Skocz do zawartości

Yamaha htr-2067 i kino domowe Pionieer BCS-727


marcin-1981

Recommended Posts

Witam
Mam problem i z góry uprzedzam, że nie znam się na tym zbytnio icon_smile.gif chciałbym do głośników od kina domowego Pionieer BCS-727:
specyfikacja:
http://www.pioneer-audiovisual.eu/sites/de...ish/BCS-727.pdf
podłączyć amplituner Yamaha htr-2067, gdyż odtwarzacz który był jednocześnie amplitunerem do tych głośników padał.
Dane Techniczne amplitunera:
http://audioklan.pl/yamaha/produkt/yamaha-htr-2067.html

Czy nie będzie problemów poza wtyczkami oczywiście?
Muszę na coś zwrócić uwagę?

Pozdrawiam
Marcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej będą , kolumny jak te tyczki z panasonica nie odtwarzają basu, ( w większości takich "kin" nawet jednostka główna im nie podawała takowego) tylko górę i średnicę, niskie tony grał subwoofer ( raczej pasywny).
Także po wpięciu w coś klasycznego jak ta yama będzie beznadziejny dźwięk, a nawet jak masz już subwoofer aktywny , to zrobi się pewna dziura w dolnym paśmie ( brak wyższego basu). Co do kwestii uszkodzenia jednego, czy drugiego ciężko powiedzieć, ale szkoda ryzykować.
Nawet jakieś podłe używane, ale klasyczne zestawy 5.1 za 500-600zł, będą przynajmniej odpowiedniejsze, bo pasujące do klasy i rozwiązań sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jak usuniesz historię przeglądarki że znalazłeś w ogóle te Poltony.
Miałem na samym początku Polton Omega 180 i trudno w ogóle nazwać to graniem.
Wydobywają się z tego jakieś dźwięki, ale nie ma to żadnego charakteru. Nie chce się ich w ogóle słuchać.
Lepiej wydać te 500zł na coś co umili życie, bo głośniki Polton zdecydowanie do tego nie należą.
Już znacznie lepiej grają kolumny PC za 500zł (np. Edifier czy Microlab)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duży masz pokój i jaki budżet , bo to są podstawowe pytania...
Bo w sumie sam wspomniałem o kwocie 600zł a nie Ty icon_wink.gif a rozsądna kwota to by cokolwiek zacząć jest raczej większa, ale to Twoja impreza i decyzja;)
(Za te małe pieniądze kupisz jakieś używane zestawy 5.0 firm Koda, Eltax ( z lepszego okresu niż obecny) lub jakąś niższą serię marek typu Yamaha, Jamo, Warfedale, Quadral, Stx, Taga. Niestety raczej bez subwofera, więc dokupisz z czasem.)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak duży masz pokój i jaki budżet , bo to są podstawowe pytania...
Bo w sumie sam wspomniałem o kwocie 600zł a nie Ty icon_wink.gif a rozsądna kwota to by cokolwiek zacząć jest raczej większa, ale to Twoja impreza i decyzja;)
(Za te małe pieniądze kupisz jakieś używane zestawy 5.0 firm Koda, Eltax ( z lepszego okresu niż obecny) lub jakąś niższą serię marek typu Yamaha, Jamo, Warfedale, Quadral, Stx, Taga. Niestety raczej bez subwofera, więc dokupisz z czasem.)



500-600 zł nie jestem audiofilem lubię troche basu i raczej w porównaniu z tym co miałem wszystko będzie lepsze pokój koło 15m2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic wartego uwagi.
W takiej kwocie to może tylko ELTAX http://allegro.pl/eltax-universe-5-0-glosn...6699928521.html
Ale mimo wszystko znacznie gorsze od w/w. To takie samo cudo jak Poltony.
Chyba że stereo to można coś poszukać z nowych STX (lepsze od poltonów i eltaxów)
Ale cudów za tą kwotę nie będzie i dźwiękiem będą odstawały od Quadrali.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...