Skocz do zawartości

Kolumny 5.0 pod Onkyo 636


ksupel1

Recommended Posts

Witam wszystkich

Poszukuję zestawu kolumn 5.0 fajnie zgrywającego się z ONKYO 636/656

Pokój - 25m z czego część odsłuchowa koło 20m

Budżet 1500-1800zł

Jestem po odsłuchach :

JAMO 526, 626 - zdecydowanie mi nie pasują
TAGA 606 v3 - przyzwoicie ( wersja standard, nie wiem jak gra SE)
INDIANA NOTA 555 - rewelacja - stylistycznie, brzmieniowo i niestety trochę za droga
POLK, MELODIKA - nie wiem jakie modele dokładnie - ale dużo lepiej niż TAGI mi nie leżały, a cena jak za INDIANA

Jakieś propozycję do do sprawdzonego seta pod ten amplituner ( najlepiej o charakterystyce INDIANA) ?

Z góry dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jakieś propozycję do do sprawdzonego seta pod ten amplituner ( najlepiej o charakterystyce INDIANA) ?


Wpisują się nieco ( według mnie) Monitor Audio bx5. Ciut ostrzejsza góra, dół z lekką nuta ocieplenia. Do tego na tył model BX1 i centralka . Oczywiście także sub wiadomo kino.
Zestawy 5.0 bywały po wejściu ich następców (serii bronze2 )niedrogie , po około 2700-2900zł za zestaw 5.0 ( wcześniej sam front był po 2400zł) , potem widywałem promocje na BX5 po 1800zł , a na bx1 po 500zł za parę oczywiście. Teraz częściej widuje się sztuki niż takie zestawy 5.0, ale może trafisz.
Widać lubisz brzmienie twarde konkretne, bez "taniego " efekciarstwa.
Może warto tez posłuchać Tannoy V4/v1/centralka( niby inaczej,ale z charyzmą i nigdy nie wiadomo) , lub tych nowszych Tannoy Mercury, lub Eclipse.
Ciekawy może być też zestaw STX electrino 250.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...