Skocz do zawartości

SOUNDBAR, CZY ZESTAW STEREO


damiano92001304

Recommended Posts

Jestem nowy na tym forum i bardzo potrzebowałbym waszej pomocy.
Od jakiegoś czasu zastanawiam się, czy lepiej zakupić soundbar, czy zestaw stereo ( kolumny + amplituner/wzmak)?

Sprzęt miałby służyć w 90% do słuchania muzyki, 10% filmy. Pokój 16 m2.

Według mnie plusem soundbara jest łatwość obsługi i brak kabli. Mam też niewiele miejsca w pokoju- kolumny musiałbym wcisnąć- jedna pomiędzy telewizorem, a ścianą, druga po drugiej stronie telewizora.
Sound bar mógłbym bez problemu powiesić, a suba pod telewizor postawić.

Dodatkowo wiosną, czy latem czasami organizuje grilla przed domem. Wydaje mi się, że wtedy soundbar też jest fajnym rozwiązaniem, bo bez problemu można go wynieść na zewnątrz łącznie z subem i puścić muzykę.
Wątpliwości moje dotyczą przede wszystkim tego, czy soundbar wystarczy...
Dotychczas słuchalem muzyki na Harman Kardon Omni 20. Fajny, bezprzewodowy głosnik. Bas też w miarę, ale chciałbym coś lepszego.

Kwota jaką dysponuje to 3 tys zł. Widziałem, że za tyle można kupić soundbar z wyższej półki, a jak jest z kolumnami? Można znaleźć coś dobrego???
Liczę na waszą pomoc icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Jeśli w 90% będziesz słuchał na zestawie muzyki, zdecydowanie polecam zakup klasycznego zestawu stereo. Soundbar jest urządzeniem, które ma za zadanie polepszyć jakość dźwięku z telewizora i sprawdza się dobrze w małych i średnich pomieszczeniach (nieduże odległości od bocznych i tylnej ściany). Jest to jednak system do kina domowego, filmów, łatwy w podłączeniu i gwarantujący efekty przestrzenne. Tak naprawdę największym problemem soundbarów jest ogromny kompromis przy odsłuchu muzyki.
Jeśli szukasz bardzo łatwego w podłączeniu, sterowaniu urządzenia, pracującego w sieci, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie np. Naim M-So QB, Denon Heos 7, czy Sonos Play:5 2gen. Natomiast oczywiście zdecydowanie najlepszym zestawem będzie klasyczny system stereo.
Jeśli szukasz zestawu uniwersalnego, który będzie centrum sterowania Twoimi mediami w salonie, spójrz na bardzo elegancki amplituner sieciowy Onkyo TX-L20D w obudowie slim. Urządzenie do tego ma możliwość podłączenia praktycznie wszystkich źródeł cyfrowych włączenie z HDMI. Do tego amplitunera możemy spokojnie dobrać optymalne kolumny, dopasowane do Twoich preferencji i mamy ciekawy, dobrze grający i nowoczesny system.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za propozycję.
Przyznam szczerze, że bardzo przemawiają do mnie te głośniki, które zaproponowałeś. Wydaje mi się, że to świetne rozwiązanie do słuchania muzyki w domu, i przy wspomnianym wcześniej grillu na zewnątrz. Tylko, czy faktycznie one dadzą radę ? Porównując do HK OMNI 20 jest sporo lepiej?
Zaproponowany amplituner kosztuje 2399 zł widziałem, to dość sporo- wydaje mi się, żę 700zł na kolumny to mało... A więcej kasy nie mogę przeznaczyć.
Powiedz proszę odnośnie tych głośników, który najlepiej wybrać? Jeśli dobrze zrozumiałem to macie sklep tak? Powiedz gdzie, chętnie bym odsłuchał?
Twoje propozycje głośników bardzo przypadły mi do gustu, tylko mam obawy, czy taki mały głośnik da radę???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co mnie zastanmawia:
Przejrzalem te zaproponowane glosniki, ale za kazdym razem jest nazwa odtwarzacz sieciowy. Co to dokladnie znaczy?
Nie ma nigdzie podanej tez mocy tych glosnikow...
Zauwazylem tez soundbar denon heos cinema, jbl sb400 i harman kardon sb26?
np. denon heos 7 lub sonos play 5 2gen będa lepiej graly?
Tylko i wylacznie chodzi mi o muzyke icon_wink.gif
Lubie mocne rytmy: benny benassi- mimo, ze stare, ale ulubione na zawsze!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Muszę cię zmartwic. To oczym do tej pory rozmawianie nie ma nic wspólnego z odsluchem muzyki.
Soundbar to od razu odpuść, system zbędny w każdym pomieszczeniu i użytkowaniu.
Co do głośników multimedialnych bose, sonos, harman itp to one nadają się na grilla, na tło muzyczne, do kuchni ale nie na odsluch muzyki w domu. Nie ma tam mowy o stereofonii czy głębi.

W tej kwocie możesz kupić ciekawy zestaw stereo.
Pioneer a20 czy też multimedialny onkyo 8150 oraz dwie kolumny podłogowe czy podstawkowe. I to da ci wrażenia z odsłuchu muzyki. Jako nagłośnienie na zewnątrz zawsze możesz podłączyć pod opcje głośników B sterować to z aplikacji i wypuścić dwa zewnętrzne głośniki na zewnątrz.
Tak to laczysz dwa systemy i ani jeden ani drugi nie spełnia swojej roli.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...