satelity CR-30.1 )

 

Z tego co już wyczytałem, to ten sub jest niestety dość kiepski i to słychać. Brakuje mi fajnego, nisko schodzącego basu - zarówno przy muzyce, jak i przy filmach.

Wyczytałem też, że przy solidnym subwooferze warto pozmieniać odpowiednio ustawienia pozostałych głośników podłączonych do amplitunera, ponieważ tak czy inaczej słabo radzą sobie z odtwarzaniem najniższych częstotliwości - tutaj też prosił bym specjalistów o pomoc.

Wstępny budżet na suba to ok. 1000 zł ( mogę się zadowolić czymś lepszym lecz używanym )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 28.12.2017 o 14:49, rms.pl napisał:

Szukaj z używanych Klipsch

1. a będzie spora różnica w stosunku do mojego obecnego Magnat Monitor sub 200A ?

2. bardziej model r-10sw, czy r-12 sw ?

3. Jak najlepiej ustawić odcięcia częstotliwości dla innych głośników po podłączeniu solidnego suba ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...