Skocz do zawartości

Pomoc w dobraniu wzmacniacza i kolumn do 1500 zł


mathi84

Recommended Posts

Witam,

Na wstępie chciałbym się przedstawić wszystkim osobom które czynnie odwiedzają to wspaniałe forum.
Nazywam się Mateusz pochodze z małego miasta, odwiedziny forum zaczely się od zakupienia amplitunera którego macie opis poniżej

Zatem porosiłbym o konkret:

Tak

Chciałbym odświeżyć swoją TOSCE 303 którą odziedziczyłem po moim wujku w Spadku.

Stan techniczny bardzo dobry, nie uzywana 10 lat stała i marniała więc po kilku negocjacjach z wujaszkiem udało mi się ją nabyć.

wymienione tranzystory mocy, gniazdo głosnikowe, oswietlenie które sie przepalilo, generalnie odświeżona obudowa oraz wnętrze ,

Zatem rozpoczynam dopiero moją przygodę i wystartować chcę od tego wlaśnie amplitunera ( wiem ze nie jest pierwszych lotów ale poczatki nigdy nie sa takie jakie bysmy koncowo oczekiwali, prawda?)

Pokoj w którym pragnę to zainstalować to moja prywatna oaza spokoju gdzie mogę po pracy spędzać resztę dnia i oddawać się relaxowi sluichając muzyki czy czytając ksiązke.

metrażowo prezentuje sie w nastepujący sposób 4,5m x 2,5 m



Cena za kolumny maxymalnie do 600-800 zł najlepiej z 2-3 ręki gdyż nowych nie szukam nie ta klasa amplitunera itp itd wiele czynników

Muzyka jakiej lubie posluchać umówmy się najczesciej jest to Perfect, lady punk, lombard, modern talking, cc catch, bad boys blue i metallica..

w chwili obecnej nie chcę szukać jakiegos innego wzmacniacza także proszę o wyrozumiałość mam sentyment do klasyki...
proszę o jakies sensowne podpowiedzi za co z góry będe bardzo wdzięczny... chciałbym by były to kolumny podłogowe gdyż chciałbym je rozstawić w rogach pomiedzy szafką rtv pod tv a odsłuch odbywałby się na kanapie na drugim koncu pokoju w odległosci okolo 2.5 m
rozkład pomieszczenia prostokąt w wezszym rogu 2x kolumna i pomiedzy szafka rtv a na drugim koncu w wezszej czesci kanapa, pozdrawiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nazywasz się Mateusz a jak masz na imię?
To był żart oczywiście. Tu na forum wystarczą nicki. Za to bardziej przydałoby się abyś uzupełnił pod awatarem (wejście przez Panel kontrolny) z jakiego konkretnie miasta jesteś.

Rozumiem sentyment do klasyki. Ale musisz wiedzieć o kilku rzeczach.
Ten amplituner ma moc 2 x 20 W przy 8 omach. Raczej nie przyjmuje kolumn 6 czy 4 omowych, jakich dużo.
Czyli będziesz musiał kupić kolumny 8 omowe.
Poza tym wzmacniacz jest dość słaby. Zastanowiłbym się, czy kupować do niego kolumny podłogowe. Bo te często mają większe głośniki niskotonowe (nisko-średniotonowe) albo większą ilość głośników. Co czyni je trudnymi do napędzenia.
A Tosca jest wrażliwa i dość awaryjna.
Chyba, że będą to małe kolumny podłogowe, coś w stylu monitorów o rozbudowanej w dół obudowie. Tu przykład:
http://allegro.pl/kolumny-stereo-kef-crest...6680220478.html
Mimo wszystko wolałbym na Twoim miejscu kupić kolumny podstawkowe, bo i jakościowo powinny być lepsze w takim budżecie.
Tylko, że je najlepiej byłoby postawić na odpowiednich standach, czyli podstawkach. Tak najlepiej grają.

Kolumn w rogach pomieszczenia się nie stawia. Ponieważ wszelkie podbicia (szczególnie niskich tonów) i podbarwienia mogą słyszalnie wpłynąć na jakość dźwięku albo wręcz go zniekształcić.
Tu masz podstawy dotyczące akustyki i ustawiania kolumn głośnikowych:
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php
Warto się zapoznać, jeśli jakość dźwięku leży Ci na sercu.

Jeszcze inna sprawa, to wyjścia głośnikowe z amplitunera. Mam nadzieję, ze te o których wspominałeś są już nowego typu. Sprężynkowe albo zakręcane.
Gdybyś chciał podłączyć jakieś źródło typu odtwarzacz CD, to w amplitunerze są wejścia typu DIN. Bardziej współczesne źródła mają wyjścia 2 x RCA (cinch). Trzeba będzie kupić odpowiednio zakończony kabel, czyli 2 x RCA - DIN. Albo przejściówkę.

Jeśli jeszcze napisałbyś jaki dźwięk lubisz, jakiego typu, to byłoby super. Pomogłoby to przy szukaniu kolumn.
Chodzi o to, czy dźwięk ma być jasny, ostry, twardy, chłodny, konturowy, czy odwrotnie?

Poczytaj, zastanów się i daj znać co o tym sądzisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli z tego co piszesz wynika, ze budżet delikatnie musi się powiekszyćicon_smile.gif
co do rozmieszczenia kolumn, po przeanalizowaniu artykulu to fakt zle bedą ustawione gdy beda w rogu , nad rozmieszczeniem pomysle gdyz mam sporo wolnego miejsca.

wyjscie na glosniki przerobiłem na wtykane, natomiast wejscie do zewnętrznego zrodla dzwieku bedzie zrobione za pomoca kabla DIN z koncowka na jacka

natomiast analizujac to co opisałes zastanawiam się nad powiekszeniem swojego założonego budżetu na wzmacniacz przystosowany do kolumn podłogowych gdyz co do monitorów nie za bardzo mam do nich przekonanie..ponadto nie chce bawic sie w podstawki roznej masci.

jeśli chodzi o dzwieki zdecydowanie wole dzwiek dynamiczny i rozchodzacy sie po pomieszczeniu najbardziej cenie sobie dosyc mocno slyszalne wysokie tony jak i nie dudniacy ale dosc rownomiernie rozchodzacy sie ton niski wyrazisty ale nie łomoczący..

uprzednia moja konfiguracja gdy zaczynałem zabawe to tonsil alton 80 plus wzmacniacz kenwood nie pamietam konkretnie modelu ale stosunkowo krotko korzystałem z tej konfiguracji gdyz zmuszony bylem przeniesc sie do mieszkania gdzie nie mialem na to miejsca, teraz natomiast mieszkam w domu mam swoj wolny pokoj i chciałem powrocic do przygody..

z altonow nie bylem zadowolony gdyz mialy zbyt dudniacy bass bez wyraznie slyszalnych tonow srednich kupilem ten zestaw za namowa znajomego ale po okolo 3 miesiacach zaraz wysiadly potencjometry sterowania tonami wysokimi i srednimi na glosnikach i sie szybko zrazilem potem przerowadzka i tak sie oto zestawu pozbylem (taka łupanka z tych kolumn sie wydobywała bo ciezko to nazwac dzwiekiem chyba ze do remizy? icon_smile.gif

na kolumny mogę wydać maxymalnie 600-1000 zł natomiast na wzmacniacz do 400 zł poniewaz moj calkowit budzet wynosi 1500 zł ale 100 zł chcialbym zostawic na jakies dobrej jakości kable 2.5 -5mm

Muzyka do odsluchu glownie lata 80-90 rock i disco typu modern talking

Moglibyście skonstruowac mi taki zestaw? Tosca z sentymentu zostanie podłacze ją do kolumn które gdzies tam mam na strychu sobie leza marki unitra..i to chyba bedzie tylko z sentymentu do polskiej marki.

dziękuje bardzo za zainteresowanie i szybkie wyprowadzenie z błędu oraz pomoc przy odpowiednim rozstawie glosnikow w pomieszczeniu czekam na dalsze instrukcję gdyż napalilem sie jak szczerbaty na suchary icon_smile.gif




Gorąca prosba, proszę moderatora o zmiane tematu na : Prośba o Pomoc w dobraniu zestawu do 1500 zł

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że dobrze się zrozumieliśmy. Zresztą jakby co zawsze warto dopytać, upewnić się.
W sumie można by czegoś szukać do Twojego Amplitunera, ale sam widzisz, że byłyby spore ograniczenia.

Szkoda, że nie masz przekonania do monitorów. bo dopiero teraz policzyłem i wyszło mi, że pokój ma 11,25 metra kwadratowego.
Czyli bardzo mało. Raczej za mało na podłogówki. Ale jak chcesz. Poszukamy takich mniejszych.

Wiedz, że wielu doświadczonych kolegów z forum i ja też, mamy kolumny standowe i to często w dużo większych pomieszczeniach.
Niejeden z nas przeszedł fascynację podłogówkami ale okazało się, że w mniejszych metrażach dużo lepiej grają monitory.
Simson może Ci opisać swoje perypetie.
Na pewno, jak pisałem, takie monitory mogą dać lepszą jakość dźwięku. I to co chcesz. Czyli czytelne wysokie tony, dobrą średnicę oraz nie łomoczące niskie tony, jak pisałeś.
Co do podłogowych nie mam pewności. W tak małym pokoju mogą Cię przytłoczyć niskimi tonami.
Lecz nie namawiam na siłę, ale jakby co ostrzegałem.
Popatrzę za jakimś zestawem dla Ciebie.

Jeśli chodzi o Altony, to miałem kiedyś 110 i wiem co to za "padła" icon_wink.gif Rzeczywiście porażka. Na coś takiego mówię nieraz "kalumnie głośnikowe" icon_mrgreen.gif

Zapytam jeszcze jakiego źródła/źródeł dźwięku chciałbyś używać z nowym zestawem? Masz już coś, czy będziesz dopiero kupował?

Na koniec maleńkie dwie uwagi. Byle bez urazy, ok?
Chodzi o poprawne pisanie. Bas, piszemy przez jedno "s", bo bass, to co innego niż wiele osób sądzi.
A najlepiej jest mówić/pisać, niskie tony.
Kupujemy, ustawiamy kolumny (kolumny głośnikowe). Głośniki są to przetworniki elektroakustyczne zamontowane w kolumnach.
Choć wiele osób w żargonie nazywa kolumny głośnikami. Mnie to razi.

Jeśli chcesz zmienić tytuł wątku, to naciśnij przycisk ZGŁOŚ i opisz moderatorowi co chcesz zmienić. Nie powinno być problemu ze zmianą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zwrócenie uwagi odnośnie podłogówek,

może udało by się zaproponować mi oba rozwiązania? wówczas sprobował bym każdego z nich odsłuchać i ustosunkowac się który rodzaj dzwięku w moim pokoiku sie sprawdzi? mam na mysli monitory i podlogówki. Ja sam nie jestem w stanie w chwili obecnej zakupic obu zestawów by sprawdzić który rodzaj wydobywanego dzwieku z obu zestawów mi wystarczy.

Zródłem dzwięku mogłby to być w przyszłości tuner czy gramofon ( posiadam mnóstwo starych plyt vinylowych które otrzymalem, z kolekcji wujaszka wraz z tosca)
natomiast na dzień dzisiejszy dysponuje jedynie oddzielnym zestawem do odtwarzania CD oraz komputerem z karta dziekowa dosyc dobrej jakości.

Odnośnie słowa BAS pojęcia nie miałem , przeważnie kazdy pisze przez dwa S , konstruktywna uwaga i bardzo naprowadzająca dziękuje, wiedza nie boli icon_smile.gif

odnośnie pojecia głosniki to troche moja wina amatorstwo jak ta lala , fakt glosnik to element wewnątrz kolumny moja wina , pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moglibyście skonstruowac mi taki zestaw? Tosca z sentymentu zostanie podłacze ją do kolumn które gdzies tam mam na strychu sobie leza marki unitra..i to chyba bedzie tylko z sentymentu do polskiej marki.


To będzie najlepsze rozwiązanie, że Tosca będzie tylko sentymentalnym dodatkiem.

Co do Twoich zakupów i wydatków:
Jeżeli masz płyty CD, to za 100-200zł można będzie kupić później używany, firmowy odtwarzacz CD.

Będziesz słuchał radia? Bo jeśli tak to potrzebujesz tuner radiowy...
Napisałeś "wzmacniacz"(czyli bez radia). Jeśli chcesz słuchać radia, to potrzebny jeszcze będzie tuner - albo od razu kup amplituner (czyli wzmacniacz z tunerem).
Najczęściej oddzielny tuner zapewnia lepszą jakość niż amplituner, ale w takich granicach cenowych w jakich się poruszamy to nie będzie zbyt dużej różnicy (albo wcale).

Wspomniałeś o gramofonie - co to za gramofon? Napisz model oraz sprawdź czy masz w nim sprawną wkładkę (czy igła jest cała). Skoro grała z Toską (tak zrozumiałem), to podłącz gramofon do tego amplitunera.
Sprawdź też jaka jest wtyczka kabla sygnałowego: 2x cinch czy pojedyńczy kabel DIN (okrągły, z 3 pinami w środku) i na wszelki wypadek też zrób fotkę jeśli będziesz miał wątpliwości.

Nie każdy wzmacniacz i amplituner ma możliwość podłączenia gramofonu (musi mieć wejście opisane jako PHONO, ma ono inne parametry niż standardowe wejścia AUX, CD, TAPE, TUNER....).

Cytat

Gorąca prosba, proszę moderatora o zmiane tematu na : Prośba o Pomoc w dobraniu zestawu do 1500 zł


Proszę bardzo - już zmieniłem (acz z lekką modyfikacją, bo wg mnie tak będzie bardziej czytelnie). icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Angel za przywołanie icon_wink.gif

Ależ oczywiście, że wspomnę o swoich perypetiach. Pomieszczenie jakie posiadam to ok 17m2, ponad rok temu także szukałem tu na forum zestawu stereo do tego właśnie metrażu. Również uparcie obstawałem przy kolumnach podłogowych, bo podłogowe to wyglądają.... no i zapewne lepiej muszą brzmieć.

Nawet o kolumnach podstawkowych nie chciałem słuchać. Ale uparcie Angel tłumaczył i namawiał chociaż do odsłuchu.
Nie byłem świeżym audiolubem, od wielu lat posiadałem sprzęt grający, kilka kompletów kolumn podłogowych też "przerobiłem".

Oczywiście po kilku odsłuchach zapomniałem o kolumnach podłogowych i zrozumiałem, że do 17m2 kolumny podłogowe nie nadają się, a już nie wspomnę o metrażu mniejszym. Swoje podłogowe DALI odsprzedałem koledze do ok 25 m2 i tam one dopiero zaczęły wybrzmiewać jak trzeba. U mnie "nie mieściły się z basem", były za duże na metraż, nie brzmiało to dobrze.

Obecnie nie wyobrażam sobie, żeby do takiego metrażu kupić coś innego niż kolumny podstawkowe.

Teraz druga sprawa:
Kolumny podstawkowe w tym samym budżecie kupisz przeważnie o klasę lepsze niż w tej cenie podłogowe ( prawa ekonomii - kolumny podłogowe są droższe w produkcji od podstawkowych, więc w tym samym budżecie można wyprodukować kolumny mniejsze na lepszych komponentach - a co często za tym idzie, lepiej brzmiące).

Kolumny kupuje się nie oczami, zaś odpowiednio do pomieszczenia. U Ciebie podłogowe nie mają prawa zagrać prawidłowo (oczywiście wg mnie).

Znaleźć podstawki pod nie to żaden kłopot, zaś podstawkowe dadzą Ci dźwięk w mojej opinii ładniejszy, lepiej ułożony, kontrolowany.

Myślę, że nie ma co sobie głowy zawracać sprawdzaniem kolumn podłogowych, z pewnością polecam podstawkowe. Angel oraz reszta znawców na pewno dobiorą Ci zestaw odpowiedni, chłop ma pojęcie, więc skoro też zaczął Cię namawiać na kolumny podstawkowe to wie co robi. Wzmacniacz + kolumny podstawkowe u Ciebie zabrzmi na pewno lepiej niż alternatywa w postaci kolumn podłogowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radia zdecydowanie nie, na razie chciałbym muzyke odtwarzac z plyt CD, pozniej natomiast z gramofonu ponieważ mam pokazny zestaw plyt vinylowych od wujka , gramofonu jeszcze nie mam, dostałem tosce z plytami vinylowymi ale bez gramofonu gdyż wujek sie go wczesniej juz wyzbyl ( a szkoda) na tej zasadzie icon_smile.gif

Rozumiem że nie kazdy wzmacniacz tudzież amplituner ma wyjscie na gramofon..
a gdyby narazie zając sie wzmacniaczem bez wejscia na gramofon? przeciez nie koniecznie musze miec odrazu oba rozwiazania? poki co plyty CD mi wystarcza ewentualnie mozliwosc wyjscia AUX, a w przyszlosci nie wiem czy do polaczenia gramofon kolumny nie zrobic oddzielnego zestawu?

dziękuje za szybką reakcje ze zmianą tematu, nie gniewam sie wyglada dużo bardziej rzetelnie icon_wink.gif



rozumiem


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o używane wzmacniacze to większość ma możliwość podłączenia gramofonu. Szacunkowo to zdecydowana większość modeli starszych niż 10 lat. A nawet jak nie będzie, to za 150-200zł można kupić używany firmowy przedwzmacniacz gramofonowy.
Więc kwestią PHONO we wzmacniaczu na razie się nie zajmujemy.

Potrzebne Ci będzie zdalne sterowanie we wzmacniaczu?

Jaki masz odtwarzacz CD?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje slicznie za reakcje na moje zapytanie, nie spodziewałem się tak burzliwej dyskusji raczej liczylem na coś "kolejny małolat który chce zatrząść domem" natomiast nie, ja oczekuje czegoś co pozwoli mi przejść tak zwaną pierwszą inicjacje i zostac w przyszlości audiofilem, do tej pory Altony mnie skutecznie z tego wyleczyły ale nigdy wczesniej nie zasięgałem opinii osób które to kochają i wiedza ich jest tak rozbudowana że nie jedno moga przekazać dla początkującego audiofila amatora:)

Simson...
Może i to co piszesz jest rozwiązaniem które rzeczywiscie w mojej sytuacji będzie optymalne, ja tak jak zwrociłes slusznie uwage wychodzilem z założenia ze w teorii coś co jest większe musi oddawac lepszy dzwiek , co teraz w praktyce okazuje sie błędem i dlatego takie zapytanie.

Słuchajcie chętnie zdam sie na ta propozycje z monitorami natomiast szperając po internecie znalazłem takie:

http://www.elcoexim.com.pl/home-audio/magn...ntum-673-detail

http://www.elcoexim.com.pl/home-audio/magn...reme-202-detail

proszę o opinie czy są to dobre monitory i czy zwracać na nie uwage, oczywiscie są to nowe a mowa o uzywanych ale ja o zadnej marce nie slyszalem prawie nic i nie wiem z jakiego asortymentu uzywanych mam szukac...

czekam na wasze propozycje a tym czasem siadam na internet i szukam szukam szukam itd...






Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli chodzi o używane wzmacniacze to większość ma możliwość
Jaki masz odtwarzacz CD?

Pozdrawiam



odtwarzacz CD
BLAUPUNKT MS12BT

Kiedys kupiłem w neonecie z załozenia miał funkcjonować jako zwykłe radio w kuchni natomiast teraz mogłby posłuzyć jako odtwarzacz CD na początek?

taki tani to zestawik nie wiem czy sie nadaje?

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

dziękuje slicznie za reakcje na moje zapytanie, nie spodziewałem się tak burzliwej dyskusji raczej liczylem na coś "kolejny małolat który chce zatrząść domem" natomiast nie, ja oczekuje czegoś co pozwoli mi przejść tak zwaną pierwszą inicjacje i zostac w przyszlości audiofilem, do tej pory Altony mnie skutecznie z tego wyleczyły ale nigdy wczesniej nie zasięgałem opinii osób które to kochają i wiedza ich jest tak rozbudowana że nie jedno moga przekazać dla początkującego audiofila amatora:)

Mathi84,
Ty podszedłeś to tematu poważnie i rozsądnie odpowiadasz na nasze posty i propozycje, więc i my się staramy icon_smile.gif

W innych wątkach zdarzają się osoby z małym stażem na Forum które od razu obrażają się (i niestety często również nas) i "olewają" pytania pomocnicze, które umożliwiają odpowiedni dobór sprzętu.

Cytat

Słuchajcie chętnie zdam sie na ta propozycje z monitorami natomiast szperając po internecie znalazłem takie:
http://www.elcoexim.com.pl/home-audio/magn...ntum-673-detail

http://www.elcoexim.com.pl/home-audio/magn...reme-202-detail

proszę o opinie czy są to dobre monitory i czy zwracać na nie uwage, oczywiscie są to nowe a mowa o uzywanych ale ja o zadnej marce nie slyszalem prawie nic i nie wiem z jakiego asortymentu uzywanych mam szukac...


Magnat Supreme 202 - niezłe (jak za tą cenę), dość duże monitory. Koszt pary około 400zł (znajdziesz np. na allegro), używanych raczej jeszcze nie ma na rynku.
Magnat quantum 673 - dużo lepsze, ale i dużo droższe. Zauważ, że ceny często są podawane za 1 sztukę (na ceneo i tego typu porównywarkach).

Pozdrawiam
PS. Uprzedzam, że czasami trzeba jednak trochę dłużej czekać na odpowiedź, po prostu miałeś szczęście i "wstrzeliłeś się" w obecność paru "odpowiadających" osób na Forum icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ty podszedłeś to tematu poważnie i rozsądnie odpowiadasz na nasze posty i propozycje, więc i my się staramy icon_smile.gif

W innych wątkach zdarzają się osoby z małym stażem na Forum które od razu obrażają się (i niestety często również nas) i "olewają" pytania pomocnicze, które umożliwiają odpowiedni dobór sprzętu.



wiedza jest rzecza do nauczenia, inteligencja jest cechą wrodzoną i bardzo rzadko wystepująca w obecnym świecie icon_razz.gif

natomiast wracając do moich magnatów, sa to głosniki o których usłyszałem od mojego kolegi powiedział mi ze lepiej podstawowy model znanego producenta nizeli wybajerowany chinol...

Cytat

Magnat Supreme 202 - niezłe (jak za tą cenę), dość duże monitory. Koszt pary około 400zł (znajdziesz np. na allegro), używanych raczej jeszcze nie ma na rynku.
Magnat quantum 673 - dużo lepsze, ale i dużo droższe. Zauważ, że ceny często są podawane za 1 sztukę (na ceneo i tego typu porównywarkach).


jak na razie quantum 673 bardzo mi sie podobają estetycznie i chyba mocy mają zapas? icon_smile.gif

przy czym nie jestem mega fanem glosnej muzy , ma byc efektywnie ale umiarkowanie icon_smile.gif

Cytat

PS. Uprzedzam, że czasami trzeba jednak trochę dłużej czekać na odpowiedź, po prostu miałeś szczęście i "wstrzeliłeś się" w obecność paru "odpowiadających" osób na Forum icon_razz.gif



mam nadzieję , ze więcej takich dobrych "człowieków" na świecie którzy z jajem i poczuciem humoru odnajdują się w kazdej sytuacji icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że dałeś się namówić na podstawkowe kolumny. Warto dozbierać do droższych Magnatów, mają dobrą opinię tu na forum. Sprzęt można kompletować małymi kroczkami, miesiąc, trzy poczekać, zaś później cieszyć się pełniejszym i lepszym brzmieniem. Wszak sprzęt ma służyć zapewne latami i przez te lata ucho ma cieszyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zbierać na Magnaty, czy jakieś inne kolumny. Bo Magnaty są dobre, ale też nie jakieś specjalnie wyrafinowane.
Możesz się też przyjrzeć poniższym kolumnom. Niestety na chwilę obecną więcej nie udało mi się znaleźć.

http://allegro.pl/quadral-rondo-phonologue...6693980806.html
http://allegro.pl/kolumny-bowers-wilkins-b...6692999714.html
http://allegro.pl/kolumny-podstawkowe-b-w-...63.html#thumb/1
http://allegro.pl/i-q-ted-2-hi-fi-technik-...12.html#thumb/2

Osobiście wolałbym chyba B&W. Będą najbardziej uniwersalne i w razie czego łatwo je odsprzedasz.
Najlepsze wysokie za sprawą głośnika wstęgowego będzie miał Quadral. I chyba najsilniejsze niskie tony.
Ale trzeba by uważać z doborem wzmacniacza, bo z nieodpowiednim mogą zagrać zbyt "wyraziście"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmacniacza - to może Xindak A-06 z tego ogłoszenia
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/04/246527.php
pewnie trochę możesz jeszcze stargować, bo od tygodnia jest ogłoszenie (byl jeszcze w dobrej cenie CD Xindaka u tego samego sprzedawcy, ale już nieaktualne).

A z kolumn to te Quadrale...

Pozdrawiam
PS. Trochę przekroczy budżet, ale chyba warto. A kable i CD to powoli...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W. z wyglądu mi sie podobają a jeśli do tego posiadają wyzsze tony lepiej wyeksponowane to tymbardziej mnie to przekonuje, natomiast rodzi sie pytanie czy ten wzmacniacz Xindak A 06 co to jest za firma? pierwszy raz mam przed oczami ta nazwe icon_biggrin.gif moze i malo moje oczy widziały wiem icon_razz.gif jest to jakis dobry wzmacniacz? powiedzcie cos o nim wiecej nim do faceta zadzwonie i sie zblaznie.

a tak swoją drogą
własnie zrodziło sie pytanie poprzez temat wzmacniacza,,

a mianowicie gdy dzwonię pytać o kolumny na co powinienem zwrocic uwage? i co powinno mnie zaniepokoic gdy pojadę je ogladać?

bo zdaje sobie sprawe , że sam wybór producenta to pewnie wam zaufam natomiast pozostaje jakość i stan...

prosiłbym o jakies informacje będe bardzo wdzięczny icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xindak to całkiem niezła "chińszczyzna", a sam wzmacniacz był wielokrotnie opisywany i bez problemu znajdziesz w internecie pare takich testów w języku polskim (również w AUDIO).
A-06 to ich podstawowy, ale całkiem udany produkt.

Co do sprawdzania kolumn: czy wszystkie głośniki w kolumnach grają (wysokotonowy zakryj dłonią i musisz usłyszeć różnicę-czyli mniej wysokich tonów), czy membrana oraz piankowe lub gumowe zawieszenie jest całe oraz oczywiście w jakim stanie są obudowy-czy nie ma obitych narożników i szczelin na krawędziach.


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Xindak to całkiem niezła "chińszczyzna", a sam wzmacniacz był wielokrotnie opisywany i bez problemu znajdziesz w internecie pare takich testów w języku polskim (również w AUDIO).
A-06 to ich podstawowy, ale całkiem udany produkt.




a czy aby napewno chiński wzmacniacz to dobra propozycja? srednio mnie to przekonuje by we własnym audio miec coś chinskiego umowmy sie chinskie to są dobre jedynie zupki gdy Cie baba z domu wyrzuci i pare dni trzeba wytrzymac bez dobrego gara icon_smile.gif

Szczerze niech ktoś się wypowie jeszcze bo jak już chciałbym zainwestować to mogę +/- 200-300 zł dołozyć ale do czegoś naprawde solidnego chinol nie chciałbym nawet chocby nie wiem jaki miał dźwiek wydawac icon_smile.gif

Pozdrawiam


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie to dobry produkt. Sam o tym Xindak właśnie myślałem, gdy miałem trochę mniejszy budżet przeznaczony na audio. Bardzo często spotykałem się z pozytywnymi recenzjami i opiniami tego modelu w tym budżecie. Osoby mające pojęcie o audio często wypowiadają się, że to jeden z nielicznych "chińczyków" godnych posiadania.

Poza tym pamiętaj jedno. Tu na tym forum doświadczeni użytkownicy, Moderatorzy na pewno czegoś niesprawdzonego, awaryjnego, niepewnego by nie polecali. Wiem, że kilku naprawdę doświadczonych forumowiczów posiadaja różne komponenty tej firmy (jak choćby DAC Xindak'a icon_wink.gif - pozdrawiam przy okazji kolegę icon_wink.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie twierdzę odwrotnie. Chińskie zupki nadają się jedynie do kosza. Są szkodliwe dla organizmu, bo mają takie składniki.
Natomiast jeśli myślimy o chińskich produktach w tym wzmacniaczach, to wszystko zależy od ceny.
W Chinach robi się dużo taniochy. Bo takie są zamówienia różnych firm. Ale produkuje się też rzeczy wysokiej jakości.
Często nie ustępujące a nieraz przewyższające swoim wykonaniem produkty uznane za markowe.
Miałem kiedyś wzmacniacz Advance Acoustic. Niby firma z Francji. Ale urządzenie robione w Chinach.
Tak dobrego wzmacniacza w tej cenie trudno szukać. Podobnie zresztą jak Xindak.
Zresztą zdziwiłbyś się ile niby europejskich czy amerykańskich produktów znanych marek robionych jest w Chinach.
Mam teraz japoński wzmacniacz, robiony w Japonii. I posypały mi się niemal wszystkie gniazda RCA a potencjometry trzeszczą.
Czasy się zmieniają i pora skończyć z niektórymi uprzedzeniami.

Trzeba by jeszcze dopytać, czy to jest pierwsza czy druga (z wbudowanym DACem) wersja wzmacniacza A06.

Co do kolumn, to najlepiej byłoby posłuchać. Najlepiej choć chwilę naprawdę głośno, muzyki o mocnych i głęboko schodzących niskich tonach. I zwrócić uwagę czy coś nie charczy, stuka, nie zniekształca dźwięku.
Ogólnie trzeba zwrócić baczną uwagę na same głośniki, czy nie są wgniecione, załamane, przedziurawione.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% jest to pierwsza wersja Xindaka, bo II z USB pojawiła się niedawno i byłaby jeszcze na gwarancji, a poza tym -II jest dużo droższa.

Jest Advance Acoustic MAP-303, ale o nim nie wspominałem z uwagi na cenę (na kolumny by zostało niewiele), ale mógłbyś do tego kupić za 360zł Magnat Supreme 202 i za jakiś czas wymienić na lepsze (np. już po zakupie gramofonu).

Kolejna rzecz to w fajnej cenie jest niezły amplituner stereo Yamaha 797 w komplecie z CDkiem Yamahy i również mógłbyś się nad zastanowić.

Pozdrawiam
PS. A o Twoich obawach co do Xindaka i chińszczyzny ... nie będę pisał bo zrobili to już Koledzy icon_smile.gif
Większość firm przecież obecnie produkuje w Chinach. Zaś produkty Xindaka miało i ma parę osób na naszym i opinie są bardzo pochlebne icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę zapytac trzy razy niż zabłądzic .Po tym co piszecie przekonaliście mnie do tego wzmacniacza moze mój swiatopogląd nalezało by delikatnie odmienic? Takze... Co do wzmacniacza juz many, teraz kolumny I jakis odtwarzacz cd byc moze polecicie??😊 btw. Macie siłe przebicia gdzie moja głowa do tych wszystkich spraw icon_smile.gif Panowie teraz dobre informacje jutro jade do kolegi na odsłuch kolumn magnat quantum 673 , fajne monitory bardzo mi sie podobają z wyglądu i mam mozliwość odsłuchu. Czytajac fora wnioskuje ze odsluch to podstawa. Kolega z pracy przypatrzyl ze siedze na forum audio i slowo do slowa okazalo sie ze ma fajny zestawik na poddaszu w swoim nowo wybudowanym domku i jutro jestem zaproszony na odsluch mam wielka nadzieje ze bardzo mi to pomoze bo jak wiecie poczatki bywaja bolesne icon_smile.gif dziękuje raz jeszcze za właczacie sie tak czynne w dyskusje i za to zwrocenie uwagi na sprzet chinski bo zylem stareotypem dotychczas, pozdrawiam gorąco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...