Skocz do zawartości

Przedwzmacniacze gramofonowe.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 208
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ok. rozumiem

Tylko w tzw. międzyczasie doszła informacja o problemach które pojawiają się (brum) przy złozeniu tego w kupę w obudowie. A od sklepu nie otrzymałem odpowiedzi czy te 500zł dotyczy całkowitego złożenia czy tylko złożenia płytki.

Ponowię pytanie, bo nie chciałbym zostać z problemem brumu i dodatkowym kosztem 500zł ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to dotyczy złożenia samej płytki. Daj znać jak coś się dowiesz.

Jeżeli chodzi o tzw. brum, to jest to częsty problem przy składaniu wzmacniaczy lampowych. Nie jest to jednam temat, z którym nie można sobie poradzić. Czasami wymaga to tylko sprawdzenia kilku wariantów łączenia mas. Inną sprawą jest to, że w przypadku pre gramofonowego mamy tak duże wzmocnienie sygnału, że musimy sobie poradzić idealnie z tym brumem. Nawet mały przydźwięk będzie mocno wzmacniany i w efekcie mocno słyszalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Audio Autonomy napisał:

Nie jest to jednam temat, z którym nie można sobie poradzić.

Domyślam się ale po kolejnej analizie wątku z audiostereo, chyba dam sobie spokój. Wolę muzyki słuchać niż zajmować się lutowaniem i rozlutowywanie, przekładaniem kabelków itp. Wiem że sporo ludzi ma z tego "fun" ale ja nie należę do tej grupy :(

Zacznę chyba poszukiwania innego przedwzmacniacza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

@adamnl zacząłeś się interesować drapakiem. Sam drapak nie gra / tzn. gra jak ma wbudowane pre , ale takie są passe :) /, potrzebne jest pre phono. Możesz przejrzeć ten wątek jest tu parę propozycji. Ja ostatnio przetestowałem trzy : Pro-Ject Phono Box S2 Ultra zakupiony ostatnio , Lucarto Albero P200 i wbudowany w Yamahę C2A. Dwa pierwsze byłem w stanie porównać w tych samych warunkach , C2A niestety nie chciał współpracować podpięty pod Blazebirda i podłączyłem go bezpośrednio pod monobloki. W drapaku wkładka MC Hana EL. Pierwszy Pro-ject , gra jasno , nie ma się do czego przyczepić , sporo nastawów , jest więc uniwersalny. Wszystko by było z Pro-Jectem nadal ok. gdybym nie podłączył Lucarto :) DOCIĄŻENIE  dźwięku zauważalne od pierwszej sekundy , tonalnie też zupełnie inaczej , góra bardziej stonowana , wszystko bardziej plastyczne. No i C2A , świetne pre phono , dźwięk cieplejszy , mniej detali , ale za to piękne budowanie sceny i wypełnienie pomieszczenia dźwiękiem. 

Przedwzmacniacz jest tak samo ważnym elementem toru analogowego jak wkładka. Miejmy to na uwadze.

20211203_182205.jpg

20211203_182300.jpg

20211203_182911.jpg

20211212_140805.jpg

20211211_163509.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fafniak napisał:

Szorstki jasny dźwięk.

Czy szorstki to bym polemizował , jasny na pewno. Testowałem na płycie YES " Time and a word " wydanie 1973 z tą mniej grzeczną angielską okładką / w USA była zabroniona , płyta miała inną grafikę /.Powiem tak , różnica między pre była tak duża , że po przełączeniu miałem wrażenie , iż słucham zupełnie innej płyty.

20211212_214853.jpg

Wiesz co @Fafniak ?Tak sobie pomyślałem , że ten Pro-Ject powinien się dobrze spisywać przy Bawersach. Spróbuje ściągnąć moje na Święta i sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fafniak napisał:

To było z 15 lat temu, może udał im się coś lepszego wyprodukować

Słuchałem kilku modeli tej firmy i nie byłem jej fanem. Kupiłem ten pre bo musiałem mieć coś na szybko w trakcie naprawy Albero. Nie powiem , że do kupna nie przyczyniła się też ciekawość , co innego słuchać u kogoś, a inna sprawa u siebie. Ten Pro-Ject nie jest taki tragiczny , gra czysto , nie powoduje brumu , do ciemnych kolumn jak znalazł. Dla wielu osób kupujących drapaki by po prostu postawić gramofon na półce aby robił wrażenie na gościach , to aż nadto dobry. Pociągnie każdą wkładkę z każdym obciążeniem i napięciem, jest do tego dobrze dostosowany. Z pewnością mogę go polecić osobom kupującym nowe tańsze / teraz tańsze to 3k :) / drapaki , nie mających w planach szafowania wkładkami w cenie ich gramofonu :) To po prostu bezpieczne pre.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
8 minut temu, Khedron napisał:

ProJect gra jasno, ale nie szorstko. To zalezy z jaka wkladka bylby skojarzony. W cenie ponizej 500 zl jest tylko on, albo cieply i muzykalny Vincent PHO-200. Ten drugi to taki typowo analogowy, gramofonowy klimat. 

Ten Vincent ciekawy,może jego kupię. Jeśli chodzi o gramofon to mam Audio Technika Lp60x,kupilem tani bo to mój pierwszy gramofon i chciałem sie przekonać czu vinyl mi poejdzie no i podszedł😊

Edytowano przez jar09
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fafniak napisał:

Zamiast kupować dziwne wynalazki, wolalbym kupić coś takiego :

https://allegrolokalnie.pl/oferta/rotel-rq970bx

Popieram .

@jar09 aby Ci oszczędzić bólu głowy przy poszukiwaniach przytoczę opinie dwóch niezależnych osób z jakimi się spotkałem gdy szukałem zastępczego pre na czas naprawy głównego. Cytuje : " Panie nie ważne co Pan kupisz , do 2k. to wszystko gra tak samo , jedno się tylko zrąbię wcześniej , drugie później " :) 

2 godziny temu, Fafniak napisał:

Z mojej perspektywy odradzam urządzenia projecta-a

Kupiłem właśnie Pro-Jecta  :) Grać , gra. Trochę za jasno i za technicznie, ale z dachu nie skoczę , da się przeżyć.

Jak na razie jestem za Rotelem. Mój drugi faworyt to NAD PP 2e. Jak nie będziesz szalał z wkładkami MC to dobrą propozycją jest 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/przedwzmacniacz-gramofonowy-nad-pp-1-mm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie zostane przy tym gramofonie co mam wiec innej wkladki nie założę. Wogóle to mam go wpietego do smsl Q5 pro i daję radę,w porownaniu do Audiopro link1 i Tidal HiFi jakość jest 100% lepsza z gramofonu. Kupilem tylko leprzy kabel jack https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione/63c72251-739c-11ec-9038-9124d50bec4b. Nic nie brumi i nie ma zakłóceń

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...