Skocz do zawartości

Kino domowe 2.500-3.000zł


kacperr

Recommended Posts


Na początek chciałbym się przywitać, bo jestem nowy na forum.

Poszukuję kina domowego do salonu. Budżet to 2500zł, max 3000.
Od razu dodam, że jestem laikiem i nie mam bladego pojęcia co wybrać, ani od czego zacząć.

Salon ma 24m2
Kino będzie używane w 99% do filmów.
Nie jestem jakimś wyjadaczem, wszak przez ostatnie 10lat używałem Genius'ów 5.1, jednak dobry film to moja pasja. Więc czas na coś odrobinę lepszego. Wiem, że nie będzie cudów, jednak jakiś skok jakościowy chyba uzyskam.

Czego potrzebuję:
Głośniki 5.1 + odtwarzacz dvd

Będzie to grało z telewizorem Panasonic 48" AS640.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czego potrzebuję:
Głośniki 5.1 + odtwarzacz dvd


Amplituner masz , jaki ?
Zacznij od tego co chcesz i od gustu brzmieniowego, wyposażenia zestawu.
Skok będzie, duży, komputerowe głośniki do klasycznych kolumn to jak porównanie rikszy do auta, inny świat.
http://forum.audio.com.pl/index.php?s=&...st&p=158643
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Czego potrzebuję:
Głośniki 5.1 + odtwarzacz dvd


Amplituner masz , jaki ?
Zacznij od tego co chcesz i od gustu brzmieniowego, wyposażenia zestawu.
Skok będzie komputerowe głośniki do klasycznych kolumn to jak porównanie rikszy do auta.
http://forum.audio.com.pl/index.php?s=&...st&p=158643


Nie mam amplitunera icon_smile.gif
Wiem, że będzie skok. Can't wait!

Temat widziałem, 4300zł jak tam pisze na zestaw jednak nie dam. Przesada dla mnie.

Co do gustu, ciężko mi cokolwiek powiedzieć, lubię obejrzeć film z fajnymi efektami, jakiś horror np icon_smile.gif

Wyposażenie więc: Amplituner, głośniki 5.1, odtwarzacz dvd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto szukać zatem 2-3 letniego amplitunera kinowego z drugiej ręki , raz że kupisz za pół ceny, to może załapiesz się na sporo lepszy model niż podstawowy( bo to nie gra).
Lub używane kolumny, lub subwoofer.
Nie ma sensu kupować coś na siłę, za niedostatecznie małe pieniądze, aby tylko już teraz mieć, lepiej albo zaczekać i odłożyć, albo szukać czegoś z drugiej ręki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw kina za 1500zł ...upss typu np Yamaha, HTR-2067, czy Pioneer vsx 329 i kolumny Prism Audio ? Dodaj subwoofer, kable, odtwarzacz bluray i zrobi się 3 tys.
Dodatkowo po tygodniu jak ochłoniesz usłyszysz, że to już nie gra jak chcesz i ciężko się to sprzeda, a jak się uda to za pół ceny. Wydać i kupić dobrze to wydać raz, a dobrze.
Ale możesz spróbować, biorę poprawkę, że jak sam zaznaczyłeś to ma być zestaw w 99% do filmów i miałeś zestaw głośników komputerowych... Jakbyś napisał ,że chcesz też na tym słuchać muzyki to stanowczo odradzam !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również szukam zestawu do 3000-3500 zł icon_smile.gif i pokoju około 20m2

jest ciężko, ale da się to zrobić
przede wszystkim zrezygnuj z DVD, to szmelc nie wart grosza
minimum bluray i telewizor FHD, jeżeli tego sprzętu nie będziesz miał to nie warto iść w kino domowe dla filmów

Odtwarzacz bluray używka na allegro około 200-300zł
TV FHD używka około 800-1000zł

teraz zestaw kina

Głośniki Taga 5.1 to koszt około 2000zł lub ewentualnie Magnat Supreme 1002 5.1 za 1800zł lub ostatecznie 5.1 STX KD200 za 1700zł
Przesłuchałem wszystkie z powyższych i najlepiej grały Magnaty, potem Taga i STX. Oczywiście to kwestia gustu, warto samemu posłuchać.

Co do amplitunera w przedziale 1000 - 1500zł znajdziesz tego mase, szczególnie polecam Denona 1910 - jakiś czas temu sprzedałem go za 700zł icon_wink.gif ale możesz znaleźć coś lepszego.

W tym przedziale cenowym nie ma co ładować się w nowe rzeczy, można dostać naprawdę niezły używany sprzęt.

Jakby co mam Tagi 606 5.0 do sprzedania jak jesteś z Wrocławia


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...