Skocz do zawartości

sprzęt stereo do 2000zł


m.kowalski1304

Recommended Posts

Witam Serdecznie
Postanowiłem zarejestrować się na forum, gdyż chciałbym zakupić sprzęt stereo. Dwie kolumny i wzmacniacz, czy amplituner.

Sprzęt ma służyć tylko do słuchania muzyki. Byłby to mój pierwszy zestaw, dotychczas mam tylko starą wieże sony, która słuzyla do sluchania muzyki.
Pokój 3,5mx 4,5m.
Sprawdzałem ceny kolumn i znalazłem:
Kruger & Matz Passion KM0503
Yamaha NS-50 (czarny)
Heco Victa Prime 702 (czarny)

Kruger & Matz Journey KM0501- niska cena, a niby klienci je chwalą...

Muzyka jaką lubię to electro house, czasami coś lekkiego, radiowego. Lubię jak jest basik. Miałem okazję odsłuchać u kolegi altusy 300. Bardzo głośne, ale według mnie zdecydowanie za mało basu., ale moze byly zle ustawione...
Zwróciłem też uwagę, że te kolumny, które znalazłem mają różne moce. Te mocniejsze będą lepsze?

Bardzo proszę o Waszą pomoc.
Jeśli mogę to proszę abyście w pierwszej kolejności wypowiedzieli się do tych kolumn zaproponowanych przeze mnie i ewentualnie dopasowanie jakiegoś wzmaka?
A jeśli nie te kolumny to jakie inne?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zwróciłem też uwagę, że te kolumny, które znalazłem mają różne moce. Te mocniejsze będą lepsze?


1)
Kolumna mocy to nie ma żadnej, jedynie wytrzymałość...moc ma wzmacniacz. To jak głośno gra kolumna zależy od jej efektywności dB więc np. 200W może grać ciszej od n. 120W
2)
Moc, czy też wspomniana efektywność nie przekładają się na jakość brzmienia, to zupełnie różne rzeczy.
3)
Z efektywnością nie ma co przesadzać to tylko jeden z parametrów, raczej nikt kupuje kolumny tylko dla parametru 91dB, jak obok lepiej grają z efektywnością 88dB. Tak jak nie dowiesz się jak gra kolumna na podstawie parametrów pasma na nalepce.
4)
Nawet przy średniej mocy wzmacniacza i średnio efektywnych kolumnach nie dasz rady słuchać głośniej niż kiedy pokrętło będzie na "godzinie 10-11" więc nie ma co pchać się w "te moce i efektywności kolumn na siłę" najważniejsze jest brzmienie.

Co do kolumn Yamaha ns50 odpuść sobie , średnio nieudany wyrób, a jak dodać cenę to porażka. Z wpisanych najlepsze są Heco victa 702, choć celowałbym może w mniejsze 502.
Kruger robi ciekawe kolumny aktywne- jako lepsza alternatywa dla np soundbara, ale aktywne , cóż posłuchaj sam. Te mają boczny głośnik w małym pokoju trudno je ustawić.

Napisz konkretnie jakie brzmienie lubisz ( bo bas to nie wszystko i tez jest różny) i ile masz pieniędzy na całość, czyli według schematu "pierwsze posty " link mam w stopce. http://forum.audio.com.pl/index.php?s=&...st&p=101636
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź icon_wink.gif.

1. Jestem z Elbląga

2. Pokój 3,5m x 4,5m

3. Do wydania mam 2000zł max

4. Sprzęt może być nowy jak i używany. Potrzebuje fachowej porady. Może nowe kolumny, a używany amplituner? Nie znam sie na tym, to tylko moja sugestia. DLatego proszę o pomoc.

5. Interesuje mnie przede wszystkim sprzęt STEREO. 99 % do muzyki, 1 % do filmów.

6. Słucham electro house, takie mocne granie. Lubię kiedy bas jest głęboki. Kiedy jest takie przyjemne uderzenie głębokim basem. Być może moje określenia są niepoprawne za co przepraszam. Dopiero zaczynam swoją przygodę z muzyką.
Poza tym lubię głośno posłuchać takiej muzyki typowo radiowej, ale to rzadziej. Przede wszystkim zależy mi na mocnych rytmach.

7.Chciałbym kupić coś co już będzie przyjemnie grało. Jeśli chodzi o przyszłość to raczej przewidywałbym zupełną zmianę kolumn na lepsze jeśli finanse pozwolą.

8.Zależy mi żeby amplituner podłączyć pod telewizor, żeby oglądać np. teledsyki i żeby można włączyć muzykę z pendriva.

Myślę, że to chyba najważniejsze informację.
OK wobec tego Yamahe odpuszczam, Krugera rozumiem, że też tak? Z tego co wiem Soundbar to raczej sprzęt do filmów, a skoro kruger to alternatywa to chyba nie ma sensu tak?

Heco fajnie wyglądają wizualnie ( dla mnie to też ma znaczenie). Powiedz proszę, dlaczego celowałbyś Heco 502 ? Takie byłyby ok?
A moze jakies inne zaproponujesz? I jesli mozesz to od razu z amplitunerem do konkretnych kolumn.

Dzięki za pomoc icon_wink.gif



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

4. Sprzęt może być nowy jak i używany. Potrzebuje fachowej porady. Może nowe kolumny, a używany amplituner? Nie znam sie na tym, to tylko moja sugestia. DLatego proszę o pomoc.

5. Interesuje mnie przede wszystkim sprzęt STEREO. 99 % do muzyki, 1 % do filmów.

6. Słucham electro house, takie mocne granie. Lubię kiedy bas jest głęboki.


Teoretycznie lepiej odwrotnie, bo w kolumnach nie ma się co popsuć, a wzmacniacz jest nieco bardziej złożony icon_wink.gif. Oczywiście kupno wzmacniacza kilkuletniego, czy starszego to też małe ryzyko.
Ad5 . Więc warto kupić do TV, DACa np Fiio d3

Co do nowych propozycji. Mocny rytmiczny bas w tym budżecie ma np Pioneer A30 do tego np Magnat supreme 802 ( nieco ciepła wyższy bas tych kolumn, ale pioneer utwardzi nieco) i mieścisz się w budżecie.
Heco victa 502/702 gra nieco lepiej i precyzyjniej, więc może być wzmacniacz nieco cieplejszy typu Denon 720, ale tu trochę zabraknie pieniążków .
Dlatego warto i należy poszukać portale aukcyjne pod kątem używanych kolumn z okolicy icon_smile.gif . Kupisz wtedy jak nie taniej to za podobne pieniądze kolumny wyższej klasy. To samo tyczy się wzmacniaczy, te nowe popularne w które celujesz są w sklepie po 1200-1600, używany 2-4 letni jest za 800-1000zł.

Cytat

Z tego co wiem Soundbar to raczej sprzęt do filmów, a skoro kruger to alternatywa to chyba nie ma sensu tak?


Zgadza się dlatego napisałem że lepsza alternatywa dla soundbara, bo niektórzy sądzą że na soundbarze można słuchać muzyki icon_wink.gif

Dlaczego Heco 502, a nie te wspomniane 702 , bo pokój jest średniej wielkości. Kolumny jak 702, czy magnat supreme 1002 mogą okazać się za duże.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To myślę, że skłaniałbym się do tych kolumn Heco 502 i wzmacniacz Denon 720.
https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-zinteg...html#9e90c0cd6b

TO link do tego wzmacniacza. Czy to w ogole taki? Do Gdańska mam blisko, więc mógłbym podjechać icon_wink.gif. CO myślisz o tym wzmacniaczu?
CHyba, że jednak nie to może dołoże trochę kasy i kupię nowy.
Powiedz też proszę, czy kable są kosztowne do takiego sprzętu?

Mógłbyś zaproponować jeszcze jakiś wzmacniacz do tych kolumn? Jako alternatywa Denona 720? gdybym nie znalazł denona, będę szukał czegoś innego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałbym Ci wejść do jakiegoś salonu, sklepu i posłuchać paru utworów z danymi kolumnami. Potem już konkretnego wzmacniacza z jakimiś dwoma modelami kolumn. Bo poznasz swój gust i potrzeby i potem też różnice pomiędzy nawet niedrogim sprzętem, bo tak tylko teoretyzujesz, że coś będzie Ci może pasowało.
Bo może bardziej będzie Ci pasowało twardsze i prezyzyjniejsze brzmienie np Yamahy as 500 i heco victa, a może jednak Denon 720 i supreme 802, a może amplituner Yamaha rs500, lub onkyo 8020, pioneer sx20, tego nie wiesz , posłuchaj .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...