Skocz do zawartości

Wzmacniacz / Amplituner proszę o pomoc w zakupie


Burgman0

Recommended Posts

Cześć. Szkoda, że tak jak wiele osób piszesz swój pierwszy post a nie zapoznasz się z innymi wątkami i ważnymi wskazówkami tu na forum.
Podaję Ci link do innego wątku. tam znajdziesz instrukcje jak prawidłowo napisać pierwszy post, jakie informacje są nam potrzebne.
I ku przestrodze, bo prawdopodobnie tamten forumowicz zostanie upomniany i raczej nie dostanie pomocy.
http://forum.audio.com.pl/Wzmacniacz-i-kol...moc-t45703.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje wzmacniacza bądz amplitunera do 500zł
Sprzęt bedzie używany pod TV czyli do filmów i muzyki, posiadam dwie kolumny lecz sprzęt może być mocniejszy gdyż możę kiedyś wymienie kolumny. Proszę o polecenie kilka sprzętów żebym mogł wybrac coś ciekawego

1. Filmy,Muzyka- wszystkiego po trochę ,nie słucham głośno muzyki; dźwięk zrównoważony, ani mocno basowy, ani ostry
2. Pokój to salon o powierzchni 20m2 na podłodze panele sofa stolik krzesła pufa
3. Co planuje kupić? Wzmacniacz/amplituner
4. Budżet - Do 500zl
5. Kolumny- Magnat typ Mg1 36-22000hz 3-wege 4-8ohma 50/70W
7.Szukam sprzętu używanego
Oto co znalazłem jak myślicie da sie cos z tego wybrać ?

Amplituner 5.1 Pioneer VSX-808

Yamaha RX-V430RDS amplituner 5.1 + PILOT

Amplituner 5.1 Onkyo TX-DS555 PILOT

Amplituner 5.1 Panasonic SA-HE70 Pilot

Denon AVR-700RD Amplituner 5.1 # ORYG. PILOT

Amplituner 5.1 Denon AVR-2803 DTS Pilot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz amplituner kina domowego (a piszesz w dziale STEREO) to z tych co podałeś najlepszy będzie ten ostatni:
Amplituner 5.1 Denon AVR-2803 DTS Pilot

Tym niemniej jeśli chcesz podłączyć amplituner pod TV (i wyjść dźwiękiem z TV poprzez amplituner na kolumny) to zapewne użyjesz wyjścia optycznego w TV i będziesz potrzebował w amplitunerze takiego wejścia i przetwornika DAC (amplitunery kina domowego mają).

Sprzęt stereo w porównywalnych pieniądzach zagra lepiej, ale trudno znaleźć taki z DACem ...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak, jak napisał RoRo. Amplitunery do kina domowego słabo się nadają do tego, by odtwarzać muzykę.
No po prostu dość marnie grają.
Dużo lepsze efekty będziesz miał z typowym wzmacniaczem stereo albo amplitunerem stereo (o ile potrzebny Ci tuner na pokładzie).
Do wzmacniacza, by odtworzył dźwięk cyfrowy (np. z TV), potrzebny będzie choć najtańszy przetwornik cyfrowo-analogowy czyli DAC.
Zresztą jaki sens ma kupowanie do dwóch kolumn amplitunera KD z kilkoma kanałami, skoro tylko dwa wykorzystasz?

Widzę, że są to kolumny Vintage. A na czym je postawiłeś? Wiesz, że najlepiej zagrają na standach, tak wysokich, by głośnik wysokotonowy znalazł się na wysokości Twoich uszu gdy siedzisz słuchając? Oczywiście standy muszą być stabilne, ciężkie, solidne.
A między standy albo to, na czym teraz stoją polecam ulepić po cztery kulki z Blu Tack'a (do kupienia na Allegro albo w sklepach dla plastyków). Kolumnę stawiamy na tych kulkach i dość mocno dociskamy z góry. Substancja nie zasycha, można jej użyć wielokrotnie.
Nie niszczy forniru, nie zostawia śladów a mocuje dobrze kolumny do podłoża, zapobiegając przy tym rezonansom.
Co się przyczynia do poprawy jakości dźwięku.
O akustyce i ustawieniu kolumn pewnie wiesz, bo czytałeś poradniki z innego wątku, do którego link Ci podałem. Jeśli nie, to błąd. Polecam zapoznanie się z tym tematem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny dostałem kiedyś od ojca razem z amplitunerem Sanyo 2400ku który to został już dawno sprzedany uszkodzony, stoją narazie nie używane ale mam zamiar w końcu je ruszyć z miejsca dlatego szukam czegoś odpowiedniego żeby to "gralo" dajcie kilka przykładów tych stereo a No i powiedzcie co tracę a co zyskam miedzy amplitunerem kina a stereo. Jestem kompletnym laikiem w tych dziedzinach wiec proszę piszcie uproszczonym językiem icon_smile.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu jesteś za Yamahą? To marka jak wiele innych.
Tylko nie odpisałeś jasno. Chcesz wzmacniacz stereo czy upierasz się przy amplitunerze KD?

Yamahy grają na ogół dość energetycznie, wyraziście, raczej jasno, często konturowo.
Ale też nie zawsze finezyjnie, raczej nie ciepło, ze słabo wypełnioną, mało soczystą średnicą.
Może zagrać mocno, ale też zbyt męcząco na dłuższą metę. Dźwięk raczej mało relaksacyjny.
Co kto lubi. I dużo zależy od połączenia, od kolumn. Z takimi o podobnym rysie brzmienia może zagrać zbyt ostro i nachalnie.

Szukałem czegoś z pilotem w twoim budżecie, ale jak na razie nie znalazłem. Może ktoś z kolegów zaproponuje Ci coś ciekawego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...