Skocz do zawartości

Przedwzmacniacze gramofonowe.


Recommended Posts

4 godziny temu, jar09 napisał:

Audio Technika Lp60x

Z całym szacunkiem , ale jak byś nawet wpiął do jednej listwy z tym gramofonem spawarkę i betoniarkę to też nie będzie brumić. To duża zaleta takich drapaków , że nie martwisz się o zasilanie , pętle masy itp. Mnie się wydaje , czy wyjście na wzmacniacz masz Jacka stereo ? Czegoś takiego jeszcze nie widziałem :) Pomysłowość ludzka nie ma granic :) Nie brumi zapewne dlatego , że masz przylutowaną w gnieździe masę ramienia i gramofonu do pinu któregoś z kanałów , najczęściej jest to lewy. Jak chcesz pre to naprawdę ten NAD PP1 to już full wypas. Taki kabel jack - 2x RCA kupisz bez problemu

https://m.sklep.rms.pl/kabel-polaczeniowy-jack-stereo-3-5mm-2xrca-digital-vitalco-d-j2r10-hq-1m

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 220
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...
  • 1 year later...
  • 8 months later...

W tamtym tygodniu trafił do mnie ciekawy preamp gramofonowy Acousticplan PhonoMaster. Wymieniałem w nim podstawki pod lampy (jedna już kiepsko trzymała), więc macie okazję zobaczyć jak wygląda w środku. Można tu znaleźć masę kondensatorów Wima, ale są też i fajne trafa Lundahl. Konstrukcja oparta jest dosyć rzadko spotykanych lampach EC86. 1000004537-scaled.jpg

1000004549-scaled.jpg

1000004556-scaled.jpg

1000004543-scaled.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, ponawiam zapytanie o pre amp, do wzmacniacza marantz pm 6010 ki podpięty jest Garrard 125sb w którym niedawno wymieniłem igłę, jakaś poprawa w brzmieniu jest ale nie do końca, tak się zastanawiam czy dołożenie zewnętrznego pre wniesie coś do jakości dźwięku, z odtwarzacza cd jakosc muzyki jest super, aż chce się słuchać, nie wiem czy to wina pre wzmacniacza czy gramofonu, budżet jaki przewiduję to około 1000zl,będę wdzięczny za pomoc 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pacman a kalibrowałeś wkładkę w tym Garrardzie? 

Zewnętrzny preamp na 100% poprawi sytuację, ale warto oczywiście sprawdzić czy wszystkie pozostałe elementy układanki są dopracowane :)

Za 1000 zł można już kupić przyzwoity preamp (szczególnie jak bierzesz pod uwagę również zakup sprzętu używanego).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Audio Autonomy napisał:

@Pacman a kalibrowałeś wkładkę w tym Garrardzie? 

Zewnętrzny preamp na 100% poprawi sytuację, ale warto oczywiście sprawdzić czy wszystkie pozostałe elementy układanki są dopracowane :)

Za 1000 zł można już kupić przyzwoity preamp (szczególnie jak bierzesz pod uwagę również zakup sprzętu używanego).

Wkładki nie kalibrowalem, ustawiłem tylko nacisk igły po wymianie na nową, Dual też mi gra tak nijak, brak mi tej głębi w muzyce, odnoszę wrażenie że całą winę ponosi pre marantza

Jeśli chodzi o zewnętrzny preamp to jak najbardziej używki wchodzą w grę, moje typy to

Vincent pho 8 

Rega Fono Mm Mk5

Pro-Ject Phono Box DS2

Cambridge Audio azur 

Trudno się zdecydowac😀

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym więc od porządnej kalibracji. Nawet jeżeli nie jest to jedyną przyczyną kiepskiego dźwięku, to i tak warto to zrobić (jest to w zasadzie niezbędne do poprawnego odtwarzania muzyki).

Z wymienionych preampów brałbym Pro Jecta (ma możliwość regulacji obciążenia wkładki) lub Vincenta (porządny zasilacz). Na 100% będzie lepiej niż na preampie wbudowanym w Marantza :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Fandiscopolo napisał:

Moze to tez zalezec czego sluchasz  😉

To też prawda, ale jednak z cd gra dużo lepiej na większości płytach, z tym że cd mam na lampach, a propos preamp, jest do wyrwania właśnie vincent pho 8 za 750 i do tego srebrny, chyba się zdecyduje 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Fandiscopolo napisał:

@Pacman plyta moze byc slaba,wkladka moze byc slaba/zuzyta,igla moze byc brudna,zle ustawiona wkladka,przewody nieodpowiednie do gramiacza.Gramofon----pre nie laczy sie pierwszymi lepszymi druciakami.

Reszte pewnie dopowiedza madrzejsze glowy.

No i witam koszmarze,to znaczy swiecie analogu 😉

Chyba nie posądzasz mnie o jakieś druciarstwo 🤔fakt kabel jeszcze oryginał tylko z nowymi wtykami rca😀 a igla noweczka eliptyk, nie znam nikogo w okolicach Tarnowa bo chętnie bym zlecił wymianę okablowania w graniaku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...