Skocz do zawartości

Dobre stereo - mało miejsca


Widmod

Recommended Posts

Witajcie. Mam pytanie do znawców tematu a dodam, że im więcej czytam mam większy zamęt w głowie.
Mam pokój 20m2 a w nim narożnik, komodę a nad nią TV TOSHIBA i do niego podpięty zestaw 2.1 Creative Inspire T3000. (fajne głośniczki z dobrym dźwiękiem jednak bardziej pod komputer. Dodam też, że podpiete są do TV na małym jack). Daleko im jednak do zestawów jakie Wy tu opisujecie. Dalej nie wymienię...ogólnie sprzętu pełno (sam monitor do kompa 27 cali)

Podsumuję. Pokój ma mało miejsca 4x5 ( dodatkowe dekoracje żony itp) Pomyślałem ostatnio, że chętnie kupiłbym sobie jakieś fajne stereo do słuchania flac czy mp3
Dobry dźwięk to i dobre kolumny no i jakiś amplituner. Wiem pewnie zupełnie nie znam tematu ale....

Wybrałem kolumny podłogowe z racji wielkości ,ilości drożności no i trochę miejsca gdzie jeszcze bym je upchał.

Canton GLE470
Klipsch R-24F (ponoć można ustawić pod ścianą, jakieś tam dobre artykuły czytałem na ich temat)
Tonsil Premium (polska tradycja, cena, i ponoć nie doceniana jakość)

Te kolumny wybrałem ze względu co przykre na ich wielkość i szerokość
(miejsce na głośniki mam tylko na podłodze)
Wiem, że są lepsze kolumny i jest tego na pęczki

Teraz pytanie . Które głośniki z wybranych będą najlepsze jakościowo? Słucham muzyki właściwie każdej. Lubię muzykę Depeche Mode, ale też rap i hip hop. Zależy mi na dobrym basie i wyłapywaniu poszczególnych instrumentów

Do tych kolumn coś odtwarzającego marki Yamaha, Onkyo lub Pioneer. Najlepiej małego kształtu w cenie tak do 1300. Nerwy mnie biorą bo ograniczony jestem wymiarami sprzętu przez dekoracje mojej kochanej żonki. Kapeć nie jestem bo i tak nagięła się w wielu moich tematach dlatego nie chcę już przeginać.

Czy da się coś wymyśleć w takiej sytuacji??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Podjedz do nas na odsluch, jednak w tym budżecie polecał bym ci wzmacniacz Pioneer a30 a do tego kolumny małe melodika bl30, indiana line tesi 560, magnat 725 czy heco 500.
Z wymienionych przez ciebie r24 i tonsil od razu odpuść
Canton jest ok ale to nie typowo basowe granie.
Jeśli zależy wam bardzo na wymiarach to polecam sprawdzić także elac fs77. Malr kolumny a grają jak dwukrotnie większe. Zapraszam na odsluch.

Wybierzecie sprzęt dla siebie.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Poszedłem w Cantony GLE 470 i dokupiłem subwoofer Canton as85.2. Basu teraz aż dość. Do tego mam ONKYO YX-L20D i chodzi to bardzo fajnie. Mam jednak zagwozdkę czy nie lepiej było wybrać Marantz NR 1506. Tak mi doradzał facet w sklepie. Ja i tak nie pójdę w 5.1 z braku miejsca. Ten Marantz jest ponoś mocniejszy i dużo lepszy. Ja jednak czytałem o mocy RMS i Marantz ma 55W na kanał a Onkyo 85W czyli wiecej. Co o tym myślicie? Czy ten Marantz jest naprawdę taki dużo lepszy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Poszedłem w Cantony GLE 470 i dokupiłem subwoofer Canton as85.2. Basu teraz aż dość. Do tego mam ONKYO YX-L20D i chodzi to bardzo fajnie. Mam jednak zagwozdkę czy nie lepiej było wybrać Marantz NR 1506. Tak mi doradzał facet w sklepie. Ja i tak nie pójdę w 5.1 z braku miejsca. Ten Marantz jest ponoś mocniejszy i dużo lepszy. Ja jednak czytałem o mocy RMS i Marantz ma 55W na kanał a Onkyo 85W czyli wiecej. Co o tym myślicie? Czy ten Marantz jest naprawdę taki dużo lepszy?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...